Практичні поради та приклади завдань, які можна використовувати при роботі з дошкільнятами

Зазвичай робота з дошкільнятами вважаться складною та клопіткою. Педагог повинен викладатись на всі сто незалежно від будь-яких обставин; чи то світло вимкнули, а в тебе ідеально підготовлена презентація та сет ігор онлайн на засвоєння матеріалу, чи то учень не в гуморі прийшов на урок. Для того щоб уникнути таких ситуацій, пропоную сет завдань та порад, які можна використовувати «і в сніг, і в дощ».

1. «Занурення» в середовище. Якщо ви хочете, щоб дитина якомога швидше почала використовувати англійську – облаштуйте середовище довкола відповідним чином. Наприклад, наклеюйте наліпки, стікери на предмети в будинку. Прогулюючись парком називайте предмети англійською і просіть повторити. Будучи на пляжі попросіть дитину написати на піску те, чи інше слово. Повірте, результат не змусить себе чекати!

2. Слухайте пісні та вмикайте мультфільми іноземною мовою. Дієвість цього прийому підтверджено науковцями. Більше того, у дитини зростатиме пасивний лексичний запас, вона почне засвоювати граматичні структури, на фонетичному рівні в неї виникне менше складнощів при подальшому вивченні. І на останок, це весело, тому не потрібно годинами засиджуватись за нудними та нецікавими підручниками.

3. Займайтесь з дитиною систематично. В ідеалі – це три повноцінних заняття на тиждень, та щоденне повторення лексики, граматики тощо. Важливо вивчаючи певну тему залучати до щоденного, реального контексту. Наприклад, вивчаєте тему «Family», то попросіть називати членів родини англійською. Повірте, це буде пізнавально не лише для дитини, а й бабусь і дідусів.

4. Навчаємось граючись. На цьому наголошують не лише великі педагоги минуло, а і сучасності. Та й не дивно, адже дитина в дошкільному віці ще не звикла сорок хвилин сидіти за партою, уважно слухати та виконувати всі вказівки вчителя. Різкий перехід до такої діяльності буде для дитини стресом, вона почне швидко втомлюватись, і питання вивчення іноземної мови буде закрито назавжди. Важливо, залучити дитину до активності, яка підійде конкретної їй, додаючи елементи вивчення іноземної мови. Наприклад, ваша дитина обожнює малювати то вивчіть з нею кольори та геометричні фігури. Якщо дитина хоче допомогти місити тісто – не відбирайте можливість, а покажіть як, які інгредієнти використовуйте, назвіть їх іноземною мовою.

5. Використовуйте мобільні додатки. Покоління дошкільнят вже не те, що 10 років тому. Отже, варто звернути увагу на цей фактор і обіграти його. Встановіть на свій смартфон додаток Kids ABC Alphabet Puzzles або Baby 100 words free і ваша дитина точно не буде нудьгувати під час поїздки, а навіть проведе час з користю!

6. Інтерактив. Вивчення мови передбачає собою не лише демонстрування письмових навичок, а і комунікативних. Щоб прокачати їх, можна залучити друзів дитини. Більше того, вивчення мови в колективі, спільна практика зі знайомими людьми знизить рівень хвилювання та створить комфортну атмосферу з мінімальним рівнем стресу. Також, можна влаштовувати змагання, готувати вікторини та повторювати слова разом. Багато дошкільнят люблять гратись з картками, на яких з одного боку є зображення та підпис іноземною мовою, а з іншого – рідною. Хто правильно перекладе слово, той отримує картку. В кого більше карток – той і переміг.

7. Настільні ігри. Хто з вас не любив грати в «Мономполію»? То чому б не перетворити цікаву гру в міні-урок вивчення нової лексики. Як мінімум слово dice дитина запам’ятає точно. Аналогічну паралель можна провести з іншими видати спорту, яким дитина надає перевагу. Любить бігати в футбол? Чудово! Вивчіть з нею такі слова як ball, footballfield та umpire.

8. Крафт. Психологи зазначають, що інформація запам’ятовується ліпше, якщо до процесу запам’ятовування залучається якомога більше сенсорних систем. Чому б не використати пластилін при вивченні англійського алфавіту. Виліплюючи фігурки дитина одночасно з тим розвиває дрібну моторику та увагу. Виготовляйте разом плакати та аплікації, шийте лялькам одяг, тим самим вивчите не лише назви елементів гардеробу, а й частини тіла.

Успіхів!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;