Оперно-симфонічна музика. Частина 3. Антоніо Вівальді

Цікаві факти

- Після 1840 року багато рукописних варіантів творів Вівальді були загублені і надовго зникли з пам'яті людей. Деякі твори потрапили в руки його колег композиторів, а також близьких родичів.

- Своєму «другому народженню» Вівальді зобов'язаний італійському музикознавцю Альберто Джентілі, який займався активним пошуком творів композитора. У 20-ті роки XX століття до нього дійшли чутки про розпродаж рукописних партитур, які зберігалися в монастирському коледжі в Сан-Мартіно. Серед них Джентілі виявив 14 томів творів Вівальді, до сих пір залишалися невідомими публіці - 19 опер, понад 300 концертів, безліч духовних і світських вокалізів.

- Пошуки втрачених творів Вівальді ведуться до цього дня. У 2010 році в Шотландії було знайдено його Концерт з флейтою. У 2012 році світ дізнався про його невідому оперу «Orlando Furioso».

- Шанувальниками мистецтва Вівальді були відомі сучасники музиканта. Серед його слухачів були король Данії Фрідріх IV і Папа Римський Бенедикт.

- У венеціанському путівнику для іноземців, датованому 1713 роком, батько і син Вівальді згадуються як найбільш вправні скрипалі серед музикантів Венеції.

- Найбільш популярним зображенням композитора вважається полотно французького портретиста Франсуа Морелон де ля Каве. Для портрета Антоніо довелося надіти білу перуку - етикет тих часів не дозволяв чоловікам з'являтися на людях без перуки.

- «Візитна картка» Вівальді - цикл скрипкових концертів «Пори року» - в оригінальній версії іменується «Чотири пори року» «Le quattro stagioni».

- Тільки у 40 опер з 90, про які згадує композитор, вдалося підтвердити його авторство.

- Епіграфами до концертів, що становлять цикл «Пори року» є сонети. Автор їх невідомий, але припускають, що вони теж належать Вівальді.

- У 1939 році була відроджена «Глорія». Вона прозвучала в Сієні в рамках «Тижня Вівальді», який організував італієць Альфредо Казелла.

- Сієнський інститут носить ім'я Вівальді.

- Вівальді та Моцарт поховані на одному цвинтарі у Відні, там ховали одних з найбідніших представників населення.

- Іменем композитора названо один з відкритих кратерів на планеті Меркурій.

- «Вівальді-оркестр» - так називається колектив, творцем якого в 1989 році виступила скрипалька і диригентка Світлана Безродна. Його унікальність в тому, що в його склад входять виключно жінки. Це такий своєрідний «ремейк» оркестру вихованок, організованого Вівальді при школі «Оспедале делла Пієта» на початку XVIII століття.

- У знаменитому фільмі «Красуня» музика Вівальді, за задумом режисерів, стала однією з ілюстрацій світу вищого суспільства. У стрічці звучать вівальдівські «Пори року» - три концерти з чотирьох.

- Італійські вчені близько трьох років тому зробили приголомшливе відкриття - виявили так званий «ефект Вівальді». Вони провели експеримент, в результаті якого з'ясувалося, що періодичне прослуховування «Пір року» зміцнює пам'ять у людей похилого віку.

- Швейцарський фігурист Стефан Ламб'єль виграв срібну медаль на Олімпіаді в Турині в 2006 році, катаючись під «Пори року» Вівальді.

· Роль Вівальді у розвитку світового музичного мистецтва

·  -Композиторському генію Вівальді належить ідея нового жанру - сольного інструментального концерту.

- Він поставив на новий щабель розвитку популярний в Італії жанр кончерто гросо - ансамблево-оркестрового концерту, за яким закріпив трьохчастину форму і замість групи солістів виділив окремий солюючий інструмент, наділивши оркестр функцією супроводу.

- Величезний внесок Вівальді і в еволюцію мистецтва оркестровки - він першим ввів в оркестровий склад гобої, валторни, фаготи і інші інструменти в якості самостійних.

- Безсумнівне досягнення Вівальді полягає в тому, що він втілив на сцені особливий вид концертів - для оркестру і скрипки, і ще один варіант - для двох і чотирьох скрипок. Всього ж в його творчому доробку близько двох десятків подібних концертів, серед них єдиний в світі концерт для двох мандолін.

Великі і знамениті про творчість Вівальді

- Скрипаль і диригент Володимир Співаков поетично назвав «Пори року» «фрескою людського життя», оскільки людині доведеться долати той же шлях, що і природі - від народження до смерті.

- На думку австрійського вченого В. Коллендера, Вівальді на кілька десятиліть випередив розвиток європейської музики в частині використання динаміки і чисто технічних прийомів гри на скрипці.

- Здатність Вівальді написати нескінченну кількість варіацій на одну і ту ж музичну тему стала підставою для саркастичного зауваження І. Стравінського, який назвав Вівальді «занудою, здатним шістсот разів поспіль скласти один і той же концерт».

- «Вівальді - це свято інструментальної музики, скрипкова феєрія. Він сам був віртуозним скрипалем і краще за інших знав, як показати найефектніше в звучанні скрипки », - так відгукнувся про творчість великого маестро сучасний скрипаль, переможець конкурсу старовинної музики в Брюгге - Дмитро Синьковский.

Фільми про Вівальді

Особистість композитора завжди привертала увагу кінорежисерів, які за біографією Вівальді зняли кілька картин, які розповідають про життя музиканта.

Документальний фільм «4» (2007)

«Віва, Вівальді» (Франція, 2000)

«Вівальді у Відні» (1979)

«Вівальді, принц Венеції» (Франція, 2006)

«Вівальді, рудий священик» (Великобританія, Італія, 2009)

«Антоніо Вівальді» (США, Бельгія, 2016)

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олександр Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;