Мозковий штурм для письма

Ловіть нотатки для швидкого написання есе або супровідного листа, які точно будуть вирізнятись з-поміж інших.

Сьогодні ми поговоримо про мозковий штурм перед тим, як писати. Під час роботи зі студентами одна з речей, яку найчастіше чую, - це «я не знаю, про що писати. Нічого серйозного чи цікавого не трапляється зі мною».

Справа в тому, що кожен студент має щось розповісти у своєму творі, якщо все ж випало завдання написати його, але справжній виклик – це хоча б знайти ту історію, про яку будеш писати. Ми знаємо себе, але іноді просто не можемо побачити власні сили та переваги. Тому вправи для мозкового штурму допоможуть вам придумати, а точніше віднайти, які саме сильні сторони у вас є чи захоплюючі визначні історії, а потім рухатися вперед, щоб розробити уже сам твір. Ми розглянемо три різні способи штурму. Ви можете зробити їх усі, або спробувати лише один.

Часто студенти скажуть: «Ну, я знаю, у чому мої сильні сторони. Я відмінний у математиці, люблю драму, я великий спортсмен”. Це справді ваші таланти: це ті речі, які ти робиш добре. Саме тут ми намагаємося знайти свої сильні чи основні якості. Тож ви можете бути чудовими в математиці та науці, оскільки вмієте опрацьовувати складну інформацію та осмислювати її. Або ви можеше бути просто спостережливим, більш тихим типом людини, яка дійсно може бачити речі, які можуть не бачити інші. Це також може мати своєрідний зв’язок. Це і сила. Це сила насправді багатьох людей. Тож не дивно, що наші сильні сторони і те, що ми любимо робити, часто пов'язані між собою. Але для цього есе яке тобі потрібно написати, ти повинен показати те, в чому ти майстер.

Крок 1: використовуйте інтернет-інструменти

Перший варіант, дуже поширений закордоном, - це використання онлайн-інструментів, і це інструмент для ознаки особистості, який спирається на метод Майєрса-Бріггса. Цей метод – це тест для визначення типу особистості в кількох напрямках: саморозвиток та самопізнання, кар’єрний ріст і профорієнтація, лідерство, вирішення проблем, наукова робота, освіта тощо. Однією з речей, в яких чудово допомагають онлайн-ресурси, є те, що часто ми знаємо деякі наші сильні сторони, і це чудовий спосіб прийняти те, що ви знаєте, правду про себе, але вийти за рамки цього, тобто глянути на все з ішної сторони, більш розширеної. І саме тоді ви зможете написати у своєму творі-есе ту ж саму інформацію про себе, яку згадували раніше, але в іншому ракурсі. Це дає вам зовсім новий набір слів та ідей. Часто ми знаємо свої сильні сторони. "Я знаю, що я творчий тип людини". Але іноді це важко сформулювати. Тести розказують учням речі, які вони знають про себе - глибоко в їхньому серці або в думці. І це дає їм зовсім новий спосіб висловити це. Тести такого типу легко знайти в інтернеті. Ось наприклад один із них: https://www.truity.com/test/type-finder-personality-test-new

Крок 2: Доведіть свою силу

Наступний крок - це взяти на себе ті переваги, які ти виявив в тексті, або про які ти знав до цього, а потім попрацювати, щоб визначити, коли вони, можливо, проявилися в твоєму житті, або в яких ситуаціях вони проявляються зараз. І чим конкретнішими є твої переваги, тим кращі та цікавіші історії, що випливали з цього і про які ти можеш написати у супровідному листі чи есе. Наприклад, у вас є дві риси, які, здається, мають найбільш багаті історії, пов'язані з ними. Одна з ваших сильних сторін - це бути вольовим. Інша - харизматична. Обидва ці сильні сторони дійсно починають виявлятися, коли ви зустрічаєтесь із конкретною ситуацією. Усі ці факти показали, що у вас була сильна воля. Ви ніколи прямо не використовуєте ці слова у своїх твора, але розповідаючи історію, ви можете дозволити цим проявити свої сильні сторони для читача ( а тобто – для майбутнього роботодавця, члена університетської комісії тощо). Важливо визнати, що вам не потрібно підбивати підсумки і говорити "Я харизматичний", бо тоді подумають, що ви егоїстичний. Важливо – розказати історію, яка чітко відобразить ваші риси.

Крок 3: Мої три слова

Що вам потрібно тут зробити, так це вибрати шість-вісім людей, які вас добре знають. Подумайте про людей з різних віток вашого життя: друзів, батьків, тренера, вчителя чи старших братів. Задайте кожному з них те саме запитання: які три прикметники найкраще описують мене? Ви можете запитати їх особисто, телефоном чи текстом. Ключ - записати саме те, що вони вам скажуть.

Крок 4: Вільне написання

Якщо ці результати не підкажують хороший спосіб та ідеї для написання будь-якого нарису, тобі спробуйте попрактикувати «вільне письмо» протягом тижня-двох. Пишіть вільну форму тексту, ніби ви просто пишете якийсь блог у журнал. Просто почніть писати перше речення, і коли у вас з’являться будь-які ідеї – записуйте їх усі. І коли ваш час вийде, просто зберіть ці всі ідеї у одну зв’язну історію, тобто розставте їх у логічному порядку. Однf з чудових ідей - це подумати над історією та почати ділитися нею з близькими, спілкуватися ними – в процесі дискусії виникнуть нові ідеї. Розкажіть своїм друзям історію, і ви почнете бачити, які частини історії починають резонувати з людьми - де вони сміються, де говорять «ух, це звучить як…». Ви почнете формувати цю історію і надавати їй більшої сили.

Отже, ми всі знаємо, що есе є ключовою частиною вашої заявки на навчання, роботу тощо, і це єдина область, над якою ви маєте тотальний контроль. Сподіваюся, ці поради допомогли. Давайте зробимо це!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ольга Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;