Не сприймаю англійську на слух. Що робити?

Моя мотивація до вивчення була близькою до 0.

Якщо Ви слухаєте неадаптовані фільми і книги-спочатку так і буде. Ви, напевно, вже помічали, що аудіо з підручника даються легше? Все через те, що вони адаптовані-тобто простіші,з легшими словами, повільні і без зайвих шумів. Звичайно, це дуже полегшує розуміння. Тепер згадайте пісні-ви завжди розуміли всі-всі слова,навіть з українських пісень? Я, наприклад,ні.А Вам доводилось перепитувати співрозмовника? Звичайно. Тому Ви не зобов’язані розуміти абсолютно всі слова і всюди-і це нормально: відволіклись, десь був зайвий шум, людина пробурмотіла.

Хто тоді сказав, що в англійській ви маєте розуміти все?

Все ж, коли Ви розумієте лише 50 % з того,що говорять носії, точно вимагає якихось дій.

Отже, причини з яких Ви погано сприймаєте на слух:

1.Вони не мовляють чітко всі слова так, щоб було чути де вони починаються і закінчуються,тобто ціле речення у них звучить як одне слово: «What-were-you-doing?»- це означає,що пауз між словами вони не роблять(так само як і ми,просто ми цього не помічаємо)

2.Вони не вимовляють кожну букву слова, як ми, наприклад, слово «doing» вони не читають «дуінг». Справа в тому, що літери «ng» ніколи не читаються як «нг»,хоч ми і звикли так думати. Носії вимовляють ці дві літери схоже на нашу літеру «н».Чому схоже?-це носовий звук і в українській його немає. Можна спробувати вимовити це слово,коли у Вас буде насморок і тоді, з більшою імовірністю, у Вас вийде вимовити назальну «н»:)

3. В англійській фонетиці є таке явище як «glottal stop». Якщо не вдаватись в довгі пояснення теорії фонетики, то коротко можна сказати так:носії навмисне не вимовляють половину слова, щоб зробити мовлення швидшим, наприклад, слово «mountain» Ви чутимете приблизно так «маун….» Крапки означають незрозумілі звуки, ніби людина набрала в рот води інамагається говорити :) Взагалі, важко писати статтю про вимову звуків і не показувати на практиці, як це вимовляють.

4.Напевно, вже всі чули про «gonna,gotta тощо ». Це скорочення, які носії використовують, щоб говорити швидше. Таким чином їм вдається вмістити 2 слова в одне: gonna= going to = збиратись щось зробити. Як би Ви прочитали слово gotta? Напевно, просто «готта». Як Ви здивуєтесь, якщо я скажу, що носії читають його «гара» Так а звідки там та «р»??? Вся справа в уподібненні: коли ви швидко вимовляєте слово, Вашому мовленнєвому апарату незручно вимовляти букву «т». Спробуйте :)

5.Нас в школі вчили британського варіанту вимови.Я б сказала навіть не просто британського, а британсько-українського. Нас вчили, що «work» вимовляють «век». Але це ж не просто «век»!!! Недостатньо взяти англійський звук і замінити його схожим українським! Це так не працює! В цих двох мовах звуки просто схожі, а не ідентичні! Звідти і береться акцент: коли намагаються читати англійські слова з українськими звуками. Згадайте канадців, як вони говорять українською? Людина, яка не вчила англійську, скаже, що у них «ломана українська», але це ще раз доводить, що звуки в мовах відрізняються, бо артикуляційний апарат звикає до одного положення при вимові буки «е» і його вже важко відучити від цього

Тому не слід переживати, а тільки більше практикуватись. Немає сенсу вчити теоретичну фонетику, щоб розуміти всі деталі. Просто розслабтесь і дивіться фільми, слухайте книги, поки не почнете їх розуміти. Ключове слово тут -"розслабтесь". Коли Ви переживаєте, бо не розумієте чогось, Ви концетрєтесь на думці "Я нічого не розумію", а не на самому відео/аудіо.

А якщо не хочете марнувати купу часу, поки не навчитесь це робити правильно, звертайтесь до мене і ми швидко подолаємо цю проблему :)

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Діана Ч.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;