Навчання онлайн. Майбутнє і ми

Багато моїх учнів, які звикли до занять офлайн, з великою обережністю та недовірою перейшли на онлайн навчання. Це, мабуть, пов’язано з нашим звичним уявленням про школу і накопичення знань. Але мені здається, що онлайн формат є дуже хорошим варіантом для тих, хто готується до іспитів, не хоче марнувати час на добирання, особливо коли требі їздити до декількох вчителів та людей які цінують свій час.

Коли я перейшла з офлайн навчання в онлайн формат, я помітила, що для багатьох моїх учнів (може більшою мірою для їхніх батьків) онлайн навчання часто ототожнюється з дистанційним навчанням чи хоумсулінгом, коли учитель лише присилає перелік завдань, які необхідно виконати. Якщо ж ви й справді так  вважаєте, то ви неодмінно мусите самі все спробувати і переконатися в протилежному. Онлайн урок – це звичайне заняття, з слуханням, переглядом відео, складанням діалогів, піснями, дискусіями, дошкою, граматикою і лексикою.

Найперше та найважливіше в онлайн уроці для мене – це вміння і знання викладача навчати, мати розроблені плани уроку та готовність працювати з найновішими ресурсами – книгами, відео, аудіо, промовами відомих людей, художньою літературою, подкастами тощо. Власне кажучи, великої різниці в онлайн і офлайн навчанні я не бачу, особливо коли ми говоримо про заняття один на один. Навпаки в індивідуальних заняттях з одним учнем, онлайн формат має одні лише переваги – не марнується час на добирання, це величезна економія часу та сил учня, в передноворічний час, наприклад, до мене учні не могли добратись годинами, оскільки рух транспорту був обмежений неймовірними корками і усі запізнювалися на годину або дві. В онлайн форматі займатися зручно, затишно і приємно, при умові якщо у вас є швидкісний інтернет, бажання займатись, розвиватись та досягати цілей.

Про найвідоміші та найзручніші платформи на яких можна проводити навчання я ще напишу згодом. А сьогодні я хочу розповісти про допоміжні платформи, які можуть доповнити ваш онлайн урок.

У мене є декілька таких ресурсів, це добре відомий додаток Quizlet. Його можна використовувати для засвоєння лексики, а також для створення власних матеріалів для вивчення мови. Навчитися працювати з Quizlet дуже легко, варто просто зареєструватись і виконуючи інструкції створювати карточки з лексикою, карточки з озвучкою складних слів або ігри саме з тим матеріалом, який ви вивчаєте. Мої учні та я дуже любимо Quizlet за простоту у використанні та доступність. Можна використовувати, як безкоштовну версію так і платну, є можливість відстежувати прогрес ваших учнів. Витративши всього 10-15 хвилин на підготовку до уроку, ви доповните його цікавинкою, і допоможете вашим учням легше засвоювати матеріал. Для мене особисто найціннішою фішкою є озвучка, бо наші учні часто забувають вимову складної лексики, типу іменника vehicle, і заучують його неправильно. Поки наші учні прийдуть додому з заняття, поки знайдуть час на підготовку до наступного заняття, вимова уже може призабутися. І далеко не кожен кинеться в Оксфордський чи  Кембриджськийсловник перевіряти кожне підозріле слово. Зазвичай учні чомусь цього не роблять. Але коли вони працюють з Quizlet, ця проблема відпадає сама по собі.

Ще один ресурс вартий вашої уваги, якщо ви як я, працюєте з книгами певного видавництва, то можна використовувати електронні платформи з додатковими варіантами вправ і тестів. Однією з таких платформ є MyEnglishlab, де розміщено матеріал до книг з якими я працюю. На MyEnglishlab можна легко зареєструватися, при умові якщо у вас є підручник з кодом доступу. Ви як вчитель плануєте завдання для своїх учнів, а система сама їх перевіряє і виставляє бали за пророблену роботу. Учні виконують вправи в електронному режимі і для декого такий формат є більш мотиваційний і свіжий.

Для мене онлайн заняття мають безліч переваг, тому якщо учень не має якихось особливих складнощів пов’язаних із здоров’ям та навчанням, то не варто боятися, а використовувати це благо цивілізації, а вільний час приділяти спілкуванню, подорожам, друзям та хобі. Час не стоїть на місці – все дуже швидко обновлюється і змінюється. Змінюються люди, тип мислення, цінності теж стають іншими. Ми можемо відкидати зміни, заперечувати їх чи вдавати, що не помічаємо нової епохи, але залишатися осторонь точно вже не вийде.

Онлайн дає широкі можливості для вивчення іноземних мов і я дуже рекомендую Вам спробувати!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Оксана О.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;