Музика у проекції на людську психіку

   Чи любите ви слухати музику? Вочевидь, так. За вами залишається лише питання смаку, зокрема вибір музичного репертуару чи жанрів. А чи могли ви подумати, що від того, яку музику ми слухаємо, залежить стан нашого з вами психічного здоров'я? Не вірите? Спробую вас переконати у зворотному.

   Ви, мабуть, не раз помічали, що музика здатна змінювати настрій. Ба більше, вона володіє й певними цілющими властивостями. Тут варто зауважити про цілителів країн Древнього Сходу, на думку яких, музикою можна вилікувати всі хвороби, потрібно лише знати "рецепт".

Результат пошуку зображень за запитом "джеймс корнинг музыкальные эксперименты"

   У цьому контексті проведено чимало наукових досліджень. Першим, кому вдалося це реалізувати, був американський невролог Джеймс Корнінг. Він залишився приголомшеним від результатів власних спостережень, адже з'ясувалося, що класична музика дозволяє лікувати психічні захворювання. Відтоді в місцевих лікарнях було введено нову процедуру – прослуховування творів кращих зразків світової класики.

Результат пошуку зображень за запитом "джеймс корнинг"

   З плином часу, вже у ХХ ст. подібна музикотерапія стала радше тенденцією, аніж винятком, а відтак почала завойовувати простори Європи й Америки. Певна річ, від традиційних лікувальних препаратів ніхто з лікарів не відмовився, та все ж було очевидним і те, що музика неабияк сприяє процесу одужання. Сучасні вчені встановили, що окремі звуки в 90% зі 100, здатні вилікувати серцево-судинні хвороби, гіпертонію, депресію, нервові розлади тощо. Погодьтеся, цифра дійсно вражає!

   Тож який же секрет чудодійного впливу музики? Звісно, до єдиного спільного консенсусу вчені-лікарі не дійшли, однак найбільш поширеною є думка, що лікування звуками здійснюється на підсвідомому рівні. Також, фахівці висунули теорію, що певний музичний інструмент лікує відповідний орган організму людини. Таким чином фортепіано – допомагає роботі щитоподібної залози, барабан – нормалізує ритм серця та роботу кровоносної системи, флейта – очищає й відновлює роботу легень, скрипка – забезпечує душевну рівновагу, віолончель – позитивно сприяє на функціонування нирок. Відповідно оркестр, в якому залучені всі групи інструментів, здатний цілющим чином впливати на весь організм в цілому (примітка: воістину універсальним засобом вважаються твори одного з віденських класиків – В. А. Моцарта. Від себе додам, що за емоційним навантаженням нічим не поступається й музика нашого з вами земляка – Дмитра Бортнянського).

Пов’язане зображення

   Варто зауважити, що музика має як позитивний, так і негативний вплив на психічну компоненту людини. Все залежить від музичних жанрів, яким ви надаєте перевагу. Якщо з класичною музикою все більш-менш зрозуміло, то як же ж бути з роком, поп-музикою, джазом, електронною музикою тощо? Чи як пояснити таку особливу любов підлітків до репу?

   Все дійсно логічно вкладається в рамки звиклої для нас логіки. Гадаю, що ніхто не заперечить руйнівну силу важкого року. Однак це не привід відмовитися від цього жанру. Немає нічого страшного в прослуховуванні, наповненого сенсом, класичного року.

   Щодо поп-музики, вважається, що вона несе деструктивну дію на людський інтелект. Відтак важливо ретельніше обирати якість смислового наповнення тієї чи іншої пісні цього жанру.

   Джаз у свою чергу ніяк не впливає на психіку людини. Він покликаний розслабляти. Недарма слово "blues" в перекладі звучить як "меланхолія".

Пов’язане зображення

   Врешті, реп. Чому на думку дослідників саме він є таким популярним особливо серед підлітків? Все дуже просто. Часто агресивні треки сприймаються тінейджерами як символ бунту, протиставлення себе навколишньому світові. Позитивна дія репу – зникнення будь-яких проявів поганого настрою, апатії.

   Отже, прослуховування музики є неодмінною складовою нашого життя. Саме тому, хоча б як варіант додаткової інформації, людина повинна бути ознайомлена з впливом музики на її психіку. Бажаю вам осмисленого прослуховування!

Автор: Аліна Є.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Зборовский мирный договор. Ключевые пункты и значение

В этой статье подробно разобрано предпосылки, основные моменты и значение Зборовского мирного договора

Автор: Ярослав Б.

«Голод за полуницею» (Лексичні вирази та питання до статті "Beerenhunger" з німецькомовного журналу DEUTSCH PERFEKT (Juni, 2020)

Нарешті полуниця! Навряд чи є інший фрукт, на який люди реагують так емоційно. Для багатьох німців літо починається з перших полуниць, вирощених на власних фермах. Сезон врожаю означає великий стрес - адже цей фрукт потребує ретельного догляду та обережно

Автор: Дар'я М.

Розвиток критичного мислення на заняттях з англійської мови

Стаття описує важливість розвитку критичного мислення, зокрема і під час занять з англійської мови.

Автор: Тарас Г.

«Фінансові» ідіоми та переклад основних префіксів англійської мови

Гроші – це тема не лише фінансової сфери. Розмови про цей делікатний предмет ведуться постійно. Тому і нам не слід залишатися осторонь і гайда знайомитися з висловами, які точно допоможуть Вам передати свою думку більш виразно.

Автор: Дар'я М.

7 виразів англійської мови для щоденного спілкування

Окрім накопичення знань з граматики важливою складовою вивчення мови є бажання людини збагатити свій лексичний запас. Кожен день в англійській мові з’являються десятки нових виразів, які не слід залишати без уваги. С

Автор: Дар'я М.