Наскільки ефективно вивчати англійську мову у формі гри?

Весела гра може бути цікавою та захопливою не лише для дітей, а і для дорослих. Можливо, тому усі радять вивчати іноземні мови у формі гри. Чому з дитиною не можна відразу вчити англійську за підручником? Невже ігри такі важливі? Далі Ви знайдете кілька корисних порад, як поєднувати навчання та дозвілля дитини.

Поєднувати приємне та корисне легко!

Перш за все, дитину дошкільного віку потрібно зацікавити. Заняття мають бути пов'язані з чимось таким, що вона любить – мультиками, іграшками, домашніми тваринами, малюванням. Також уроки бажано робити рухливими та інтерактивними, адже іноді навіть дорослому складно всидіти на одному місці протягом довгого часу. Приміром, педагог може приходити на заняття не сам, а із м'якою іграшкою чи лялькою, які будуть задіяні під час заняття. Потрібно якомога частіше все малювати, робити більш наочним та зрозумілим. Наприклад, кольори можна вивчити, намалювавши райдугу і підписавши дуги. Дні тижня легше запам'ятаються, якщо намалювати квітку із сімома пелюстками, де кожна пелюстка –  це новий день. Сучасні діти люблять техніку. Можна вивчати англійську по піснях, мультиках та іграх на комп'ютері. Для цього в Інтернеті є достатньо матеріалів. Ефективним є розв'язування кросвордів та проведення вікторин, адже це стимулює пригадування матеріалу.
Не змушуйте дитину вчити те, що вона не хоче!

У навчанні не може бути ніякого примусу! Інакше, такі заняття не матимуть ні суті, ні ефективності. Вони будуть викликати у дитини емотивну образу та роздратування, а ви тільки марно витратите час. Якщо учень не цікавиться чимось саме зараз або не розуміє чогось, це не означає, що він ніколи не зможе це освоїти або це буде пізно. У ранньому віці увага швидко переключається, тому існує велика імовірність, що дитина повернеться до цієї теми найближчим часом.

Проводьте ігри у групах!

Якщо заняття проводиться у групі, то значно легше підібрати ігри для учнів, які базуються на їхній взаємодії. Наприклад, можна спробувати «показуху» або «зіпсований телефон». Дітей також можуть зацікавити настільні ігри. Спробуйте виготовити доміно з початком та кінцем англійських слів або пограти в англомовне лото. Діти люблять картки зі словами та малюнками! Вони кольорові, яскраві та швидко запам’ятовуються. Більше того, їх можна потримати! Пам’ятайте, що тактильні відчуття теж відіграють важливу роль у пізнанні світу на ранніх етапах розвитку.

Задіюйте якомога більше предметів!

Беріть все, що попаде під руку: іграшки, фрукти, олівці, столові прибори, елементи декору. Головне – щоб ці речі могли зацікавити дитину та зробити заняття більш «живим», інтерактивним, а не лише теоретичним. Досить ефективними є кубики – з буквами, складами чи цілими словами. Якщо дитині сподобається, то вона зможе проводити години, складаючи кубики, отже, вивчатиме мову самостійно.

Чергуйте різні види діяльності!

Найбільша ефективність від ігор, коли поєднувати їх з іншими заняттями. Наприклад, можна розбавляти вправи, диктанти та вивчення слів веселими іграми. Однак, весь урок гратися також непотрібно.

Робіть активні перерви!

Навчатися можна і під час відпочинку. Приміром, музична пауза із виконанням англійських пісень – чудовий вибір. Не забувайте про зарядку, яку також можна поєднати з вивченням чи пригадуванням слів . Наприклад, учитель може говорити англійською, куди нахилитися, повернутися, яку частину тіла показати, зігнути, підняти.

Нагороджуйте дітей не тільки оцінками!

Для дитини важливо бачити та відчувати свій прогрес, інакше вона може втратити мотивацію. Навіть за невеликі досягнення дитину потрібно хвалити. Але не хваліть її ні за що! Ваш обман швидко викриють, і Ви втратите довіру та авторитет. Крім того, бажано іноді робити дітям винагороду за зроблену роботу. Наприклад, за добре неписаний диктант можна дати цукерку, розмальовку, красиву кольорову карточку чи будь-що таке, що можна було б у подальшому використати для вивчення англійської.

Отже, навчальний процес можна збагатити іграми в міру того, настільки дозволяє фантазія. Дітям притаманний творчий та експериментальний спосіб пізнання світу. Тому будьте творчими разом із ними! Також не забувайте хвалити та підбадьорювати свою дитину на шляху до знань. Ваша підтримка для неї важлива!

 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Вікторія П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;