Присутність батьків під час занять

Чим заважає присутність батьків під час уроків і чи варто взагалі контролювати процес навчання?

І так, для початку давайте розберемося. Ходити та перебувати на кожному занятті дитини не означає те саме, що й контролювати процес навчання. Тож що потрібно робити батькам і як саме допомогти своїй дитині? На кожне з цих запитань зараз ми і надамо відповідь.

1. Присутність батьків на уроці

Це нормально, і , навіть, необхідно ( особливо якщо дитина ще маленька) привести її на перше заняття, розпитати про все репетитора та подивитись на умови, в яких ці заняття проходитимуть. Адже на данний момент репетитор для Вас людина нова, і , звісно, немає нічого поганого в тому, щоб проконтролювати умови навчання та безпеки.

А ось залишатись на самих заняттях вже не потрібно. По-перше, це не допоможе, а скоріш за все навіть зашкодить вашій дитині. А, по-друге, невже у Вас не знайдуться інші важливі справи на цей час?

В моїй практиці були випадки, коли на заняттях хотіли бути присутніми батьки дітей з 9, 10 і навіть 11 класів. Тільки но переступив поріг квартири вони починають "А ось ми пройшли те-то. Ми не розуміємо того-то." Це найгрубуша помилка, яку можуть допускати батьки. Дитина вже від народження-особистість, і цим не варто нехтувати. Навіть дошкільнята можуть спокійно розповісти про себе самі, а вже дорослі і поготів. Таким чином ви не даєте дитині свободи самовираження, свободи вільно мислити і обирати саме те, що потрібно їй. Невже ви думаєте, що репетитор не зможе без вашої допомоги оцінити рівень знань учня?

Із цього витікає й наступна проблема. Багато хто з дітей просто боїться, соромиться бути собою при батьках. Соромляться сказати, що щось їм не подобається ( адже батьки будуть кричати) чи бояться ще раз щось перепитати, зробити помилку. Без батьків ми дуже швидко знаходимо спільну мову за допомогою розмов, ігор, а ось "із допомогою батьків" інколи знайти підхід буває дуже і дуже важко.

А чи чули ви коли-небудь фразу "Ну вы это с ним по строже как-то". Що батьки мають на увазі під цією фразою. Невже вони дійсно вважають, що найкращий метод- залякування. І що в такому випадку має робити репетитор? Кричати на дитину, залякувати, бити? Чи ви при здоровому глузді? Це зовсім не професійно, та й взагалі, як можна себе так поводити. Я розумію, що учні бувають різні. І бешкетливі, і непосидючі. Але до кожного є свій підхід. Тож, якщо батьки вважають метод кнута єдиним, то не варто його нав'язувати усім довкола. Залякування лише відіб'є у дитини останнє бажання хоч якось вчити мови

А ще, багатьом репетиторам, що займаються онлайн чи на дому в учня знайома така ситуація: ви запитуєте щось у дитини. Вона в свою чергу намагається згадати, думає, а з іншого кута кімнати вже летить " Що в тебе запитав репетитор? Ану швидко відповідай!". Інколи такі фрази викрикують навіть іще в гіршому форматі. Чи так ви хочете заохочувати своїх дітей до навчання? А результат- сльози і істерики, замість згаданої відповіді.

Тож краще не бути присутнім на заняттях і не "пресувати" власну дитину. Ну не згадала вона щось, в тому немає нічого страшного. Повторимо ще раз. На те і є репетитор

А як же тоді проконтролювати процес навчання?

Добре було б після уроку запитати у дитини, як пройшов урок, що сподобалося, а що ні? Що задали до дому? Чи зробив він/вона домашне завдання? Але без криків, просто запитання. Робота вдома-це майже 50 відсотків успіху, тож намагайтесь допомагати дітям, а не заважати їм своїми докорами.

Та ще раз слід нагадати, що гарною допомогою буде лише контроль за зробленим домашнім завданням ( ні в якому випадку не робіть його замість учня) та ваше зацікавлення у тому, чи подобається такий формат занять дитині, чи вона б бажала щось змінити

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Дар'я К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;