Нові знання гарантують дивовижні зміни

Прочитавши назву статті можна подумати, що тут йтиметься про те, що «скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина», або ж про те, яких нереальних висот ти досягаєш шляхом вивчення, наприклад, англійської. Проте, у цій статті поговоримо про інше.

Я давно помітила, що коли мої учні починають вивчати польську, в їхньому житті стаються величезні зміни: хтось переїжджає жити в іншу країну (і це не завжди Польща), хтось влаштовується на нову роботу, а в когось народжується донечка. Звісно, такі зміни можна списати на те, що це життя, а в житті трапляється увесь час різне, до чого тут вивчення мови?

 


Тепер детальніше, що ж все-таки міняється і чому:

  • твоє світосприйняття

Воно стає ширшим, ти стаєш багатшим та цікавішим, ти починаєш думати про те, про що раніше точно не думав, аналізуєш і сприймаєш інформацію по-новому, а, отже, відкриваєш для себе досі незнані грані людей та оточуючого тебе світу;

  • твоя пам’ять

Поспостерігай: ще недавно ти не знав напам’ять жодного вірша, а сьогодні ти можеш розповісти 10 скоромовок іноземною мовою, ти пам’ятаєш усі закінчення у Родовому відмінку однини і ще вивчив 20 нових слів із таблички на сторінці 37. Чи ж це не чудо?

  • твоя увага

Щоразу ти стаєш більш уважним до дрібниць, адже коли ти вчишся – ти звертаєш на них увагу. Досі ти зазвичай усе робив автоматично, бо вже мав певний набір знань, але коли ти починаєш вчити іншу мову з нуля – ти – tabularasa, ти помічаєш те, про що ніколи не думав до того (наприклад, я ніколи раніше не думала про те, чому українці пишуть назви національностей з маленької літери, а поляки – з великої?)

  • твоє розуміння інших людей

Завдяки вивченню іноземної мови, ти маєш шанс доторкнутися до багатого, живого культурного пласту відмінної від твоєї національності. Це насправді унікальний шанс зрозуміти інших людей, які живуть, можливо, територіально далеко від тебе, у яких абсолютно новий для тебе досвід і філософія. Це так цікаво – пізнавати і вбирати, виносити для себе щось важливе і цінне. Наприклад, деякі мої учні дивуються тому, що поляки ввічливо до всіх звертаються на «Пан/пані», адже, наприклад, в українській традиції такого немає. Це свідчить про те, що у польській етичній традиції дуже важливим є фактор звертання, виокремлення певної особи, вказування на її родову приналежність за гендерними ознаками, тобто це вже не просто хтось безликий, а хтось, кого шанують і протиставляють сірій невизначеній масі.

  • твоє розуміння самого себе

Навчившись аналізувати і запам’ятовувати, ми виділяємо для себе лише найважливіше і найцікавіше, чи не так? Це визначає тебе і спосіб твого мислення. Ми робимо про себе висновки, ми пізнаємо себе в процесі навчання. Наприклад, на одне і те саме питання: «Як їдуть люди, коли живуть зверху?» мої учні відповідали по-різному: хтось думав про «верх» як поверх, тоді відповідь звучала «їдуть ліфтом», а хтось думав про гору, тоді відповідь була «їдуть на коні». Така різниця вражає того, хто цікавиться таємницями людського мислення.
А скільки ще відмінного, бентежного, захоплюючого і незнаного криється в твоїй рідній культурі? Крізь призму чужого легко пізнавати рідне.

Тож, як не крути, але вивчення мови – це не просто «табличка неправильних дієслів» чи лексична тема «у лікаря». Це ще і незвідані грані, хвилюючі відкриття і вічні істини, в яких переплетено тисячі людських доль, які, власне, і творили ті мови. І як тільки ти наважишся відкритися для вивчення такого великого нового світу – ти насправді впустиш частинку якогось дуже могутнього і древнього знання у своє життя, а покликання знань – зміни на краще :)

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 5 користувачів

Автор: Ольга С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;