О. Забужко - талановита письменниця.

Творчість О. Забужко надзвичайно цікава.

 О. Забужко ввела у свої твори не лише образи реальних людей, але і магічних персонажів. «Інопланетянка», повість про відповідальність за свої слова та вчинки, про свободу людської душі.

Але міфологічні образи також можна зустріти у «Казці про калинову сопілку», це так званий переспів на баладу про сестровбивство. У творі зображено життя родини. Так як у творі є містичні мотиви він переплітається з казкою.

Головна героїня твору Ганна-панна, ще з раннього дитинства вирізнялася своєю загадковістю.

В. Агеєва зазначає, що Ганна відзначена з-поміж гречкосійського загалу небуденною вродою, аристократизмом духу й даром чи не містичного відання й провіщення, терпляче чекає своєї непересічної долі. Обраниця не повинна заскніти у хатніх клопотах сільської господині, вона не для сусідських парубків з їхніми грубими пестощами й почуваннями». Ганна з самого дитинства відчувала свою інакшість, а пізніше вона почала чути воду з-під землі.

Ще одним образом, який постає у творі є образ Диявола, який обвинувачував Бога у жорстокості. 

Образ Ганни можна порівняти з образом її матері – Марії. Мати пішла проти батька, а Ганна постала проти Бога. Віра Агеєва коментує це так: «...вона ціною злочину, ціною найстрашнішого гріха поставила себе у ряд богоборців, – поза побутом, поза всім тим приватним світом, за межі якого так рідко вдавалося будь-коли вийти жінці».

Образ Оленки – вона була нічим не примітною дівчинкою, з сестрою вони не могли знайти спільну мову, адже батьки не любили їх однаково.

У творі Оксана Забужко створила образ жінки-відьми., також вона використала біблійний сюжет.

Авторка вводить образи живої та мертвої води: «власне крижаним – нерухомим, хоч і також немов підводним, але – мертвецьким, – вона одночасно стялася так само пронизливим освідомленням, що живої води їй сьогодні не знайти ні за які скарби світу…» .

Хмара це уособлення сил потойбіччя: «Невдовзі Ганнуся спостерегла й дещо інше: по таких хатніх заколотах вона переставала чути воду – ба й себе саму переставала чути, мов підмінена на час опосідаючою безликою, як хмара, обидою …» .

Перелесник – міфічна істота. 

Калина є образом-символом який, як зазначає С. Філоненко, зберігає в собі міфологічні погляди на перевтілення дівчини в дерево, що підтримується народнопоетичною традицією.

«Казка про калинову сопілку» – неординарний твір, у якому поєднані різні фольклорно – міфологічні елементи. 

С. Філоненко зауважує: «Рефлексії героїнь прозових творів О. Забужко стосовно тоталітарного минулого пов’язуються з такою ґендерною проблемою, як переживання жінкою власної тілесності. Письменниця художньо осмислює ґендерний стереотип асексуальності, сформований за часів радянської доби, загалом репресивної щодо чуттєвості.

Оксана Забужко робить акцент на тому, що героїня розуміє, що жінки у радянському суспільстві виживали, вони були голодні, принижені, жили в жахливих умовах, вони не мали права висловлювати власні думки. Презирство до тіла, нівелювання, приниження чи спроба «дозувати» прояви людської тілесності притаманні всім тоталітарним режимам. Для того, щоб приборкати тіло, примусити його замовчати, увігнати у визначені рамки, у свідомість закорінюють почуття провини в тому, що вона (свідомість) не безтілесна. І людина починає контролювати і боятися вакханалії своїх тілесних проявів – її рухи скуті і зв’язані, а думки пласкі і куці.

Отже, у своїх творах О. Забужко створила образ «нової героїні»: мужньої та сміливої жінки, яка є представницею інтелектуальної еліти та обстоює одвічні цінності та розкрила проблему роздвоєння особистості.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;