Психологічні засади підготовки до ЗНО

Всім відомо, що для успішного здобуття професії необхідно успішно здати ЗНО, тому випускники дуже плідно готуються до даного іспиту, здобуваючи знання з певних предметів! Але мало хто знає, що самих тільки знань не достатньо для успішного результату! До 40% успіху залежить від правильного налаштування до іспиту та від психологічної підготовки перед самим екзаменом і безпосередньо на ньму! Тож я пропоную вам деякі елементи поведінки перед здачею ЗНО та на самому іспиті.

1. За добу до написання екзамену рекомендую вже нічого не вчити і не повторювати! Проводьте більше часу на повітрі та займайтесь справами , не пов'язані з навчанням. Таким чином всі ваші здобуті знання впорядкуються в памяті в правильних послідовностях! 

2. В день здачі іспиту, зранку поснідайте, бажано складними вуглеводами( каші(вівсяна, гречана,макаронні вироби), хліб та чай, і таке інше), на ЗНО візьміть з собою шоколад!

3. Перед самим іспитом побудьте на свіжому повітрі і постарайтесь не хвилюватися, для цьго вам потрібно відволіктися( наприклад поспілкуйтеся з друзями)

4. На самому екзамені ЗНО не спішіть зразу відповідати на запитання! Спочатку прочитайте всі запитання ( пройдіть їх очима) протягом 3- 5 хвилин, потім відпочиньте хвилин 5 - 10 (подивіться у вікно, наприклад) , і тільки після відпочинку починайте вирішувати завдання!

5. При розв'язуванні тестів спочатку вирішуйте ті, на які точно знаєте відповідь, а ті запитання, на які ви не знаєте відповіді, пропускайте їх!

6. Виконуйте завдання протягом 45 хвилин(це оптимальний час для роботи головного мозку), після цього відпочиньте 7-10 хвилин, якщо відчуваєте ,що трішки втомилися, з'їжте шоколад! Після відпочинку продовжуйте виконувати завдання , але не довше , ніж 35 хвилин, і після цього знову зробіть паузу на 5 -10 хвилин!

7. При такій системі роботи на ЗНО , всі завдання ви вирішите приблизно за хвилин 30 до закінчення часу! Але не думайте, що можете здавати завдання , зробіть невеликий відпочинок, до 10 хвилин і перевірте свої відповіді, можливо ви якесь хапитання неправильно прочитали, або не правильно зрозуміли, тоді , при перевірці, ви зможете його вправити!

8. І останнє: багато розумних дітей при вирішенні легких запитань, думають, що не може бути так легко, і самі собі створюють проблему, шукаючи якусь складність у цьму легкому питанні, тим самим відповідають на нього неправильно! Тому запам'ятайте: на ЗНО бувають як легкі запитання , так і важкі! Адже ЗНО - це загальна перевірка рівня ваших знань!

Чому потрібно вибирати саме такий підхід до ЗНО? Зараз постараюсь пояснити.

Перед здачею ЗНО вам потрібно відпочити добу, щоб вся інформація розмістилась в корі великих півкуль(в пам'яті) , і з'явиться місце в головному мозку для інформаційних операцій, а інформація буде упакована по блокам! Перед розв'язуванням завдань вам необхідно ознайомитися с запитаннями і відпочити, для того ,щоб необхідна інормація згадалася і «витянулася» з пам'яті! Головний мозок людини на максимальному рівні працює до 60 хвилин, тому розв'язувати завдання необхідно приблизно 45 хвилин і відпочити, щоб мозок відновився! Шоколад - це глюкоза, глюкоза- це енергія, коли ви їсте під час ЗНО шоколад, ви насичуєте головний мозок енергією, і маєте змогу працювати на повну потужність! Якщо будете працювати без відпочинку більше години, ваш мозок почне « плавитися » і у вас буде відчуття нерозуміння, таким чином буде велика вірогідність неправильних відповідей. 

Більш детально про поведінку на ЗНО та про фізіологічні і психологічні зазади організму людини, та як їх використати для здобуття кращого результату по ЗНО, я розповім у наступних статтях!

Всім успіхів!

Рейтинг:4.5 з 5

На основі відгуків 4 користувачів

Автор: Ігор М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;