Розвиток дитячої творчості. Робота з солоним тістом

Яка дитина не випромінює ідеї та не шукає способів їх реалізації? Діти прагнуть бути творчими, і їх варто заохочувати в цьому, розвивати їхнє бажання створювати щось нове, оригінальне, креативне. Дорослим варто приділяти достатньо уваги творчим ідеям дітей, дати нагоду втілити їх в життя та насолоджуватись процесом.

Гарним матеріалом для розвитку творчості дітей є солоне тісто. Саме воно дає можливість зробити сюрприз, подарувати рідним або друзям зроблений власноруч предмет, іграшку чи декоративну картинку, здивувати когось своїм умінням. Для неспокійних фантазерів, які вміють моделювати, копіювати, зображувати, виготовляти власними руками, відкриваються невичерпні можливості для реалізації своїх ідей та цікавих пошуків.

Якщо ви шукаєте матеріал для творчості, спробуйте попрацювати з солоним тістом. На кухні завжди можна знайти невелику кількість борошна та солі для втілення своїх проектів в життя. До того ж, розфарбовані харчовими барвниками, вироби з цього матеріалу не токсичні, екологічно чисті. Саме тому солоне тісто є чудовим матеріалом для ліплення дітьми. Маленькі експериментатори навіть можуть спробувати цей матеріал на смак не завдавши собі шкоди. З’ясувавши, що тісто несмачне, бо дуже солоне, їсти його діти вже не будуть. Тісто приємне на дотик, тепле, ніжне, безпечне з точки зору екології та алергенів. Якщо тісто зроблене правильно, можливості його стають практично безмежними. Солоне тісто дає можливість набиратися досвіду та виготовляти все більш складні моделі, а сам процес ліплення зробити цікавим, захопливим та доступним.

Маленьким дітям, які вже пробують щось робити своїми руками, це буде цікаво, принесе безпосередню користь розвитку дитячої фантазії, пізнавального інтересу та винахідництва. Результатом такої цікавої кропіткої роботи стануть маленькі приємні дрібнички для рідних та знайомих.

Рецептів солоного тіста дуже багато. Ось один із них. Для приготування тіста необхідні лише три інгредієнти: борошно вищого ґатунку, дрібна харчова сіль «Екстра» та звичайна вода. Таке тісто легко приготувати. Візьміть одну склянку  солі, дві склянки борошна та чверть склянки води. Насипте борошно, розмішайте його з сіллю та залийте водою. Замісіть тісто, щоб воно було ніжним, м’яким, не прилипало до рук. Тісто має бути гладеньким, стійким. Воно не повинно осідати, розпливатися, інакше вироби з нього теж будіть змінювати форму, не встигнувши засохнути. Не використовуйте кам’яну, а також морську сіль, тому що на виробах із такою сіллю залишаються великі кристали, які псуватимуть вигляд виробу. Для фарбування можна використовувати харчові барвники. Не завадять і гуаш, чорнила, акварельні фарби, розчинна кава тощо. Вони допоможуть отримати найкращі кольори. Можна розфарбовувати уже готовий висушений виріб, а можна зробити кольорове тісто, додавши у нього фарби і вже потім працювати з ним. Вироби після виготовлення необхідно висушити. Сушити краще у теплому, добре провітрюваному місці, але не під прямими сонячними променями, бо можуть з’явитися тріщини. Після того, як виріб добре висушиться, його можна пофарбувати та полакувати. Лакувати слід добре висушені та розфарбовані роботи. Чим більше шарів лаку, тим довговічнішим буде виріб – лак захищає від вологи. Краще лакувати у добре провітрюваному місці, можна на вулиці або на балконі, бо лак токсичний і має неприємний запах. Ще краще, якщо цю роботу виконає дорослий. Після всіх цих процедур вироби стануть твердими та міцними і будуть справжньою прикрасою для дому.

 Тільки тоді, коли дитина зробить виріб своїми руками, вона буде підходити до роботи творчо, з фантазією, працювати з бажанням, старанно й сумлінно, а праця обов’язково приноситиме гарні результати і задоволення.

Спробуйте свої можливості і ви! Творчого вам натхнення і нескінченних ідей!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;