Поради щодо вивчення нових слів іноземної мови

Напевно, кожен, хто вивчає іноземну мову зустрічався з питанням розширення словникового запасу. Тут важливо правильно до цього підійти, щоби не витрачати дарма час неефективними методиками та способами. Нижче наведений список дієвих порад, які допомогли опанувати нову лексику швидко та результативно для великої кількості моїх учнів та мені особисто.

Перше і основне правило – перестаньте зазубрювати слова цілими списками. Адже тоді ви перестаєте думати і механічно називаєте заучене слово. Більше того, ви скоріше за все вчили конкретне слово чи фразу односторонньо, тобто або з англійської на українську, або навпаки – з української на англійську. Зустрівши уже відоме вам слово в тексті ви можете банально не згадати його переклад. До того ж, ефект «зазубрення» слів протримається в кращому випадку місяць, а згодом ви й не згадаєте про них. То чи є сенс заучування напам’ять? Очевидно, що ні.

Тож як збагатити ваш словниковий запас? Використовуйте нові слова. Вам потрібно вжити нове слово приблизно десять разів, перш ніж ви його запам’ятаєте! Спробуйте скласти різні речення з конкретним словом. Як відомо, одне слово в англійській мові може мати декілька абсолютно різних значень, часто протилежних! Тому було би непогано потренуватися та знайти усі можливі переклади нового слова, дізнатися в якому контексті воно вживається. Адже деякі, здавалося б, досить прості слова можуть виявитися дуже «хитрими» і поставити вас у незручну ситуацію.

Хорошою ідеєю є ведення організованого словникового зошита. Проте добре було би писати не переклад слова вашою рідною мовою, а його визначення тією мовою, що ви вивчаєте.

Цікавим варіантом є створення головоломок та різноманітних ігор, таких як кросворди, анаграми та пошукові слова. Цим можна зайняти навіть разом із друзями. Спільне вивчення чогось нового може стати досить веселим та продуктивним процесом. Також можна виокремити 10-15 конкретних слів чи фраз та спробувати вигадати якісь забавні історії з ними. Це безумовно принесе яскраві емоції та плідні результати.

Хорошою практикою є читання словників. Так, так, саме словників, а не просто книг. Адже разом з одним словом ви вивчаєте ще цілу групу нових слів, що дуже пришвидшує ваш процес навчання. У хороших великих словникахдо кожного слова крім перекладу також може бути вказана така інформація:

  • синоніми та відмінності в їх значеннях;
  • антоніми;
  • словосполучення з цим словом (collocations);
  • транскрипція;
  • використання слова в конкретних прикладах, конструкціях;
  • якою частиною мови є це слово і якими особливостями володіє;
  • і, звичайно, перелік значень, яких може набувати дане слово.

Не варто оминати й перегляд фільмів чи серіалів. Просто оберіть той, що підходить вашому рівню або ж той, що ви вже бачили рідною мовою. Під час перегляду увімкніть субтитри, але мовою оригіналу. Згодом попрактикуйте перегляд без них. Також раджу зупиняти відео та виписувати невідомі слова. Ви ж пам’ятаєте, що необхідно використати кожне з них хоча би десять раз аби запам’ятати?    

Зрештою, недооцінюйте важливість організованості та систематичності. Це відіграє неабияку роль! Ви повинні розуміти, що ваш успіх залежить виключно від вас, це лише ваша зона відповідальності. Плануйте свій час так, щоби щодня приділяти вивченню мови хоча би 20 хвилин, що рівноцінно 100 годинам у рік. І не забувайте, що ваш тріумф повністю визначається вашими усталеними звичками.  

Хочу завершити цю статтю словами одного з найбільш яскравих мотиваційних спікерів Леса Брауна: «Візьміть на себе відповідальність за своє життя. Знайте, що тільки ви самі зможете влаштувати все для себе так, як не зробить цього ніхто інший»!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 4 користувачів

Автор: Тетяна К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;