Навчання закордоном. Що для цього потрібно?

2020-08-13

Світлана Б.

У кожного є свої цілі переїзду в іншу країну. Дехто для роботи, навчання чи до родичів. Наміри бувають різні, але потрібно знати ключові аспекти для перебування закордоном. Сьогодні ми розглянемо як і де обрати вуз, для омріяного навчання закордоном.

Почнемо з того, що потрібно для навчання в омріяному університеті за межами Батьківщини. Тут зібрано декілька моментів, які слід обов'язково уточнити заздалегідь для навчання за кордоном:

  • Які типи університетів та програми існують у цільовій країні?
  • Які документи і на яку мову потрібно їх перевести для подачі заявки?
  • Чи є мовні та вступні іспити, які потрібно скласти заздалегідь?
  • Коли починається курс і коли складаються іспити?
  • Чи існують конкретні вимоги до вступу?
  • Чи потрібні спеціальні документи для заявки?
  • Чи потрібно страховий поліс і який саме?
  • Ким повинні бути завірені документи?
  • Чи буде навчання за кордоном, визнаним на Батьківщині?
  • Які гранти існують для безоплатного навчання?

Давайте спочатку розглянемо, де можна отримати інформацію про безкоштовне чи платне навчання. Horyzont.eu за цим посиланням можна знайти актуальні спеціальності для навчання в Польщі.

startstudy.com.ua пропонує варіанти для навчання українців у Німеччині. Переваги такого навчання є очевидними. Перш за все ця країна надає високоякісне кваліфіковане навчання, виплачує стипендії і надає бюджетні місця. Диплом такого рівня цінується всюди.

Щодо навчання в Америці, то воно зазвичай коштує недешево. Мало університетів пропонують бюджетні місця для іноземців. Якщо ж у вас є фінансові труднощі ви можете очікувати на допомогу від степендіальної програми financial aid. Кожен навчальний заклад самостійно визначає кількість виплат (від нуля до 100% витрат на навчання може бути виділено). Але майте на увазі, для того щоб отримати цю фінансову допомогу потрібно докласти немало зусиль, а саме документів. Всю інофрмацію щодо вузів можна отримати на сайті EducationUSA.

Американські університети давно надають ряд курсів, які точно стануть у пригоді у вашому майбутньому. Короткострокове навчання - це популярна можливість для студентів отримати кредитні бали та міжкультурний досвід. Курси, які тривають кілька тижнів і пропонуються в основному під час літнього періоду без лекцій, дають вам змогу спробувати себе і власні сили у закордонному університеті. Однак це зазвичай платно і має не маленьку ціну: навчання та проживання можуть коштувати до 7000 євро. У менш відомих університетах витрати складають кілька сотень євро.

Вирішенням фінансового питання може стати програми навальні або гранти. Зазвичай вони пропонують лише реєстрацію, та мотиваційний лист. Пізніше ви отримаєте відповідь, яка може бути позитивна ( і ви для прикладу поїдете на ціле літо повністю безкоштовно на навчання закордон) або негативна і ви зможете ще раз подати заявку наступного року. Для прикладустипендія DAAD.

Вимоги для участі, як правило, легко виконати. Ви повинні повідомити про себе щонайменше за шість місяців до початку літа, адже тоді більшість університетів публікують свою програму. Найкраще заздалегідь узгодити всі питання щодо того, чи все безкоштовно, який пакет документів необхідний та які сертифікати ви зможете отримати у майбутньому.

Літні школи у Східній Європі

Німецька служба академічного обміну (DAAD) присуджує часткові стипендії за участь у літніх школах країн Східної Європи. Так звана «стипендія Go Go» включає фінансування у літніх школах таких країн, як Албанія, Вірменія, Болгарія, Естонія, Україна, Росія та Узбекистан та багатьох інших східноєвропейських країнах.

Програма фінансування є відкритою для всіх дисциплін. Стипендія складається з коштів на проїзд, яка видається залежно від країни призначення, та єдиного внеску на перебування. Відповідні плати за участь покриваються до 650 євро. Ви також можете зв’язатися з DAAD для отримання додаткових варіантів фінансування.

Програми обміну

Напевно, найкращий і найдешевший і найпростіший спосіб провести семестр за кордоном - це участь у програмі обміну університетами. Узгоджена співпраця між університетами (особливо часто з Польщею), внутрішнє кредитування заздалегідь визначено, а оплата за навчання зазвичай узгоджена заздалегідь і є досить символічною.

Недоліком є ​​те, що функціонує зазвичай декілька програм, навчальні місця існують лише для певних предметів та семестрів, а також обмежені часовими рамками.

Отже, навчання закордоном це чудова можливість пізнати нову культуру і поглибити власні знання. Потрібно лише прикласти трохи зусилі і ваша мрія здійсниться.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Світлана Б.

Автор та репетитор на BUKI: Світлана Б.

Захоплююсь своєю роботою, завжди вивчаю нові методики та підключаю до роботи цікаві матеріали.

Ціна

400 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора