З того моменту, як ми показуємо дітям їх першу книжку, вони починають подорож у світ читання, яка триває протягом підліткового віку, поки вони не стають дорослими. Час від восьми років до підліткового періоду є захоплюючим. У дітей формується почуття особистості. На даний момент читання може стати для них важливою підтримкою. Це може дати інформацію, допомогти дітям сформувати власні почуття та пояснити поведінку інших. У той же час це дозволяє їм приєднатися до спільноти читачів у всьому світі - і читання англійською мовою відкриває одну з найбільших читацьких спільнот з усіх.
Ось кілька способів, як ви можете допомогти своїй дитині вибрати якісні книги.
- Зверніться за порадою до вчителів вашої дитини.
- Зверніться до працівників за порадами в книгарнях та бібліотеках.
- Відвідайте такі веб-сайти, як BookTrust або сайт дитячих книг The Guardian.
- Читайте оглядові журнали, такі як Books for Keeps.
Навіть після того, як діти навчаться читати самі, вони продовжують із задоволенням читати разом із батьками. Важливо ділитися історіями зі своєю дитиною, допомагати їй розвивати мову та впевненість у спілкуванні про прочитані книги.
Діти віком від восьми до одинадцяти років часто вибирають читання художньої літератури. Багато віддають перевагу одному чи двом улюбленим видам художньої літератури або одному автору. Важливо поважати вибір дитини та цінувати те, що вона вирішила прочитати. Книжкові магазини, веб-сайти тощо можуть надати пораду («Якщо вам це подобається, вам може сподобатися і ця книга») З часом діти будуть читати різні жанри та авторів.
Сучасні романи для підлітків відображають сучасне суспільство і часто згадують такі теми, як секс, наркотики та расові питання.Іноді буває груба мова або лайка. Скористайтеся цими книгами як можливість поговорити про проблеми та обговорити зі своєюдитиною негативні моменти присутні в сучасному світі.
Ілюстрації в книгах для дітей підтримують розуміння тексту та допомагають у вивченні англійської мови. На малюнках можуть бути зображені предмети або сцени, які важко описати без використання складної мови, і додати додаткову інформацію, не описану в тексті. Мовні підписи та вигуки - хороші способи введення ідіоматичної англійської мови та розмовної мови. Ілюстровані книги допомагають батькам, які володіють англійською мовою або зовсім не знають її, ділитися історіями з дитиною, яка вивчає англійську мову, стежачи за історією через малюнки.
Хлопчики часто мають менше бажання читати, ніж дівчатка. Ось кілька способів заохотити хлопців до читання:
- Поговоріть з хлопцями про те, які книги їм подобаються.
- Покажіть їм найрізноманітніші матеріали, включаючи нехудожню літературу, книги жартів, вірші та «веселі факти».
- Визначте популярні жанри художньої літератури, наприклад: фентезі, наукова фантастика та спортивні історії.
- Використовуйте графічні романи, матеріали манги та інші ілюстровані книги.
- Визначте чоловічих прикладів для наслідування, включаючи однолітків та знаменитостей, для сприяння читанню.
- Використовуйте онлайн-матеріали, щоб заохотити хлопців до читання.
- Інтернет-матеріали
Існує багато веб-сайтів, що містять книги для читання, і вони можуть бути використані для мотивації дітей до читання та продовження читання. Вони також можуть дозволити дітям приєднуватися до світового співтовариства читачів англійською мовою та заохотити дітей надсилати електронні листи авторам, писати відгуки тощо.
Коли діти зовсім маленькі, їхні книги переважно вибирають дорослі. Коли діти ростуть, батьки можуть порадити, але важливо дати дитині розвинути власні смаки читання. Батьки повинні бути уважними до того, коли їхні поради будуть корисними, і коли їм потрібно дозволити дітям робити власний вибір. Батькам все ще може бути корисно представляти нові книги, можливо, прочитавши першу сторінку чи дві, а потім залишивши дитину продовжувати самотужки. Дітям може сподобатися прочитати кілька сторінок батькам, і їх можна заохотити розповісти про те, що вони читали.
Не забувайте, поважайте їх власний вибір читання, навіть якщо це здається вам «надто легким» або автор не той, якого ви вибрали б для них самі. Хваліть дітей за їх читання, коли тільки можете. «Молодець, ти закінчив цілий розділ» набагато краще, ніж «Ти не будеш грати, поки не закінчиш цей розділ».
Важливо також, щоб діти бачили як читають батьки, і щоб вдома були книги. Нехай діти мають книжкову полицю з власними книгами, і заохочуйте родичів купувати книги як подарунки. Головне - проводити час зі своїми дітьми, і дати їм відчути, що і ви, і вони є частиною «спільноти читачів».