Розмовна англійська. Як підготувати урок?

Багато запитів репетитор англійської мови отримує саме на бажання вивчати саме розмовну англійську. Так, зрозуміло, що повністю без граматичної бази, хоча б найпростіших часів та розуміння, як скласти речення - про розмовну англійську годі й говорити. Але це й не означає, що потрібно часами сидіти виключно за книжками виконуючи нудні вправи. Тож як підготувати урок з розмовної англійської та яким має бути баланс між граматикою та розмовами?

По-перше, потрібно визначити, з якою метою учень до вас звертається. У багатьох випадках розмовна англійська потрібна в короткий термін для роботи та проживання закордоном, подорожей, спілкуванні з іноземцями, підвищенні на роботі.

Якщо мета саме така, а не підготовка саме до екзамену чи вступу до вищих навчальних закладів (там підготовка зовсім інша) то дійсно не потрібно обтяжувати себе різними складними граматичними зворотами. 

Як мінімум достатньо буде знати теперішній час, простий минулий та майбутній. Цього буде більш-менш достатньо для комунікації. Не слід панікувати, з цих часів складність може викликати лише минулий, де є певна кількість слів, що є неправильними. Але все, що буде від вас потребуватись-це залучити їх, і то, не обов'язково вивчати всі, лише найнеобхідніші, як от: сидіти, писати, читати.

Вивчити ці часи при великому бажанні можна за 2 тижні, при великій відповідальності і розумінні, що це дійсно потрібно.

А далі вже можливо розвивати розмовний навик. Адже тепер ви зможете сказати й те, що робите й те що плануєте й те що вже сталось.

Як підготувати розмовний урок саме для вас?

Перш за все, потрібно дізнатись навіщо вам розмовний англійський та яка кінцева мета, у якій сфері ви працюєте та з ким плануєте спілкуватись і для яких ситуацій використовувати мову.

Давайте уявимо, що ви- працівник енергетичної компанії, що має спілкуватись на конференціях та переговорах з іноземними інвесторами.

Тоді урок буде наступним:

Спочатку ми вивчаємо з вами декілька нових слів саме енергетичної та суміжної економічної сфери. 

Далі вам буде запропоновано підставити нові слова у речення.

Далі перекласти нові слова англійською і навпаки.

Далі ви самі будете складати прості речення з новими словами.

Потім вам буде запропонований уривок відео чи аудіо з переговорів, де будуть використані ці слова. Ви почуєте, як їх вимовляють носії, таким чином буде розвиватись не лише розмовний навик а й сприйняття того, що вам каже іноземець. Адже важливе для нас завдання не лише навчитись розмовляти, а й розуміти, що кажуть нам!

Тоді я запропоную вам намагатись повторити за спікером репліки, щоб потренувати вимову.

Далі вам буде надане завдання із пропущеними словами чи репліками і ви на слух будете їх вставляти. Так, можливо ви не все почуєте, будуть нові слова, та й важко буде спочатку виокремити слово із цілого потоку, але згодом це буде вже легше зробити і розуміння змісту покращиться.

Потім ми обговоримо з вами діалог із новими словами. Далі надам вам ситуацію схожу на ту, яку ви чули в діалозі. І ви вже самі зможете спілкуватись на кожну окрему тему.

Ось так інтенсивно ми проведемо час. З кожним новим заняттям буде розширюватись словниковий запас і вже буде більше знайомих ситуацій та тем, на які ви з легкістю зможете завести розмову!

Лише практика, практика і ще раз практика і все вийде! Як ви змогли простежити за урок ми і вивчили новий матеріал, і потренувати вимову, і сприйняття змісту покращили й самі навчились висловлювати думку на певну тему. А це й було тим, що вам найбільше потрібно і тим, чого ви прагнули!

Для додаткового розвитку мовлення раджу переглядати різні фільми та відео англійською, чи завести собі друга по переписці. І так, не обов'язково брати найбанальніші серіали, що скрізь рекомендують. Оберіть саме те, що до душі вам. Адже лише у такий спосіб ви з легкістю та невимушено будете додатково стимулювати себе у напрямку розуміння сказаного та розвитку свого мовлення!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Дар'я К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;