Мистецтво розслаблення: вирішення емоційних травм.

Як викладачу англійської мови та інструктору кундаліні-йоги, мені доводилося стикатися з такими проблемами студентів (у цій статті студентами будуть називати усіх, хто щось вивчає), як психологічна травма. Емоційна травма могла бути десь далеко у минулому, але вона залишила слід у пам'яті та, можливо, погіршила і далі погіршує стан здоров'я. На заняттях з англійської мови це траплялося, коли йшло обговорення деяких тем і студент мимовільно розпочинав розказувати про цю травму. На заняттях з кундаліні-йоги це траплялося, коли потрібно було розслабитися, а зробити це було досить важко, оскільки негативні думки та емоції з минулого не давали змоги розслабитися.

Будь-яка травма, фобія або ситуація, пов'язана з сильними емоціями, може виснажувати. Люди можуть страждати через це. Пробую показати, що не потрібно страждати. Є інший шлях. Пробую допомогти.

Насамперед прошу послухати деякі TED лекції, як частину домашнього завдання [1, 2]. А саме, “Areallofyourmemoriesreal?” (Чи всі ваші спогади справжні?)та “Asimpletricktoimproveyourpositivethinking” (Простий трюк для покращення позитивного мислення). У першій з цих лекцій говориться про те, що не всі наші спогади реально зображають дійсність. Цілком могло так статися, що деякі спогади можуть бути спотвореними та надуманими. Друга з цих лекцій приводить певну статистику опитувань, згідно з якою люди частіше застрягають на негативній інформації, ніж на позитивній.

Повернемося до питання про спогади. Спогади можуть бути спотворені. Вони здаються нам реальними, оскільки десь існують у нашій свідомості. Але що реально, подія чи пам'ять про подію? Звичайно, подія. Спогади не зберігаються у нашій свідомості, як фотографії. Вони не зберігаються, як фільми, які можна точно відтворити, коли ми хочемо. Коли ми намагаємося згадати щось, збираються певні частини разом, але не обов'язково те, що реально було.

Досить часто люди мають певні проблеми. І кожна проблема почалася у минулому і тепер зберігається в банку пам'яті цієї людини, захованому в якомусь резерві. Якщо ми бачимо цю проблему, використовуючи правильний підхід, можна отримати доступ до спогадів студента, але, звичайно, без повторної травматизації у процесі.

Це справжнє мистецтво – допомогти іншій людині подолати психологічну травму. Загальна ідея – допомогти іншій людині позбавитися цієї травми, щоб вона могла розслабитися та рухатися вперед.

Були випадки, що студенти розповідали про емоційні травми, які вони отримали через інших людей, і, вони ще досі не готові були їх пробачити. У цьому випадку старався увійти у суть справи й з'ясувати, чи, можливо, спогади трохи перебільшені щодо сприйняття негативної інформації. І можливо, саме через те, що студент не міг пробачити іншій людину, ця проблема так застрягла. Часом достатньо було поспілкуватися десять хвилин, щоб питання до якоїсь міри було вирішене.

 Отже, якщо у процесі навчання іншої людини помічаємо, що у неї була певна психологічна травма, ми намагаємося допомогти цій людині. Особливо це варто робити тоді, коли студент сам безпосередньо говорить про це.

Література

1. https://www.ted.com/talks/daniel_l_schacter_are_all_of_your_memories_real/transcript?language=en

2. https://www.ted.com/talks/alison_ledgerwood_a_simple_trick_to_improve_positive_thinking/transcript?language=en

3. https://hypnosistrainingacademy.com/regression-therapy-hypnotherapy-essential-principles-part1/?fbclid=IwAR0pfigAEm3h3eTx9rgWAhcMlwx7uuB646kIJZm-RQJoQmuvVsc5wXh6yJs

4. https://hypnosistrainingacademy.com/hypnotic-regression-therapy-12-step-method-part2/

Рейтинг:4.95 з 5

На основі відгуків 20 користувачів

Автор: Тарас Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;