Освіта чи самоосвіта: що важливіше у процесі вивчення іноземних мов

Вивчення іноземних мов – наріжний камінь розуміння світу, спосіб перейняття культури та звичок. Уміти мислити так, як хтось інший – таким має бути ключове бажання людини, що хоче говорити, як хтось інший.

Потрібно бачити виразну культурну різноманітність і усвідомлювати важливість встановлення зв'язків між усіма цими суперечливими частинами. Ніхто не може навчити думати, як хтось інший. Саме тому людина сама себе вчить сприймати необхідну інформацію та пристосовуватися до нового мовлення та світогляду.

Зараз є достатньо матеріалів у відкритому доступі, які підійдуть учневі з будь-яким рівнем підготовки. Саморозвиток та онлайн-освіта надзвичайно важливі.

Ті, хто вивчає іноземні мови, мають можливість пройти скільки завгодно додаткових курсів для певного рівня чи окремої сфери застосування, наприклад, для подорожей чи для роботи. Безліч онлайн-платформ пропонують нам ретельно розроблені та збалансовані уроки. Однак, такі заняття мають свої переваги та недоліки.

 

У вивченні мов важливо не втратити мотивацію. Потрібно знайти сили та організаційні таланти, щоб протистояти усім труднощам. Кожен урок має бути не просто вивченням чогось, а побаченням із Мовою, від якого хочеться взяти найбільше.

Також не варто забувати для чого Ви вивчаєте мову. Така ціль може бути у кожного своя. За вивченням мов зазвичай стоїть надзавдання, яким людина керується. Якщо у вас такого немає, то обов’язково його знайдіть. Приміром, взаємодія з мудрими та розумними людьми різного культурного походження дуже надихає. Нам потрібно вчитися в інших країнах. І це досить сильна мотивація.

Вивчення іноземних мов допомагає людям зробити їх мислення більш гнучким, а також покращує їхнє почуття логічного порядку. Це відкриває нові можливості для реалізації своєї особистості в різних сферах діяльності.

Незамінною здатністю сучасної людини є швидкий перехід між галузями знань. Вивчати мови можна і для професійного зростання, поїздки закордон, загального розвитку, успішного вступу до навчального закладу чи просто для задоволення. Якщо Вас цікавить швидке вивчення мови з метою подальшого швидкого заробітку, то Ви маєте бути готові зазнати поразку. Самоосвіта часто небезпечна поверхневим та неякісним вивченням. Відповідальне ставлення та систематичність – основні виклики самоосвіти. Самоосвіта небезпечна формуванням острівних знань про мову. Ви також маєте ризик щось неправильно зрозуміти та завчити.

Коли щось стає незрозуміло, на допомогу приходить вчитель. Це та людина, яка може підказати, пояснити, порадити щось, організувати та систематизувати вивчення матеріалу. Контроль над процесом споживання інформації іноді навіть важливіший, ніж її подання. Досидь дієвим є паралельне вивчення предмету із двома вчителями. Недарма говорять: «Одна голова – добре, а дві – краще». У кожного вчителя свої методики, кожен по-різному пояснює матеріал. Тому коли один щось упустив, на допомогу приходить інший.

А як же справи з академічною освітою? Її також не можна відкидати. Вона забезпечує базову теоретичну основу, доступну для подальшого додаткового вивчення та практичного застосування. Навчальні заклади забезпечують системність та організацію, які не завжди може запропонувати вчитель окремо. Регулярні оцінювання якості знань, підготовка до них позитивно впливають на вивчення мов, заохочують постійне повторення матеріалу. Крім того, середовище навчального закладу створює здорову конкуренцію на заняттях. Це додаткова мотивація до швидкого освоєння предмету. Із недоліків можна виділити недостатнє приділення уваги студентам окремо, підведення занять під загальний рівень.

Таким чином, сьогодні є багато можливостей для вивчення іноземних мов у своїй країні, навіть не виходячи з дому. Найбільш ефективним є збалансоване використання різних джерел вивчення матеріалу. Можна поєднувати самостійне опрацювання матеріалу з академічним навчанням, курсами чи приватними уроками в репетитора. Саме такі перспективи в освіти майбутнього. Головне – не забувати про свою мету та вірити у власні сили. Ми вчимося мислити, і це є основною частиною нашої освіти.

 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Вікторія П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;