Підручники з бізнес англійської. Аналіз підручника Business Result

BusinessResultє одним з найпопулярніших підручників для викладання саме бізнес-аспекту англійської мови від видавництва Oxford, що автоматично відносить цей підручник до класично британських. Автори різних підручників різні. Наразі випущено дві версії, остання – 2018 року, що робить підручники достатньо новими, а відповідно – наповненими актуальною лексикою та сучасними трендами. Існують підручники для таких рівнів: Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced.

Кожен підручник складається з 15 юнітів, 5 відео-уроків, файла для додаткової практики, комунікативних завданнь, скриптів аудіо та доступу до онлайн практики (яка відкриється Вам лише якщо Ви придбали офіційний підручник, на ньому є унікальний код, який потрібно ввести).

Юніт складається з декількох пунктів:

 • StartingPoint, який є лідіном для уроку. Тут є запитання, які варто обговорити зі студентами, аби підвести їх до теми уроку. Наприклад, у юніті про працевлаштування, одне з запитань було: «Які ви знаєте способи знайти роботу?»
 • Workingwithwords. Лексична частина, яка складається зазвичай з тексту з новими виділеними слова, вправи, де варто опрацювати ці слова та пропозиції для обговорення з використанням цих запитань. Наприклад, у юніті про перше враження, яка має справляти компанія, було завдання проаналізувати, що ж важливо для першого гарного враження, а що ні.
 • Languageatwork. Граматика, яка, на мою думку, не є сильною стороною підручника, адже дається не так багато вправ, набагато більше – комунікативної практики. Презентована вона в більшості юнітів за допомогою аудіо.
 • Practicallyspeakingфокусується на аспекті щоденного спілкування та допомагає звучати якомога більш природно. Наприклад, як читати дробові числа, як правильно відмовляти, як попросити когось повторити інформацію.
 • Businesscommunication є унікальною частиною підручника, адже в кожному юніті досконало відпрактиковується якась розмовна тема: як вести переговори, як спілкуватися по телефону, скаржитися, проводити презентації і тд. Для кожної теми дається список з ключових слів та фраз, які варто вживати в таких ситуаціях.
 • TalkingPointє темою для дискусії, яка подається за допомогою тексту. Найчастіше після тексту та дискусії студентам пропонується придумати спосіб імплементувати дану пропозицію в їхній компанії.

У кінці підручника для кожного юніта розроблені Practicefiles, які містять вправи для Workingwithwords, Businesscommunication та Languageatwork. А також пояснення даної в юніті граматики.

Ну що ж, підручник по структурі розібрали, перейдемо до аналізу. Як і будь-яка книга, він має свої плюси та мінуси.

 • BRє ідеальним підручником для «поговорити» та «розговорити». У ньому комунікативних завдань набагато більше, аніж типових вправ.
 • Він не перевантажує складною спеціалізованою лексикою. Тобто тут немає «Управління банківськими системами» або ж «Ведення бухгалтерського обліку», бо, погодьтеся, такі теми зовсім нецікаві маркетологу чи юристу. Уся лексика є більш-менш нейтральною й не направлена на вивчення чогось на англійській мові, робиться акцент саме на англійській мові, яка стосується бізнесу загалом, а не якоїсь спеціалізації (для таких потреб є інші підручники).
 • По великому рахунку цей підручник не є складним. Ви не будете читати Адама Сміта, готуючись до уроку, аби вияснити якусь суто економічну дрібничку. Хоча Адама Сміта рекомендую прочитати.
 • Величезним плюсом є система 3Р, на якій побудовані і лексика, і граматика. Тобто Вам не потрібно підбирати спосіб, як же презентувати чи закріпити тему: підручник Вам це дає.
 • Цікаві аудіо. Звичайно, для pre-intermediate це будуть повільні голоси, які говорять простими слова. Але немає відчуття, що там проста 2 актори, які говорять нарочито гарно й красиво. Більше того класичний poshBritishакцент поданий доволі повсякденно й приємно. На вищих рівнях можна почути всю палітру голосів та акцентів: від індійського до російського. Це робить прослуховування важчим, але готує студента до того, що не всі на цій планеті говорять ідеальною англійською.
 • Грамотно побудовані юніти: усі аспекти взаємопов’язані, але немає відчуття, що ви вже 5 раз обговорюєте одне й те ж саме в іншому формулюванні.
 • Цей підручник можна починати вивчати, як тільки студент закінчив попередній рівень. Тобто, якщо студент успішно отримав сертифікат А2, він спокійно може брати BRIntermediateй вивчати бізнес та мову паралельно. Конкуренти, такі як MarketLeader, розраховані на те, що студент з рівенем піде на цей же самий рівень, але для вивчення бізнесу. Тобто для опанування одного рівня потрібно два курса. Хоча, можливо, це можна віднести й до недоліка BR.

Тепер мінуси:

§ --Простота підручника є і плюсом, і мінусом. Потрібно аналізувати потреби студента при виборі підручника.

§ -- Мало уваги приділяється граматиці, тому Вам точно доведеться шукати додаткові матеріали для практики.

§ --Лексики дається не так і багато. Потрібно буде підлаштовуватися під потреби студента в розширенні вокабуляра.

Отже, робимо висновки: підручник неідеальний, але сучасний, орієнтований на розмовну практику та не має на меті навчити студента якомусь предмету на англійській мові. Обов’язково перегляньте підручники-конкуренти і тільки потім робіть свій вибір.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ірина О.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;