Найпростіші інструменти для виділення об’єктів у Photoshop


Для найпростіших об’єктів можна використати інструменти групи геометричного виділення - Rectangular Marguee Tool, Eliptical Marguee Tool.

Перший – для виділення прямокутних та квадратних областей, другий – для кругів та овалів. Гаряча клавіша для групи – M.

Також в групі цих інструментів є Single Row Marguee Tool i Single Column Marguee Tool (для виділення одного пікселя по горизонталі або ж вертикалі), але застосовуються вони дуже рідко, майже ніколи.

Як же користуватися цими інструментами? Потрібно затиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи, почати тягнути курсор до того місця, де має закінчитись виділення.

Якщо хочемо, щоб виділення створювалось не зліва-направо, а з центру назовні – потрібно перед процесом виділення затиснути кнопку Alt (Option для Mac) і тримати натиснутою до кінця процесу виділення, причому його центр буде там, звідки ви почнете виділяти.

Для створення квадратного або круглого виділення (а при звичайному використанні інструментів ви зможете створити лише овальне або прямокутне) – потрібно перед створенням затиснути клавішу Shift. Одночасне утримання клавіш Shift і Alt дозволить створити квадратне або кругле виділення, намалювавши його з центру. Це до речі, досить зручна функція.

 

Наступна група інструментів - Lasso (клавіша L). У групі 3 інструменти: Lasso Tool, Polygonal Lasso tool, Magnetic Lasso Tool. Перший інструмент дозволяє виділити області будь-якої форми, не тільки певної стандартної, як у попередній групі. Потрібно затиснути і утримувати ліву кнопку миші, обвести потрібну область і повернутись в початкову точку для того, щоб замкнути виділену область.

Polygonal Lasso дозволяє виділити частину зображення за допомогою прямих ліній. Вручну встановлюються точки, які будуть початками та кінцями цих ліній.

Останній інструмент «примагнічується» до об’єктів самостійно, і автоматично ставить точки, по яких буде створено виділення. Насправді програма не знає, що зображено на картинках, з яких ви виділяєте якусь частину, інструмент просто визначає контраст між кольорами і на межі між ними ставить опорні точки. Можна також самостійно ставити точки, просто клікнувши лівою кнопкою миші у потрібному місці.

Якщо працюючи з Polygonal Lasso та Magnetic Lasso остання поставлена точка виявилася неправильною, то можна видалити її клавішою Backspace (Delete для Mac). Щоб повністю вийти з режиму створення виділення, достатньо натиснути Esс.

 

Ще одною групою для швидкого виділення є група інструментів Quick Selection Tool і Magic Want Tool.

Інструмент Quick Selection – не має особливих налаштувань і максимально автоматизований. Процес роботи з ним полягає у вказанні областей, які потрібно виділити з допомогою «пензлика» виділення – при цьому інструмент сам виділяє області схожих відтінків, достатньо точно відслідковуючи границі об'єктів на зображенні.

У інструмента є 2 режими – додавання, коли вибрана вами область «додається» до вже існуючого виділення і віднімання – область «віднімається» від виділення.

Другий інструмент дозволяє створити виділення по кольору. Процес роботи з інструментом досить простий: достатньо клікнути ним в будь-якому місці зображення і він виділить область, яка включає в себе схожі кольори та відтінки навколо цієї точки. Тому, зрозуміло, що одним із найважливіших параметрів виділення є місце, в якому був зроблений клік мишкою – тому що ця точка, точніше її колір, приймається інструментом за «зразок» і потім виділяється область, схожа зі зразком по кольору.

Такий метод не дуже точний, тому що навіть невелике зміщення курсору призведе до того, що опорним кольором буде вибраний не той, який був вам потрібен. В останніх версіях програми до налаштувань програми додався список, що розкривається Sample Size (розмір зразка), який дозволяє вибрати зразком колір не одного пікселя, в який випадково «потрапив» інструмент, а деяке середнє значення деякої області навколо цього пікселя.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Лілія Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;