Письмове завдання з англійської мови ЗНО: чого чекати?

Англійська мова стала однією з найпопулярніших дисциплін для складання як пробного, так і “справжнього” ЗНО. Тисячі абітурієнтів з нетерпінням чекають знакової дати складання іспиту, щоб нарешті показати свій рівень підготовки або ж просто занести справу під титулом “складання англійської для вступу” до списку з гордою назвою Done!

Якщо з граматикою, Use of English, Reading й аудіюванням все більш-менш зрозуміло (просто бери собі часові форми, сталі вирази, TED Talks – й вчи-вчи-вчи, набиваючи руку, вухо й інші причетні органи =), то от з Writing'ом – повний абзац.

 

Чого чекати на письмовому завданні з англійської мови ЗНО 2019? Читай далі – і дізнаєшся.

 

Письмове завдання з англійської мови ЗНО: чого чекати?

Суто за моєю суб'єктивною думкою, підкріпленою вже як п'ятьма роками безперервного викладання й підготовки до найрізноманітніших як закордонних, так і українських державних іспитів, ЗНО з англійської мови за лексичною наповненістю, граматичним змістом і структурою є “гібридом” двох інших міжнародних екзаменів – FCE та PET. Кембриджські надбання, бодай і під іншою личиною, вправно застосовуються для моніторингу знань українських студентів вже більш 15 років. Добре це чи погано, залишаю вирішувати вам, а нас більше цікавить структура письмового завдання з ЗНО, про яку можна дізнатися краще, якщо заглибитись до типажів письмових завдань ось цих двох, вище зазначених, форм контролю – FCE та PET.

FCE (або First Crtificate in English, Перший Кембриджський Сертифікат) – іспит, що комплексно тестує знання з англійської в таких формах, як: Reading and Use of English, Writing, Listening та Speaking. Його успішне складання підтверджує володіння мовою на рівні від B1 до C1. Розмаїття письмових завдань, що входять до FCE і, до речі, ну аж дуже нагадують наші, українські – ЗНОшні, включає в себе наступні варіації:

 1. есе (essay – розгорнуту відповідь-філософствування з чітко підкресленою позицією автора щодо того чи іншого питання без суворо окресленої структури, можливістю вільного викладання думок),
 2. формальний лист (formal letter),
 3. неформальний лист (informal letter),
 4. стаття до публіцистичного видання (an article),
 5. відгук на прочитану книгу, улюблений серіал, кіно, капці (про капці – звичайно ж, жарт :D ) (a review),
 6. звіт про проведений захід/відвіданий концерт/минулі канікули (a report),
 7. лист-скарга (що, в принципі, також можна включити до пункту з formal letter (a letter of complaint).

Щодо PET (Preliminary English Test – Попередній Тест з Англійської) також був розроблений і проводиться підрозділом Кембриджського Університету. Склавши його, можна підтвердити володіння мовою на впевненому середньому рівні – B1 за Шкалою Ради Європи, – або ж простому-добре-знайомому Intermediate, про який ми чуємо буквально звідусіль.
Іспит PET традиційно складається з чотирьох підрозділів – Reading, Listening, Use of English та Writing. Нас особливо цікавить саме письмова частина, тому і звернемось до її розгляду.
Writing PET включає в себе:

 1. написання короткого листа (трапляється як formal letter, так informal letter),
 2. написання історії за заданим сюжетом (storytelling, narration): наприклад, уявіть, що ви провели 2 дивовижних роки в Ісландії; напишіть, що ви там робили, кого стріли, де розважались і загальну думку про свій закордонний відпочинок,
 3. написання розгорнутої відповіді за планом (report, review, complaint letter); приміром, вам необхідно відповісти на лист свого друга за листуванням, використовуючи запропонований план – пункти, за якими треба будувати власну відповідь. 

Відслідковуючи історію реальних тестів ЗНО минулих 2018 й 2019 років, можна з точністю констатувати, що саме такі форми письмових завдань і траплялись майбутнім студентам для вирішення.
Тож, готуючись до успішного складання письмової частини ЗНО з англійської, попрактикуйте такі форми Writing'ів:

 1. лист (формальний і неформальний),
 2. есе (письмовий твір на будь-яку суспільно-гуманітарну проблематику – згадайте, що ви писали, виконуючи домашні із зарубіжної чи української літератури – і проробіть те ж саме, але англійською),
 3. звіт,
 4. скарга,
 5. “за” чи “проти”: роздивіться певне явище, стан або проблему з одразу двох боків, щоби бути здатними висловитись на тему всіх її можливих pros and cons,
 6. відгук на книгу, відвіданий концерт, серіал чи кіно,
 7. наратив (розповідь історії) за заданою тематикою або/і планом. 

Більше читайте, практикуйте, виконуйте типові тести, спілкуйтеся англійською, вводіть її до свого щоденного “словесного” раціону – і на вас точно чекатиме успіх. І не тільки з Writing'ом!

 

Автор: Марія Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора