Популярність англійської мови. Звідки вона береться?

Хоча англійською мовою можна говорити практично скрізь, однак, англійська є лише третьою (після іспанської та китайської) мовою, яка найчастіше використовується у світі. Вона використовується в бізнесі, політиці, мистецтві та науці. Чому так відбувається? Багато людей вважає, що це просто найпростіша мова в світі, але причини набагато складніші. Спробуємо вияснити, чому англійська мова є найпопулярнішою у світі.

Англійська мова – історичний нарис

Щоб зрозуміти, чому англійська мова стала національною мовою багатьох держав, необхідно поглянути на історію. Британське колоніальне панування почалося в XVI столітті, і протягом XVII і XVIII століть Лондон контролював пів світу. Тому не дивно, що тодішню реальність блискуче описувала приказка: "Імперія, над якою ніколи не сідає сонце". Рішення, прийняті в Лондоні, формували політику, економіку і навіть звичаї в країнах, що знаходяться на відстані тисяч кілометрів одна від одної. Кінець колоніалізму абсолютно не приніс розриву з мовою або культурою британців. До сьогодні це офіційна мова багатьох народів, і розкидані по всьому світу країни, де говорять англійською, можна рахувати десятками. Велика Британія, Австралія, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея, Канада, Ірландія чи Південна Африка – це лише деякі країни з офіційною англійською мовою. Настільки велика популярність англійської мови, звичайно, привела до того, що в рамках однієї мови з'явилися численні відмінності. Вони призводять до того, що навіть носію мови іноді буває важко зрозуміти іншу людину, яка говорить на його рідній мові. Класичним прикладом тут будуть британці і американці, у яких різна вимова, а іноді й інша граматика чи лексика.

Чому англійська мова стала міжнародною мовою?

Наступні століття призвели до подальшого зміцнення позицій Великобританії на міжнародній арені, в тому числі завдяки промисловій революції. Уже в ті часи англійська мова була основною мовою науки – з її допомогою описувалися найважливіші відкриття. Те, чому англійська мова в даний час є міжнародною мовою, віддзеркалюється також у сильній позиції Сполучених Штатів. Однак справжній стрибок стався тільки в XX столітті. Після закінчення Другої світової війни виникло явище масової культури, яке особливо поширюється англосаксонськими країнами, знаменитостями, мистецтвом і Голлівудом. Важко навіть оцінити, наскільки великий вплив на поширення англійської мови мали "Бітлз", "Роллінг Стоунз", Елвіс Преслі, Боб Ділан, британська королівська сім'я, кіно, а на більш пізніх стадіях – також Інтернет і нові технології. На порталах, в соціальних мережах, популярних сайтах і в пошукових системах панує англійська мова, і той, хто її не знає, практично виключений з обігу інформації.

Англійська мова – найпростіша у світі?

Англійська мова займає передові місця у списках, в яких перераховані найпопулярніші мови світу, найважливіші мови світу і навіть найпростіші мови світу. Вивчення іноземної мови – це, звичайно, питання індивідуальної схильності, і важко однозначно сказати, яка найпростіша мова в світі. Однак слід визнати, що англійська мова відносно "доброзичлива" до новачків. За цим стоїть його структура, фонетика, граматика, просте відмінювання дієслів. Не можна не згадати, що англійську ми просто повсюди чуємо – це мова, яка використовується в піснях, фільмах, торгівлі.

Англійська мова: навіщо її вивчати?

Універсальність англійської мови тільки підживлює її популярність. Незважаючи на те, що в жоден період своєї історії англійська мова не була найпоширенішою мовою в світі, її безумовно можна вважати найпотужнішою. Вона витіснила латинь як мову вчених і відсунув на задній план мови таких держав, як Франція чи Німеччина. Що свідчить про силу англійської мови, так це те, що вона назавжди закріпилася в свідомості людей. Знання англійської мови все частіше є вимогою, яку необхідно виконати для того, щоб втриматися на ринку праці. Вивчення англійської мови забезпечує кращий доступ до престижних посад, але також працює у щоденному житті – розширює доступ до інформації, культури та мистецтва, або ж робить простішими і вільнішими подорожі і відкриття світу. Вона також зміцнює нашу власну цінність і розширює горизонти, дозволяючи спілкуватися з людьми інших національностей. Англійську мову вивчає близько 1,5 мільярда людей по всьому світу.

 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Галина Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;