Міжнародні іспити - з чого почати?

Міжнародний сертифікат - це те, про що замислюється будь-яка людина у своєму житті. Одні мріють вступити до університету закордоном, інші хочуть підтвердити свій рівень знань, а є й такі, кому сертифікат необхідний для просування по кар'єрних сходах. У будь-якому випадку існує велика кількість різноманітних міжнародних іспитів і перш, ніж розпочати підготовку, необхідно підібрати саме той, який потрібний. Тож, давайте розглянемо, з чого почати. 

По-перше, провести розслідування і дізнатися, який саме іспит буде корисним в вашій ситуації. Наприклад, щоб підтвердити свій рівень, навіть початковий, підходить один з лінійки кембриджських тестів - А2 Key, B1 Preliminary, B2 First і так далі (відрізняються рівнем володіння мови). Крім того, такі іспити задовольнять вашого роботодавця, особливо C1 Advanced або C2 Proficiency (самі високі рівні). Для того, щоб отримати шанс вступити до міжнародного учбового закладу, є можливість отримати сертифікат IELTS або TOEFL. Останні відрізняються, в основному, країнами, у яких вони підтверджені, а також мовою (перший перевіряє знання британської англійської, а другий американської). 

Після того, як ви обрали необхідний іспит, буде не зайвим дізнатися всі його нюанси: структуру, тривалість, дати та місця проведення тощо. В залежності від того, скільки у вас є часу до тесту, далі слід скласти програму підготовки. На курсах вам запропонують загальну, але чітко структуровану програму, з якої ви дізнаєтеся все, що необхідно для складання тесту та потренуєтесь на практиці як це робити. Реретитор, у додаток до вищесказаного, зможе адаптувати цю програму саме під ваші потреби - рівень, час, навички, яким слід приділити більшу увагу та інше. Після того, як ви дізнаєтеся всю інформацію про іспит і придбаєти необхідні матеріали, можна також спробувати готуватися самостійно, але у будь-якому разі знайти партнера або наставника для зворотного зв'язку з говоріння та письма. 

Окрім програми занять, необхідно постійно розвивати свої навички у напрямку іспиту: читати статті, дивитися відео та слухати, наприклад, новини з аутентичних джерел. Без сумніву, викладач буде забезпечувати вас домашнім завданням, тож треба вміти розподілити час - підготовка до іспитів вимагає серйозної підготовки. Хоча ніколи неможливо знати, які саме завдання будуть на іспиті, завжди можна потренуватися на тестах попередніх років - їх легко знайти в інтернеті (або запитати вчителя). Крім тестів багато сайтів пропонують безліч корисних ресурсів та посилань.

Якщо ви володієте високим рівнем знання мови, це дає вам перевагу перед іншими кандидатами, адже вам буде легше розуміти про що йде мова. Але для того, щоб отримати найвищий бал, цього недостатньо - такі тести потребують специфічних знань та навичок. Деякі деталі можна відмітити самостійно, перевіряючи свої результати з відповідями до завдань та аналізуючи їх (читання, використання мови, аудіювання), інші підкаже викладач (наприклад, які вводні фрази та інша лексика будуть доречним у тому або іншому випадку). 

Будь-який шлях простіше пройти з однодумцями, тож відвідайте форуми, клуби або соціальні мережі, де люди діляться своїми враженнями від необхідного вам іспиту - їхні підказки допоможуть вам підготуватися, як мінімум, морально. Також тут можна отримати не тільки корисні поради, але й іноді матеріали для підготовки. 

Кожний іспит є унікальним, і що найголовніше - підготовка до нього є не менш корисною, ніж сам сертифікат, отриманий у кінці. Навички, які ви отримаєте у процесі допоможуть у подальшій кар'єрі або навчанні. 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Світлана К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;