Найкращі способи мотивувати дітей до навчання

У сучасному світі, де всі бажають досягти успіху, часто у батьків виникають проблеми, через небажання дитини вчитися. Як же можна мотивувати дітей?

Створіть середовище для навчання. Переконайтеся, що в безпосередній близькості від місця, де ваша дитина працює, немає відволікаючих факторів, таких як гучні звуки, телевізор, ігри брата тощо. У дитини надзвичайно низький рівень уваги, вона може легко відволіктися та втратити інтерес до навчання.

Складіть цілі навчання разом. Це гарна ідея ставити цілі, яких можна досягти наполегливою працею. Ви можете встановити короткострокові, середньострокові та довгострокові цілі навчання разом із дитиною, щоб вона залишалася мотивованою, а також могла відстежувати свій прогрес.

Поговоріть з учителем. Якщо ви помітили, що в дитини з’явилися незадовільні оцінки з певного предмета або вона не бажає вивчати урок, ви можете зв’язатися з відповідним учителем. Разом вчитель та батьки можуть скласти стратегію розвитку інтересу дитини до цього предмету аби покращити оцінки.

Дуже важливо слухати і поважати думки вашої дитини, навіть якщо часом ви відчуваєте, що вони неправильні. Дозволивши своїй дитині говорити про те, що вона думає з різних питань, ви допоможете зміцнити її впевненість. Попросіть свою дитину також аргументувати свою позицію.

Невдачі є частиною життя і це не кінець світу. Навіть, якщо ваша дитина отримує низькі оцінки, утримайтеся від докорів або порівняння з друзями чи однолітками. Можливо, дитина вже почувається засмученою. Підбадьорюйте свого малюка, співпереживайте та говоріть, що робити помилки та вчитися на них – це нормально.

Утримайтеся від лекцій своїй дитині. Усі батьки хочуть захищати своїх дітей і робити все можливе для них. Це часто може призвести до читання лекцій своїм дітям, що правильно, а що не так. Утримайтеся від цього.

Помічайте всі досягнення. Дуже важливо, щоб ви визнали і оцінили навіть найменші досягнення вашої дитини. Це не тільки зробить її щасливою, але й підтримає мотивацію робити все якнайкраще.

Дуже важливо прищепити дитині звичку читати. Часто можна побачити, що дітям, які люблять читати, зазвичай подобається вчитися. Ви можете створювати сприятливе середовище для читання у своєму будинку, а ще краще – скласти графік читання і читати за компанію.

Будьте твердими та послідовними. Хоча це не означає, що ви повинні стати тираном. Ключовим є досягнення ідеального балансу – створення позитивної та сприятливої ​​атмосфери для навчання вдома.

Утримайтеся від підкупу вашої дитини. Поціновування та винагорода - це позитивний аспект прищеплення дитині гарних навчальних звичок. Однак слід уникати підкупу. Це може тимчасово вирішити проблему і, можливо, не зацікавить вашу дитину вчитися із захопленням.

Зробіть час для навчання веселим. Батьки часто роблять помилку, караючи своїх дітей, а потім наказуючи їм вчитися. Діти припускають, що це спосіб батьків їх покарати. Ви можете зробити час навчання цікавим і надати можливість дитині насолоджуватися ним. Приділяйте більше часу навчанню разом, а не залишайте дитину одну в кімнаті.

Допомагайте своїй дитині, коли вона цього потребує. Не гнівайтесь, якщо вона не розуміє і просить пояснити кілька разів. Будьте терплячі та лагідні з сумнівами та запитаннями вашої дитини. Не дозволяйте своїй дитині відчувати напруження або стрес під час навчання, оскільки таке ставлення може змусити її зневажати навчання взагалі. Заохочуйте і піднімайте моральний дух і впевненість вашої дитини на кожному етапі роботи. Але в той же час не слід і занадто опікати, треба привчати дитину до самостійності та відповідальності.

Успішного мотивованого навчання!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;