Мотивація як рушій під час підготовки до ЗНО з історії України

Шановні одинадцятикласники, припустимо, Ви визначилися з тим, що здаватимете історію України, як предмет ЗНО. Ви, звісно, звантажити оновлену програму 2020 року, роздивилися 32 теми — і поступово зрозуміли що матеріалу досить достатньо (я б оцінила як "багато"). Наявні аспекти, додаткова інформація, навіть інколи Ви зустрінете незрозуміле формулювання деяких питань. І навіть знайомі з 10-го класу прізвища Петлюри чи Грушевського не вселяють впевненості...

Спокійно! Потрібен план вивчення та мотивація!

Кожна тема, коли ви роздивитися програму детальніше, містить обов'язкові блоки:

Учень/учениця:

знає: дати, терміни, персоналії, історично-культурні пам'ятки (зазначено, які саме ви маєте знати) - пропоную розробити картку в word-документі, в якій ви позначите дану інформацію до кожної теми, і під час пошуку в інтернеті чи в літературі, ви автоматично запам'ятаєте цей стек інформації.

уміє: співвідносити й групувати дати відповідно до подій та явищ, визначати послідовність процесів - так як ви вносили дати в хронологічному порядку, ви запам'ятали послідовність згаданих явищ, а самі історичні факти, я запропоную вам вивчати окремо.
 
  • розпізнавати на картосхемі території... - пропоную вивчати кожну карту окремо, можна знайти її в інтернеті та надрукувати, а там виділити/обвести потрібну територію чи ареал поширення якогось явища. Інформація яку ви проробили самостійно, відкладеться в вашій пам'яті краще, аніж ви просто глянете на карту і спробуєте запам'ятати досить схожі за формою обриси на карті.

  • визначати особливості/передумови/значення... - ці аспекти ви зможете легко інтерпретувати, якщо добре володієте блоком "ЗМІСТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ".

  • тлумачити різновидові історичні джерела - цей блок присвячений вашому умінню читати історичні документи, біографії, універсали, висловлювання окремих дослідників про ту, чи іншу подію, особистість чи процес. Саме головне в навичці розуміти джерела, то прив'язати знайдений там факт/особу/місто/рік (таких маркерів може бути безліч) до того, що ви вже вивчити з фактажу історії України. Детальніше навчити вас працювати з джерелами покликана ось ця моя стаття: https://buki.com.ua/blogs/robota-z-istorychnymy-dzherelamy/.

Переходимо до основного блоку "ЗМІСТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" - пропоную зробити його своїми питаннями до плану вивчення, тобто ви повинні володіти повною інформацією з кожного питання, зазначеного в цьому блоці. Це ваш конспект. Рекомендую нотувати вивчене і звертатись до повторення.

Таким чином Ви маєте розгалужену систему для вивчення кожної теми. Коли механізм вивчення зрозумілий, це 50% Вашого успіху. Перейдемо до мотивації. Це - динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, що керуює поведінкою людини, який визначає її організованість, активність і стійкість. Так пише теорія. Дайте собі відповідь навіщо Вам здавати ЗНО, візуалізуйте як ви знаходитися в університеті на бажаному факультеті, вступили туди, наприклад, на бюджет, і маєте гарну компанію однодумців (один з варіантів мотивації). У вас той варіант може бути різноманітний. Але суть однакова - ви будете мати сили для вивчення, і з кожним кроком приближати себе до мети. Ви і не помітите, як "втягнетесь" в систему вивчення і цікавити історія буде вас все більше. Тести будуть спонукати відшукати правильну відповідь, кількість дат не лякатиме, бо ви будете розуміти події, що сталися, і вкладати в голові хронологічний ланцюжок.
Адже історія - це наука про людей і Ви - частина сучасної історії України!

 

Автор: Дарина М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ментальні вправи у кундаліні-йозі

Стаття описує деякі ментальні вправи у кундаліні-йозі, які покажуть те, що можна домогтися впливу енергії на тіло.

Автор: Тарас Г.

IELTS vs TOEFL: що обрати?

Яке воно - протистояння між двома найпопулярнішими екзаменами з англійської мови? Гайда розбиратись!

Автор: Соломія Я.

Як написати власне висловлення на ЗНО на високу оцінку?

Як уберегти себе від поганого результату ЗНО з української мови і літератури. Структура власного висловлення, особливості написання, поради.

Автор: Лілія Ш.

Фундамент жизни и вокала. Развиваем правильное дыхание

Основы вокального дыхание, виды дыхания, опора. Функционально значение работы диафрагмы и упражнения помогающие почувствовать диафрагму и научится управлять ею.

Автор: Анастасія М.

Ідіоми англійською про сніг і тематична підбірка «Ялинкові прикраси»

Після прочитання цієї статті святковий настрій і нові знання з англійської - гарантовано!

Автор: Тарас Ш.