Рекомендації для майбутнього письменника

Як стати письменником?

Теперішнє, на щастя (або,на жаль) дозволяє кожному бажаючому взяти на себе роль журналіста і навіть письменника. Так, не всі одразу раді приєднатися до групи улюблених та впізнаваних, але чому б не спробувати це, правда? Якщо ви також вирішили (або ви вирішите одного разу) створити щось справді круте, прислухайтеся до порад. Як кажуть на факультетах журналістики, вас ніхто не навчить писати, але якщо все ж будете - то краще писати грамотно.

1) Не втрачайте ритм

Хоча багато сучасних авторів намагаються писати у потоці заколоту. Не кожне їхнє творіння можна вважати успішним. Недостатньо «вилити» на папір те, що було надумано, адже навіть у такому, на перший погляд, хаосі обов’язково має бути наскрізна ідея, певна організація тексту.

2)Погляньте навколо

Історії повсякденного життя типового американця чи українця також затребувані. Не слід думати, що це нікому не цікаво, і ховати рукописи глибоко всередині шафи. Життя кожної людини варте уваги. Більше того, дехто з вас може написати цілі романи!

3)Ідеальна комбінація

Не лінуйтеся шукати ідеальне поєднання. Адже має значення порядок слів.Пишіть людською мово. Іноді речення настільки довгі, що ти все ще читаєш до кінця, і забуваєш, у чому суть. Зазвичай 17-20 слів у реченні є запорукою легкого сприйняття тексту. Але це правило абсолютно не стосується діалогів! Наприклад, вони запитують: "У вас є морозиво?" Можна сказати «Ні». Ну, хто насправді скаже: "Ні, не пригощайте мене морозивом, бо у мене болить горло!" Щоб уникнути такої кількості непотрібних слів, люди давно придумали неповні речення та розбір.

4)Пишіть як вам подобається, але не перестарайтеся.

 У літературі, як правило, немає обмежень щодо вибору засобів спілкування, пропонованих мовою. Головне - дати зрозуміти читачеві, що мова йде не про сленг, а про ваших персонажів. Досить, наприклад, виділити курсивом «сіру замшу» - і запитання до автора не виникне.

5)Прикметники

Варто пам’ятати про шкоду надмірної кількості прикметників. Вони є ворогами динамічних дієслів. Марк Твен одного разу сказав: "Якщо ви зловите прикметник, вбийте його". І з іншими членами речення не слід зловживати. Кучеряві речення не завжди до смаку читачам.

6)Авторський стиль

Виділіть ваш авторський стиль. Що це? Я знаю, що ти хочеш бути унікальним. Що ж, «письмо» письменника, безумовно, не кома в середині слова. Стиль - це те, над чим потрібно працювати тривалий час. Метод пошуку вашого стилю полягає в наступному. Розслабтесь з другом, з дружиною, вимкніть радіо, телевізор, подаруйте друзям усі книги та журнали, сідайте за стіл - і пишіть, пишіть, пишіть ... Через десять чи п’ятнадцять років - будьте впевнені - Ви почнете писати у власному унікальному стилі.

7)Відкладайте

Саморедагування починається тоді, коли автор відчужується від свого тексту, коли точка поставляється. Від одноманітного перечитування того ж самого тексту у вас і виникає відчуття нудоти. Час забути про написане (на тиждень чи навіть місяць) повернутися і уявити себе читачем. Але це не стосується вже виданих книг! 

8) Не повторюйте

 Чим більше автор працює в одному напрямку, над тією ж темою, в одному стилі, тим більше шансів написати те, що вже було. Не факт, що ваш читач буде саме тип дігером, який намагається знайти істину, весь час перечитуючи книги одного напрямку. Звичайно, це не стосується низки ваших книг ( оповідань), які пов'язані одним сюжетом і історія переноситься та продовжується із книги в книгу (як у Джоан Роулынг).
Будьте обережні і ... удачі!

 

Цілком ймовірно, що ви просто прочитаєте гідну книгу і теж спробуєте змусити себе щось написати. Але коли немає натхнення, краще не намагатись продовжувати(помилуйте читача). Погуляйте тиждень-другий, медитуйте, тримайте свої думки разом, а потім згадайте цю маленьку розповідь та приступайте до роботи.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ольга Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;