Методика навчання англійської мови

З самого початку курсу навчання необхідно з'ясувати, для чого студенту чи студентці (у цій статті студентами буду називати всіх, хто щось вивчає, у цьому випадку англійську мову) потрібна англійська мова. Потрібно визначити рівень знань. Звичайно, потрібно буде наголосити, що значною мірою прогрес буде залежати від того, наскільки у студента буде пристрасть та наполегливість у вивченні мови.

Перші кілька занять (хвилин 10-15 кожного заняття)потрібно буде акцентувати на вимову. Звичайно, є студенти, у яких добре поставлена вимова, але у 90% випадків таки потрібно її навчити. Потрібно буде наголосити, що, практично кожне невідоме слово потрібно буде послухати перед тим, як прочитати або ж вміти прочитати за транскрипцією. Оскільки не так вже й важко буде вивчити вимову звуків, вважаю за доцільним їх вивчити. Звуки та їх вимову можна знайти за посиланням https://learnenglish.britishcouncil.org/apps/learnenglish-sounds-right

Кажу своїм студентам (зокрема тим, у кого рівень англійської мови Beginner, Elementary, A1 або Pre-Intermediate, A2), що дуже важливим моментом є побудувати граматичну структуру мовлення. Жартую, що, через кілька місяців після початку вивчення мови зателефоную їм о третій годині ночі й попрошу перекласти кільки неважких речень з української мови на англійську. І їм потрібно буде правильно перекласти їх граматично. Хоча багато матеріалу з граматики можна знайти онлайн, рекомендую книги автора RaymondMurphy, EssentialGrammarinUse (forelementarystudents) та EnglishGrammarinUse(for intermediate students). Найкращим сайтом для перевірки знань з граматики є https://www.english-grammar.at/

Вважаю, що для ефективного вивчення мови, необхідно неї займатися кожного дня, в основному самостійно, навіть тридцять хвилин, якщо обмаль часу. Сайт http://skesl.com/ надає гарні можливості для цього. Зокрема, саме на ньому розміщені 600 діалогів різного рівня (Beginner, Beginner-Intermediateта Intermediate), які включають і ділову англійську мову: http://skesl.com/conversation/course.aspx  Перш за все діалоги варто послухати, не дивлячись у текст. Можна послухати й кілька раз один і той же діалог. І постаратися відповісти на запитання, вибираючи правильну відповідь. Тоді, звичайно, можна перевірити себе. І лише тоді послухати слідкуючи за текстом. Невідомі слова потрібно буде перекласти або ж прочитати їх визначення англійською мовою. А потім ще можна буде вибрати опцію говоріння з одним з персонажів. Наприклад, якщо у діалозі http://skesl.com/conversation/practice/a-white-lie вибрати опцію “SpeakwithErin”, будемо говорити замість Carol.

У кого рівень знань Pre-Intermediate, A2 або вище, досить непоганою ідеєю буде сайт TEDлекцій англійською мовою https://www.ted.com/talks Спочатку вибираємо короткі лекції (3 - 6 хвилин) Студенти спочатку слухають лекції без субтитрів, потім з англійськими субтитрами, а тоді при потребі з українськими субтитрами (якщо вони є). А на занятті обговорюємо ці лекції. І, звичайно, не можу не згадати одну з найкращих лекцій “Grit: Thepowerofpassionandperseverance” (“Жага: сила пристрасті та наполегливості”), https://www.ted.com/talks/angela_lee_duckworth_grit_the_power_of_passion_and_perseverance/transcript?language=en, де говориться про те, що саме жага до чогось призводить до вагомих досягнень у певній галузі.

 Беремо для опрацювання оригінальні статті з незалежного щоденного британського вебсайту новин “TheIndependent” (це вже коли рівень знань принаймні Intermediate, В1): https://www.independent.co.uk/

Важливо, щоб студент вже через місяць сам помітив, що рівень знань у нього покращився. І це додасть йому натхнення для подальшого вивчення мови.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Тарас Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;