Поради для ефективного вивчення іноземної мови

Вважаєш, що вчити іноземну мову – ну дуууже складно?

Читай 5 порад та підказок, які зроблять цей процес приємним!

Автор: Білецька Богдана

У 2021 році напевно неможливо знайти школу, де іноземна мова не відноситься до основної навчальної програми. Те ж саме стосується університету – для кращої професійної підготовки майбутніх фахівців вивчення іноземної мови займає теж не останнє місце серед професійних навичок. А якщо ти плануєш поїздку чи навчання за кордоном, вивчення нової мови є обов’язковим.

Вільне володіння іноземною мовою вимагає багато зусиль і практики. Тим часом ти починаєш засмучуватися через відсутність прогресу і хочете здатися. Навіть не думай про це!

Знання іноземної мови має надзвичайно багато переваг. Наприклад, можливість спілкуватися з місцевими жителями під час подорожі, а також психологічна та фізіологічна користь. Дослідження показують, що володіння другою мовою допомагає у мультаскінгу та запобігає деменції.

Тож якщо ти хочеш знати, як ефективно вивчити нову мову та скористатися усіма перевагами володіння іноземною мовою, ось декілька практичнихпорад для спрощення процесу  навчання:

1. Вчи нові слова за допомогою п’ятирівневої системи

Наш мозок має різні стадії пам’яті, через які інформація повинна пройти, перш ніж ми зможемо її назавжди запам’ятати. Таким чином мозок швидко відсіює непотрібну інформацію, щоб зосередитись на найнеобхіднішому. Система з п’ятьма комірками перетворює ці знання на фокус навчання. Для цього потрібно записувати слова на індексні картки, та майструєте коробку, яка розділена на п’ять відділень. Кожного разу після вивчення нового слова , воно рухається в наступну комірку. Після п’ятої комірки слово має залишитися в довготривалій пам’яті.

2. Вчи цілі фрази

Для того, щоб пізніше правильно використовувати нові слова, ти повинен вивчати нову лексику в контексті. Це запобігає неправильному вживанню слів в подальшому. Спілкуючись, важливо також бути ідіоматично коректним. Це означає, що деякі речення можуть бути правильними, але в мові взагалі не використовуються. Тому рекомендую шукати нову лексику в Інтернеті, переглядаючи влоги зарубіжних блогерів на Youtube, чи перекладаючи слова з улюбленої пісні.

3. Будуй асоціації

Психічний лексикон, тобто те, як мозок запам'ятовує слова, побудований схоже до мережі. Чим більше зв'язків зі словом, тим більша ймовірність того, що ти зможеш згадати потрібне слово в ситуації спілкування. Асоціаціями можуть бути спогади, почуття чи схожі слова. Саме тому не варто себе картати за помилки: помилка може призвести до (смішних) ситуацій або розмов щодо відповідного слова чи речення. Це означає, що ми зможемо це краще запам’ятати наступного разу.

4. Створи собі мовне середовище

Мозок дорослої людини може продовжувати сприймати речі так само, як це робить маленька дитина, протягом усього життя, якщо йому постійно пропонувати нову інформацію. Тому ти повинен якомога більше оточити себе мовою, яку хочеш вивчити. Це можуть бути газетні статті,  журнали, фільми, серіали чи відео.

5. Займайся улюбленими заняттями

Якщо ти маєш справу з речами, які в будь-якому випадку приносять задоволення, але використовуєш для цього мову, яку хочеш вивчити, це створює позитивний побічний ефект. Наприклад, ти цівишся спортом, а може модою? Тоді ефективним буде читати тексти і вчити нові слова з цієї сфери. Мозок «винагороджує» того, хто навчається, і тим самим сприяє навчальному прогресу. А негативні почуття, такі як стрес, пригнічують співпрацю нервів і стримують концентрацію уваги.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Богдана Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;