Правша. Шульга. Дворукий.

Існує понад сто видів почерків.

Якщо ви пишете нулики та вони нахилились ліворуч, ви правша. Це означає, що у вас домінує лівий мозок. Його властивості – логіка подій, схильність до поглиблення аналізу, порядок у всьому.

Нулики нахилені праворуч, ви шульга. Тут переважає правий мозок. Це означає, поетичне, образне, узагальнююче і цілісне сприйняття світу – ваша основна здібність. Отже, ритм будь-якого цілісного процесу ви здатні відчувати та відповідати на нього. Ця чутливість іноді завдає клопоту шульзі. Буває, що він підозрює існування якоїсь таємниці там, де її практично немає. Тому часто живе в постійному очікуванні розгадки таємниці або якогось чуда. Випадкові ж факти може легко узагальнювати та створювати нову цілісність: уявну чи дійсну.

Лівий мозок – механізм логічно-мовного мислення. У діяльності він оперує цифрами, математичними формулами, користується законами формальної логіки. Завдяки йому людина розуміє мову (усну і письмову), готує відповіді на запитання, використовує у своїй роботі поняття і категорії; вони для нього ідоли, що уособлюють чуттєво невловиме відображення предметів і явищ, які оточують людину.

Правий мозок відображає простір, у якому ми живемо. Ландшафти, їх глибину, просторові відношення між предметами – охоплює в єдиній цілісності. І все це відображається та відтворюється у свідомості одночасно. Але пересуваючись у цьому просторі, шульга орієнтується у напрямках і відстанях невдало; тому за кермом автомобіля він більш «аварійний», ніж правша. Шульга погано орієнтується також у ближньому просторі – у межах робочого місця. «Аварійність» збільшується, коли професія вимагає одноманітних дій упродовж тривалого часу.

Механізми правого мозку дають змогу людині точно відчувати інтонації мовлення, оперувати образами, переживати почуття (моральні, інтелектуальні, естетичні). Особлива чутливість до емоцій та почуттів дає змогу угледіти ще на початку виникнення негативних імпульсів зовні та активізує сили організму на переборення шкідливих впливів. На лоні природи, у стосунках з високим мистецтвом і літературою, при виконанні чи спогляданні красивих рухів і дій, у творчості, коли він творить образи, – також працює правий мозок.

Скептик може зауважити: як це так, я скільки себе пам'ятаю, все робив правою рукою. А тут нулики, що я писав, лягли праворуч – і я став шульгою?

Не дивуйтеся! Ви дійсно шульга, але про це не знали. Вас ще у дитинстві, коли ви намагалися все робити лівою рукою, карали, били по руці, й зусиллями сім'ї навчили бути правшою. А те, що вас не навчили використовувати свій природний дар, – провина не ваша.

Як раніше визначали праворукість і ліворукість людей? Вважалося, що досить запитати, якою рукою людина кидає м'яча; у якій руці тримає голку, просуваючи нитку; якою рукою пише, тримає молоток тощо – і все стає зрозумілим: хто є хто. Але помічено, що небагато людей використовують одну руку в одноручних діях; і спостереження за людьми при виконанні ними роботи; проста самооцінка у визначенні рукості – викликає великі труднощі.

Отже, найретельніший аналіз зовнішніх виявів рукості не завжди точно визначає перевагу однієї руки: деякі люди виявляють ще й ознаки дворукості.

Пам'ятаючи про це, існує методика «Почерк» для визначення рукості людини.

Коли людина пише повільно, то кожна літера виходить каліграфічна, бо пише так, як навчили або перевчили – лівшу на правшу. В екстремальній же ситуації (яку можна створити) їй треба діяти у прискореному темпі.

Домінуючий мозок бере на себе керування і регуляцію рухів, перебудовуючи навички, створені у протилежному мозкові. Отже, домінуючий, але не навчений, придушує функції слабшого і навченого.

Ось чому рука при швидкісному письмі відкидає образ, не дотримується правил письма: чим швидше ми пишемо, тим більше змінюється почерк. Сповільнюєте темп письма – і регуляція рухів відновлюється; домінуючий мозок віддає свої права навичці.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олена Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;