Необхідність математики

У школі майже всі учні не люблять математику. Це видається звичним та нормальним. Учителям доводиться змушувати дітей вчити, як додавати дроби з різними знаменниками, що таке синус та косинус і т.п. Соціальні мережі переповнені жартами про те, що математика в житті нікому так і не знадобилася. Більше того, дітей, яким подобається ця наука, часто вважають диваками. Проте це не так. Варто визнати, що математика необхідна. І потреба в ній не тільки для того, щоб мати змогу перевірити, чи правильно вам касир повернув решту при розрахункові в магазині. Тож у чому ж полягає необхідність математики? Що в ній такого важливого?

Для початку математика навчає нас простих, однак дуже необхідних навичок. Уміння швидко рахувати потрібне кожному. До відсотків, масштабу, пропорції, площі, об’єму, без перебільшення, дотичні всі. Ці знання нам дійсно потрібні, і ніхто не буде цього заперечувати. Але нащо ж та тригонометрія, навіщо вміти будувати двогранний кут і розуміти різницю між висотою та медіаною?

Моя відповідь на ці запитання до смішного проста. Усе це розвиває ваш мозок. Математика закликає нас логічно мислити, вчить усе аналізувати. Це стосується будь-яких життєвих ситуацій. Ці навички, закладені нам зі шкільної парти, не забуваються, як формула об’єму конуса. Стереометрія потужно розвиває просторову уяву. До того ж математика навчить узагальнювати та знаходити закономірності. Ця наука допоможе приймати складні рішення, організує та подарує навик планування. А все це має безперечний позитивний вплив на продуктивність праці.

Варто зазначити, що, розвиваючи математичні здібності зараз, ви у перспективі претендент на добре оплачувану роботу. Саме ця наука є першою сходинкою для людей, які працюють у сфері ІТ-технологій, модельєрів та інші. Більше того, успішні юристи мають освіту не лише за фахом, а й фізико-математичну. Не потрібно сумніватися, що гуманітаріям теж варто вміти будувати логічні конструкції та осмислювати важкі теорії!

Багато хто мріє мати власний бізнес. Але для того, щоб стати в цьому успішним, необхідно вміти все правильно розрахувати та організувати. І тут два варіанти: або ви робите це самі, або наймаєте людину, яка зробить усе за вас. Очевидно, що перший варіант економніший та надійніший. Трохи статистики: найвідоміші бізнесмени, як правило, мають технічну освіту.

Не варто думати, що математика – це сумно та складно. Краще задуматись над тим, що потреба у вивченні математики може бути в майбутньому компенсована, наприклад, гарними навичками володіння обчислювальною технікою (від «компа» до «смарта» чи ще чогось непридуманого). А якщо «не йде», то варто знайти того, хто  викличе зацікавленість.

Ще хотілось би спростувати думку, що математики постійно сидять в кабінетах, пишуть формули, як божевільні. У них є своє життя, багато хто навіть займається мистецтвомабо спортом. Наприклад, відомий данський математик Гаральд Бор був також і футболістом. Він був срібним призером у Олімпійських іграх та поставив рекорд, який досі не побили: його команда виграла з рахунком 17:1.

Ця наука не робить з вас дивного або божевільного, вона рятує вас від цього. Математика, у першу чергу, приводить розум до ладу. А вміння розбирати по поличках складні ситуації ще нікому не завадило. Насправді більшість складних і незрозумілих математичних теорії можна інтерпретувати в житті.

Отже, як бачимо, математика, не зважаючи на те, чи маєте ви наміри пов’язувати своє життя безпосередньо з нею, дійсно необхідна кожному – від практичного повсякденного життя й розвитку особистих розумових здібностей аж до перспективи високооплачуваної роботи й підтримування мізків у тонусі.

Тож учіть математику: це, правда, цікаво й необхідно!  

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Юрій С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;