Музичний інструмент - гітара

Поговоримо з вами, мої дорогі учні, про прекрасний музичний інструмент - гітару. Скільки незвіданих ресурсів має цей прекрасний інструмент! Чи то звучання відкритої струни, чи то милозвучних акордів, чи ніжного флажолету - усі ці звуки, без винятку, пробуджують в слухача непідробні емоції. 

Гітара поєднує у собі співзвучність арфи, виразність скрипки та віолончелі, і взагалі - вбирає силу всього оркестру. Це, в свою чергу, одночасно примножує труднощі виконання та збільшує заслуги гітариста-професіонала. 

Музика знаходиться у постійному розвитку, що також співвідноситься з прогресом виконавської техніки. Кожен крок в історії розвитку нашого інструменту наповнював техніку виконання новими елементами, які, без сумніву, розширювали його можливості. Час, разом з досвідом великих майстрів гітарної справи, розставив по місцях всі прийоми, які ми найчастіше використовуємо під час гри.

Відомо, що основи мистецтва гри на гітарі беруть свій початок з XVI-XVII ст. у працях іспанських, італійських та французьких музикантів. Свій розквіт гітара відчула у XIX ст. задопомогою творчості Джуліані, Агуадо та Сора - видатних композиторів, теоретиків та виконавців класичної епохи. В наші ж часи гітара отримала свій престиж і захоплення найвибагливішої публіки, критиків та артистів завдяки таланту, самовідданості та ентузіазму знаменитих артистів минулих століть.

Серед великого розмаїття відомих музичних інструментів гітара викликає найбільше емоцій, і для свого шанувальника стає своєрідним кумиром. Гітарист слухає лише гітару, працює зі своїм інструментом так, ніби в ньому поєднується музика і любов всього світу. Любителі інших музичних інструментів перед тим, як почати грати, вивчають одночасно й теорію музики. Фанат же гітари визнає тільки саму гру. 

Сучасний розвиток мистецької освіти, на щастя, вніс деяку послідовність, і учні стали набагато прихильніше ставитись до основ музичної грамоти. Вони почали розуміти, що гітара, як серйозний інструмент, створена для глибокого вираження духовного світу людини за допомогою музики. З цього випливає що, передусім, потрібно посилено займатись своїм музичним розвитком. Щоб стати хорошим гітаристом, потрібно бути також і хорошим музикантом. В найпростішій інтерпретації будь-якого твору неодмінно виявляються всі особистісні якості артиста. 

Заняття учня повинні складатись з двох надзвичайно важливих частин:

  1. Вивчення теорії музики, гармонії, сольфеджіо; вивчення історії музичного мистецтва; слухання симфонічних концертів та хорової музики. Це сприяє збагаченню загальних музичних знань. 
  2. Вивчення всього, що має безпосереднє відношення до гітари. Поступово потрібно розвивати швидкість та силу пальців; для досягнення досконалості виконавця необхідно грати гами, вправи, акорди та арпеджіо. 

Якщо учень буде займатись методично, уважно та систематично, тільки тоді він зможе в подальшому уникнути подібних труднощів. Часто мої учні просять дати їм якусь пораду, і я завжди відповідаю: - "В першу чергу необхідно навчитись правильно займатись, так як саме правильні заняття є секретом хорошої техніки. Якість занять набагато важливіша за кількість годин проведених за інструментом. Учень не повинен працювати, як робот, який слідкує за витраченим часом. Потрібно знаходитись у стані постійної та непорушної уваги. Тут хочеться навести цитату С. Джобса: " Потрібно працювати не 24 години на добу, а головою! ".

"Важливий не час, який витрачається на навчання, а енергія, яку учень вкладає у процес" К. Леопольд 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Марина П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;