Основні складові ефективного вивчення китайської мови

Порада 1. Дотримуйтеся плану навчання і виконуйте домашнє завдання.

Більшість людей розпочинають вивчати китайську мову у зрілому віці для ведення бізнесу, кар’єрного росту або працевлаштування в Китаї. Саме тому дуже важливо переконатися в тому, що у вас буде необхідний час для занять та виконання домашнього завдання. Помилково вважати, що достатньо лише занять з репетитором. Чим більше ви займаєтеся вдома, тим кращий результат. Приведу приклад із фітнес залом: навіть якщо ви займаєтеся  2-3 рази на тиждень у кращому клубі і з найкращим тренером, але не дотримуєтеся правильної дієти, режиму сна, вітамінного комплексу і так далі, – тренування не буде на 100% ефективним.

Порада 2. Сформуйте чіткі цілі навчання.

На ринку існують безліч підручників китайської мови, це однозначно плюс, але інколи таке різноманіття не дає сконцентруватися на практичних цілях вашого курсу. Розкажіть викладачу для чого вам потрібна китайська мова та як саме ви будете з нею працювати. Наприклад: людині, яка вивчає китайську для роботи з китайськими постачальниками не потрібні знання академічної граматики, складання іспитів або знання китайської класичної літератури. Фіксація на окремій зрозумілій цілі – це шлях ефективного оволодіння мовою!

Порада 3. Вивчайте усі мовні аспекти (читання, письмо, аудіювання, говоріння)

Це те, чим не можна жертвувати. Якщо обрати необхідну лексику або більш легку граматику не так складно і має сенс, то «викинути» якийсь із основних аспектів неможливо. Реклама типу «навчаємо лише розмовної китайської» не більш ніж звичайна спекуляція на тему швидкого та легкого результату, схожа на типові реклами «схуднути за тиждень» або «як  легко заробляти на бінарних опціонах». Без вміння прочитати текст, без знань ієрогліфів та граматики говорити просто НЕМОЖЛИВО. Зауважу, що усі аспекти адаптуються під ваш окремий курс, тому писати, слухати, читати і розмовляти ви все одно будете лише на цікаві і корисні вам теми.

Порада 4. Друкуйте ієрогліфи

Писати ієрогліфи від руки або друкувати їх в комп’ютері чи смартфоні абсолютно різні за складністю процеси. Якщо пояснити більш детально: для того щоб написати ієрогліф від руки потрібно чітко пам’ятати всі елементи, їх розташування і т.д. Щоб надрукувати ієрогліф потрібно, по-перше, знати його латинський правопис, по-друге, вміти відрізнити його від інших. Репетитор допоможе вам налаштувати китайську розкладку та буквально за 15 хвилин навчить друкувати, після чого, знаючи як виглядають ієрогліфи та як вони вимовляються, ви зможете легко написати електронного листа або чатися з носіями мови. Це набагато ефективніше і швидше ніж прописувати ієрогліфи на папері.

Порада 5. Не уникайте спілкування!

Тут повинен бути жарт про епідемію, але не буде))). Китайці дуже привітна та дружня нація, вони обожнюють спілкуватися з іноземцями, особливо з тими, які вивчають їх мову. Чим раніше ви почнете виходити із мовної зони комфорту, тим швидше ви прийдете до перемоги. Китайську мову знає не той, хто склав усі іспити, вивчив усю граматику та прочитав Конфуція в оригіналі, а той хто вільно спілкується з іншими, отримує потрібну інформацію та досягає своїх професіональних і соціальних цілей. Репетитор допоможе вам і розповість про безліч сайтів та онлайн ресурсів, на яких ви не тільки з легкістю потренуєте китайську, а й знайдете друзів!

Порада 6. Креативність не завжди допомагає.

 Найкращий метод вивчення іноземної мови – це наслідування носіїв, їх вимови, інтонацій та мовних патернів, які ви максимально запам’ятовуєте, а потім відтворюєте. Це значить, що краще просто запам’ятати мовні патерни, а не експериментувати та намагатися створити свої. Наприклад, чому в українській мові тарілка «стоїть» на столі, а виделка «лежить»?  Як носій мови я й гадки не маю! Мабуть якась певна логіка існує, але мені вона не відома. Так точно з китайською мовою, легше просто запам’ятати правильний варіант і розмовляти  так як самі носії.

Порада 7. Не беріть матеріали не по рівню.

Тут краще обирати більш легкі матеріали для повторення ніж більш складні. Чому нам так складно формувати корисні звички, такі як ранкові пробіжки, тощо? Тому що ми не бачимо результат. Щоб його відчути потрібно мати мотивацію та не зупинятися. Якщо ми змусимо початківця пробігти 15 кілометрів або підняти штангу 200 кг? 100% , що це буде останньою спробою, тому що нагрузка абсолютно неадекватна та крім розпачу і зневіри в собі нічого не дасть. Так і з китайською мовою, працюйте з текстами граматика і лексика яких вам розуміла, читайте адаптовані романи, дивіться мультики або дитячі шоу, які легше розуміти. Це призведе не тільки до того, що ви вивчите набагато більше і ефективніше, а й отримаєте приємні емоції та круту мотивацію займатися ще більше.

Порада 8. Тверезо ставтеся до оцінки від інших людей.

Не важливо, чи критикують вас оточуючі чи, навпаки, хвалять, краще завжди максимально тверезо ставитися до цього. Якщо хтось вважає, що вивчити китайську неможливо, що це не має ніякого сенсу або ви просто викидаєте гроші на вітер,  сподіваюся це не зіб’є вас із заданого курсу. Кожна людина може вивчити будь-яку іноземну мову. В Україні більшість людей вільно володіє англійською (яка має іншу абетку, граматику, вимову і т.д), а значить абсолютно здатна оволодіти і іншими. Також тверезо потрібно сприймати і компліменти у ваш бік. Китайці дуже поважають людей, які вивчають їх мову, тому ви можете отримати безліч компліментів щодо ваших знань і вимови. Проте дуже часто подібні компліменти це звичайна ввічливість, яка дуже приємна і також мотивує, але не зовсім відображає реальну мовну ситуацію. Якщо вам потрібна чітка та професіональна оцінка прогресу, краще запитайте репетитора.

 Сподіваюся, що ці поради будуть корисними для вас та зроблять уроки китайської мови веселими, цікавими та ефективними!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олександра Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;