Місце Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рейтингах ВНЗ України та світу

Коли постає питання, який вищий навчальний заклад обрати, щоб отримати якісну освіту та диплом престижного університету, більшість абітурієнтів та їхніх батьків вивчають рейтинги кращих навчальних установ України, а, можливо, і світу. Недарма, адже місце інституту (університету) у таблиці, яка визначає його науковий потенціал – це знак якості освіти. Високі сходинки в найбільш популярних міжнародних університетських рейтингах пропонується вважати візитною карткою для будь-якого ЗВО. Пропоную вашій увазі мій огляд місця Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рейтингах ЗВО України та світу.

Із радістю повідомляю, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка, у якому я із задоволенням навчаюсь четвертий рік, очолює рейтинг ВНЗ України та потрапляє у світовий «QS World University Rankings» вже не перший рік. Тож мою альма-матер по праву можна назвати Головним Університетом України. Цьому сприяють багато факторів, які й формують критерії оцінки та розташування певного ВНЗ у рейтинговій таблиці. Далі – матеріал Вікіпедії: «Ранжування ВУЗів у Академічному рейтингу університетів світу (англ. ARWU) здійснюється за формулою, яка враховує: випускників-лауреатів Нобелівської або Медалі Філдса (10 %), співробітників-лауреатів Нобелівської або Філдсовської премії (20 %), «часто цитованих дослідників у 21 категорії» (20 %), статті, опубліковані в журналах Nature (журнал) або Science (журнал) (20 %), враховує індекси цитування для природничих і гуманітарних наук Інституту наукової інформації (англ. Institute for Scientific Information, ISI) Science Citation Index і Social Sciences Citation Index, а також індекси провідних журналів Arts and Humanities Citation Index (20 %), враховує розмір університету (10 %).»

Що стосується Київського національного університету імені Тараса Шевченка, то за всіма критеріями Консолідованого рейтингу ЗВО України 2014, створеного інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua», він займає першу сходинку. Ви можете сказати: «Так, все це правильно, але за якістю поданого матеріалу та манерою викладачів «вкладати» у голови студентам матеріал, не будь-яка комісія може робити адекватну й чесну оцінку!». Але є вагомий аргумент – враження та відгуки тих, для кого ця установа стала «другою домівкою», тому що саме в Університеті проходить більша частина їхнього життя орієнтовно з 17 до 24 років.

Звичайно, не всі лекції бувають такими захоплюючими, що аж подих затамовують, не всі задачі розв’язуються легко й швидко, доводиться і «попітніти», не завжди студенти з піднесеним настроєм та новими силами прокидаються зранку на першу пару. Але все це дрібниці, порівняно з тими емоціями та знаннями, які вони отримують в університеті. А у мене, особисто, вищевказані характеристики, присутні (як я відчуваю ).

Тому – бути студентом не тільки корисно, а й весело! Робіть свій вибір, старайтеся і отримуйте результати, на які ви сподіваєтеся.

Читайте також: Топові університети України.

Автор: Анна К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ментальні вправи у кундаліні-йозі

Стаття описує деякі ментальні вправи у кундаліні-йозі, які покажуть те, що можна домогтися впливу енергії на тіло.

Автор: Тарас Г.

IELTS vs TOEFL: що обрати?

Яке воно - протистояння між двома найпопулярнішими екзаменами з англійської мови? Гайда розбиратись!

Автор: Соломія Я.

Як написати власне висловлення на ЗНО на високу оцінку?

Як уберегти себе від поганого результату ЗНО з української мови і літератури. Структура власного висловлення, особливості написання, поради.

Автор: Лілія Ш.

Фундамент жизни и вокала. Развиваем правильное дыхание

Основы вокального дыхание, виды дыхания, опора. Функционально значение работы диафрагмы и упражнения помогающие почувствовать диафрагму и научится управлять ею.

Автор: Анастасія М.

Ідіоми англійською про сніг і тематична підбірка «Ялинкові прикраси»

Після прочитання цієї статті святковий настрій і нові знання з англійської - гарантовано!

Автор: Тарас Ш.