Пам’ятаю, як це трапилося вперше. У горлі пересохло, руки спітніли і безконтрольно барабанили по столу, а сама я пробувала вичавити бодай-якусь посмішку і в кінці кожного речення додавала «and so on...»
Моя перша розмова із носієм англійської не була втіленням ідеального романтичного побачення. Нервування та боязнь сказати щось не так відіграли свою роль і знизили мою мотивацію спілкуватися вільною мовою. Але я не здавалась: знову і знову призначала рандеву та насильно заштовхувала нові ідіоми чи фразові дієслова до своїх монологів. До того ж, всіляко старалася правильно вимовляти ті самі confusing words та не коронувати «cucumber» кукумбером.
Вчитися говорити - ціле мистецтво; вчитися говорити правильно - картина Рембрандта. Як же намалювати її? Сьогодні я дам декілька підказок та ідей.
1. Вимова. Найпростіший та найактуальніший спосіб, яким я досі користуюсь - знаходимо онлайн-словник (Oxford Dictionary, наприклад) і прослуховуємо правильне вимовляння слова. Окрім того, на YouTube є безліч хвилинних роликів, де носії мови вимовляють ті чи інші фрази. У мене ця схема працює так: я читаю текст, розглядаю питання, занотовую нове слово - байдуже. Якщо я не впевнена у вимові, то точно скористаюсь допомогою словника. Не лінуймося! А якщо захотілося зробити акцент на вимову загалом, на Coursera є декілька повних та безкоштовних курсів, які допомагають тренувати саме цей аспект навичок комунікації.
Покликання на курс:
* https://www.coursera.org/learn/tricky-american-english-pronunciation
2. Словниковий запас. Аби думка була слушною та приваблювала слухачів, варто поповнювати і зміцнювати свій словниковий запас. Ще на початку шляху до perfect English я вирізала саморобні картки, де з одного боку писала слово в оригіналі, а з іншого - переклад. Так, саме ця банальна вправа допомагала мені засвоювати нові фрази. Пізніше, із появою телефонних ґаджетів, я отримала можливість тренувати слова будь-де та будь-коли. Серед улюблених додатків рекомендую наступні:
* Quizlet
* Easy ten
* Words - Learn Languages
Nota bene: дуже важливо звертати увагу на прийменники, з якими вживаємо ті чи інші слова, адже структура, яка оформлена правильно, важить більше, ніж сотні не зв’язних слів.
Маю ще одну хитрість: коли зустрічаю цікаве слово, постійно вживаю його при розмові (намагаюсь знайти можливість використати його), при написанні текстів тощо. Здавалось: що за метод насильного використання? Друзі, це дійсно працює :) Візуалізуйте та використовуйте - ось секрет!
3. Страх. І хоч як нам складно усвідомити його присутність, все ж боязнь та невпевненість відіграють роль неабиякої перешкоди. Пам‘ятайте, що помилки - лише помилки. Вони - це прозоре повітря, яке не шкодить, а навпаки - допомагає жити. Принаймні, у навчанні точно. Чесно кажучи, тренування перед дзеркалом не надто дієвий метод. А от почати розмову із людьми, які є для Вас близькими - непоганий старт перед розмовою з носієм чи незнайомим учителем.
Покликання на відео:
* https://m.youtube.com/watch?v=keP5KB52__Y - а ось і коротеньке відео до теми: і навички слухання потренуєте, і про маленькі секрети дізнаєтесь.
4. Швидкість. Швидкість та якість напрацьовуються з часом. Пригадуєте народну мудрість : Little strokes fell great oaks (вода камінь точить)? Отож! Рекомендую тренуватись та говорити англійською хоча б по 30 хвилин і 4 рази на тиждень. Але, звісно, Ви можете скласти та упорядкувати власний, зручний саме для Вас розклад.
Ось і все! Ці нескладні хитрощі допомагали мені, коли я лише почала вивчати іноземні мови, але й наразі є актуальними. Вивчайте мови і stay healthy!