Погана звичка відкладати «на потім» і як з нею боротися

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Зволікання часто плутають з лінню, але це різні речі. Коли людина зволікає, вона відкладає якісь справи «на потім», але робить якісь інші. А коли людина ліниться - вона нічого не робить.

Зволікання часто передбачає відкладання якихось, можливо навіть більш важливих справ, і виконання легших та більш приємніших. Але це може мати серйозні наслідки, такі як втрата продуктивності праці, недосягнення успіху та поставлених цілей. Крім того людина може почуватися винною і весь час думати про те, що в неї ще купа невиконаних справ. Все це може призвести до депресії і навіть до втрати роботи.

Як подолати зволікання? Як і більшості негативних звичок, звички зволікати можна позбутися.

Перш за все, визнайте, що у вас дійсно є проблема, що ви зволікаєте. Одна справа, якщо ви відкладаєте ненадовго якусь справу через серйозні причини і при першій же можливості виконуєте її, і зовсім інша, якщо ви весь час відкладаєте виконання важливої справи на невизначений термін тільки через те, що вам не хочеться цього робити.

Ви також можете зволікати, якщо:

  • Наповнюєте свій день завданнями з низьким пріоритетом і залишаєте невиконаними справи, які дійсно важливі.
  • Починаєте важливі справи, а потім ідете пити каву.
  • Наповнюєте свій час неважливими для вас справами, які просять зробити інші люди, тоді, як у вас уже є свій список важливої для вас роботи.
  • Чекаєте «правильного часу» або «правильного настрою».

Дізнайтеся, ЧОМУ ви зволікаєте. Вам слід розібратися з причинами, перш ніж почати з цим боротися. Наприклад, якщо ви уникаєте якогось завдання через те, що вважаєте його нудним та нецікавим, тоді виконайте його якнайшвидше, щоб перейти до цікавих та приємних.

До зволікання може призводити погана організація. Успішні люди легко долають це, складаючи списки справ за пріоритетом та визначаючи термін виконання кожної.

Деякі люди бояться успіху так само, як і невдачі. Вони бояться виконувати всі завдання, бо думають, що їх завалять ще більшою кількістю роботи.

Дехто боїться виконати роботу неправильно, вважає завдання занадто складним.

Зволікання – це звичка, глибоко вкорінений зразок поведінки. Це означає, що цього не можна позбутися за день. Визначтеся зі стратегією боротьби з цією поганою звичкою.

Слідкуйте за собою постійно. Пообіцяйте собі винагороду. Якщо ви вчасно виконали складне завдання, побалуйте себе смачним тістечком чи походом у кав’ярню. Попросіть когось перевірити вас. Це принцип, що лежить в основі груп самодопомоги. Пообіцяйте щось виконати у конкретний термін, розкажіть про це рідним чи друзям у соцмережах. Це додасть вам відповідальності. Наприклад, ви ніяк не можете почати ходити в тренажерний зал. Повідомте своїм друзям, коли ви розпочнете та регулярно показуйте результати своєї наполегливої праці. Зараз багато хто так робить. Похвала та підтримка підуть вам на користь та додадуть сил та бажання продовжувати працювати.

Перефразуйте внутрішній діалог. Наприклад, фрази «потрібно» і «треба» говорять про те, що у вас немає вибору. Однак, фраза «я вирішую» додасть вам впевненості в тому, що ви керуєте своїм життям. Мінімізуйте відволікання. Вимкніть усе, що може вас відволікти – електронну пошту, соціальні мережі, телевізор, можливо навіть телефон.

Чітко плануйте свою роботу щодня. Заведіть щоденник, детально плануйте свій день, записуйте всі завдання, які вам потрібно виконати, чітко визначайте терміни виконання. Щовечора підводьте підсумки, відзначаючи, що вдалося, а що ні та коригуйте свою роботу на наступний день.

Обов’язково помічайте, як приємно закінчувати справи!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор та репетитор на BUKI: Марина П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Інші статті викладача

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора