Особиста історія успіху: як здати ЗНО якомога вище

Коли підходить випускний рік, то для багатьох він перетворюється на рік страждань та випробувань. Цього року є ще одна особливість, яка турбує усіх випускників: ЗНО переноситься на невизначений термін. Для більшості це катастрофа, оскільки доводиться "утримувати" і "укріплювати" знання довше, ніж планувалось раніше. 

Але зараз я розповім про більш засадні речі, що допомогли мені досягти кращого результату.

У мене була визначена ціль, куди я хочу поступати, але в мене були переживання, оскільки я не знав який поріг необхідно перейти, щоб потрапити в число "щасливчиків". Тому, порада - чітко визначте для себе напрямок або принаймі обмежений ряд напрямків, куди ви спрямуєте своє зусилля. Пам'ятайте: студенти із визначеним навчальним закладом і спеціальністю - більш вмотивовані.

Друга порада - знайдіть мотивацію через локальну конкуренцію. У моєму випадку я конкурував із своїм однокласником.

На відміну від нього я готувався без репетитора з історії України, а також з шкільним вчителем замість дорогого репетитора - з української мови. Я поставив ціль - написати ці предмети на вищий бал від нього.

Оскільки я азартна людина, то ця мотивація допомагала мені швидше засвоювати матеріал. Наприклад, до історії України я готувався великими блоками тем і зміг пройти підготовку за 5 місяців.

До української мови я готувався трохи більше ніж пів року. Ще одна порада: готуйтеся в тому стилі, в якому зручно для вас: ви можете готуватись більш стабільно, регулярно вивчаючи матеріал або засвоювати матеріал великими "порціями".

Конкуренція з однокласником дала свої плоди: українську мову я склав на 191,5 бал і Микола (так звали однокласника) випередив мене всього на бал - 192,5. На той час історію України я склав на 193 бали, що на шість нижче від його показника - 199. Це допомогли мені ввійти в десятку кращих за рейтингом на моєму факультеті.

Ще одне, що варто пам'ятати: не вчіть лише одну теорію. Будь-яку частину вивченого слід підкріплювати перевіркою знань. Чим більше тестів ви зробите, тим більша імовірність, що саме це питання потрапить вам під час ЗНО.

Але потрібно не лише безперервно робити тести, але й вміти працювати над помилками. Відмічайте собі тести або робіть скріни тих завдань (якщо це в електронному вигляді), які ви виконали неправильно. Якщо помилок занадто багато поверніться ще раз до вивчення тієї чи іншої теми.

Ще один технічний момент: за вами залишається право, в якому порядку ви будете вчити теми. Якщо ви не впевнені, то порадьтеся із викладачем.

Наприклад, у курсі з історії України найкраще почати від періоду Першої Світової Війни. Загалом, на XX століття припадає найбільша кількість запитань, тому ці теми варто вивчити найбільш ретельно. У випадку, якщо ви не встигнете на завершення добре засвоїти перші періоди історії, то це зведе до мінімуму кількість ваших помилок на ЗНО.

 

Що не варто робити під час підготовки?

Не слід "перескакувати" теми. Будь-який предмет не "любить", коли ви змішуєте увесь матеріал. Наприклад, історія. Коли ви вивчаєте дати і починаєте поєднувати ХІІ і ХХ століття, то у вас переміщається усе в голові. Інша справа, якщо ви пройдете увесь матеріал, то можна вибрати найбільш важливі дати.

Ні в якому разі не можна лише проходити тестові завдання без знання теорії. Звичайно, є випадки, коли абітурієнти вигадують певну кількість завдань, щоб набрати прохідний бал. Але, невже, ризик вартий того, щоб втратити рік у випадку невдачі? Тому, краще постаратися поглибити свої знання з потрібних вам дисциплін, тим більше, що вони насправді бувають цікавими.

На завершення: будьте більш розслаблені, особливо в останній тиждень перед ЗНО. Як кажуть старші люди: "Якщо не наївся, то вже не налижишся". Для одних стрес може стати рушієм прогресу під час тесту, а для інших може завадити набрати необхідний бал.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Андріан Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;