Різновиди енергій в фізиці

Отож, сьогодні ми поговиримо про енергії. Енергія - величина, що кільксто характеризує взаемодію тіл. В одиницях СІ - [Дж]. Енергію не можна дістати не з звідки і діти в нікуди. Енергія може тільки міняти свій стан, але не зникати (закон збереження енергії). Ці величини завжди оточують нас у повсягденному житті: коли ви йдете, у вас з`являється кінетична енергія, коли ви літаєте в літаку - потенціальна. Що там казати, якщо читаючи цю статтю ви також завдячуєте енергії - електричній.

Різновиди енергій:

- Кінетична - це вид енергії, яку тіло набуває при русі, визначається за формулою Е = mv²/2. Де m - маса тіла. v - швидкість тіла. Як ми можемо побачити в формулі, в стані спокою тіло не має кінетичну єнергію, тобто Е = 0. Відповідно, збільивши масу та шивдкість збільшиться і сама енергія

- Потенціальна - енергія, що тіло має завдяки деякій висоті, відносно системи відліку. Визначається за формулою E = mgh, де m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння, чисельно дорівнює приблизно 9,8 м/с², h - висота. І ми можемо зробити висновок з формули, чим білшьа маса тіла та висота на яку його підняли тим більше і сама енергія. 

Зверніть увагу, ящо тіло має і потенціальну і кінетичну енергіїї одночасно - то вони можуть перетікати одна в одну, наприклад: 

дівчина на гойдалці у найвищий (3) точці має кінетичну енергію рівну нулю (тому що видкусть v =0), і максимальну потенціальну (найбільша висота). Рухаючись з стадії 1 в стадію 2 кінетична збільшується (швидкість росте), а потенціальна зменується (відстань між гойдалкою та землею зменується). Відповідно максимальна кінетична енергія біла у точці (2).

Електрична енергія - енергія, що існує у вигляді потенціальних енергій електричного і магнітного полів. Її отримують завдяки перетворенню з інших енергій - такі як ядерна (АЕС), теплова (ТЕС) , світлова, енергія вітру... Електричну енергію ми активно використовуємо у повсякденному житті - завдяки ній працюють всі електроприлади. 

Гравітаційна - потенціальна енергія тіл зумовлена їх взаємним притяганням. Насправді, абсолютно всі тіла мають силу тяжіння між собою, вона може бути зовсім малою (тяжіння між двома людьми) або помітною (гравітація людини до Землі) І з зростанням маси та зменшинням відстані між тілами - енергія росте.

Ядерна - внутрішня енергія атомних ядер, що виділяється при ядерних перетвореннях. Ядерна енергія зумовлена силами, що діють між нуклонами (нейтринами і протонами) . Саме ядерні електростанції є одні з найпродуктивніих, оскільки ядерна енергія деяких атомів неймовірно велика. 

Внутріня енергія - повна енергія термодинамічної системи (сукупність матеріальних тіл, які взаємодіють з іними тілами) за вийнятком кінетичної і потенціальної. Внутріня енергія складається з кінетичної енергії хаотичного руху молекул та потенціальної енергій їх взаємодії) Вимірюється за формілою: ΔU=Q+A, де Q - кількість теплоти передана термодинамічній системі, А - робота, виконана над термодинамічною системою. 

Хімíчний потенціáл — енергія яка утворюється при додаванні однієї частки в систему, без здійснення роботи.

Енергія вакууму - енергія, яка рівномірно розподілена в вакуумі і викликає відштовхування між будь-якими матеріальними об'єктами у Всесвіті з силою- прямо пропорційною їх масі і відстані між ними. Володіє вкрай низькою щільністю.

Нас оточують неймовірна кількість енергій та взаємодій, Мі розглянули лише основні та найбільш використовувані енергії.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Роман Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;