Мотивація – головна умова успішного навчання. Як навчити читати дітей

Чому діти не хочуть вчитися? Причин може бути багато. Одна з них – немає достатньої мотивації. Ви можете багато пояснювати, для чого потрібно навчатися, наводити приклади та аргументи, та цього може бути недостатньо, якщо дитина сама не відчуває такої потреби.

Таку потребу потрібно створити. Як зробити так, щоб дитина захотіла навчитися читати? Адже, особливо на початковому етапі навчання, цей процес викликає труднощі і видається складним. Потрібна потреба щось читати. Звичайно, для цього є багато книжок. Але є ще один нестандартний спосіб.

Що люблять маленькі діти? Звісно, казки, і все чарівне та незвичайне. А ще вони вірять в існування Діда Мороза та інших казкових героїв. Тож можна організувати листування з одним із них. Як зрадіє дитина, коли отримає листа! Бажано, щоб вона сама забирала такі листи з поштової скриньки, але може бути й так, що листи приходитимуть їй одразу під подушку. Тоді у вас буде вирішена іще одна проблема: «Як вкласти малюка спати?». Дитина лягатиме спати з приємними очікуваннями казкового листа.

Мої учні першого класу, щойно розпочавши вчити букви та читати перші склади, почали отримувати листи від гномика Гоші. Скільки було радості! Батьки були попереджені про те, що це листи особисто для дитини і читати їх дорослим категорично заборонено. Можна лише допомагати, але прочитати дитина повинна все ж таки сама. Якщо в неї це ще не виходить, вона повинна відкласти листа і повернутися до нього через певний час і спробувати ще раз.

Перші листи були дуже короткі, написані великими друкованими літерами з тими буквами, які діти вже вивчили. Текст доповнювався малюнками та наклейками. (В домашніх умовах батьки можуть доповнювати листи ще й маленькими подарунками). З часом тексти в листі ставали більшими та почали друкуватися на комп’ютері великими літерами. Всі листи були різні, стосувалися кожної конкретної дитини. Такі листи рекомендувалося читати вдома, але часом діти не могли втриматися, щоб не відкрити відразу ж. Через деякий час діти захотіли написати гномикові лист-відповідь. Писали спочатку друкованими літерами, доповнювали малюнками, блискітками. Листи вкидали в поштову скриньку у класі, зроблену спеціально для таких листів. Діти щодня запитували мене, чи немає відповіді. А далі дехто з учнів навіть почав записувати для Гоші відео-листи.

А в другому класі ми писали справжнього листа для Санти. Відправляли його в Канаду. Адже звідти зовсім близько до Північного Полюсу, де мешкає Санта Клаус! Цей колективний лист ми писали англійською мовою, адже це мова міжнародного спілкування, а Санта не може знати всі мови світу (ми дізналися, що їх налічується близько 7000). Лист гарно оформили, намалювали малюнки, прикрасили і сам конверт. А потім всім класом ходили до поштового відділення його відправляти. Все було по-справжньому. Ми дізналися, як відбувається відправлення листа в іншу країну. Його важили, вираховували вартість, наклеювали марки. Діти вибирали спосіб доставки та платили гроші. А потім чекали відповіді! Чекали довго! Коли ми вже майже втратили надію, лист таки нас знайшов. Лист Санті ми відправили 20 жовтня. А отримали відповідь 6 лютого. Ми чекали 78 днів!  Це був величезний лист-плакат. І хоча весь текст читали з допомогою вчительки, та свої імена знайти і прочитати змогли всі!

Помічники Санти працюють по всьому світу. Ось кілька адрес, на які можна написати листа для Санта Клауса:

США: SantaClaus,NorsPole, Alaska, USA 99705

Канада: SantaClaus, Norspoles HOH OHO, Canada

Великобританія: SantaClaus, Reindeerland, SAN TA1, United Kingdom

Процес навчання може бути надзвичайно цікавим, потрібно лише проявити трішки фантазії!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 13 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;