Секрет запам'ятовування ієрогліфів

Як же все-таки запам'ятовувати і не забувати ієрогліфи? Способів існує безліч. Багато з моїх друзів дивуються з того, що я пам'ятаю написання багатьох ієрогліфів. І ті, хто вивчає китайську мову, розуміє, що говорити китайською - це одне, а писати - зовсім інше. Одна моя знайома живе в Китаї дуже давно, якщо з нею говорять по телефону, то не здогадуються, що вона іноземка. Але незважаючи на чудову розмовну мову, вона не вміє писати китайські ієрогліфи.

Уже на першому курсі я зрозуміла, що мені потрібно дуже багато часу щоб запам'ятати ієрогліф. І тоді я почала писати, писати, і ще раз писати (як було написано на першій сторінці абетки мого дитинства, де був зображений портрет лисого партійного дядьки: «Вчитися, вчитися і ще раз вчитися»).

Дуже важливо ЗАПАМ'ЯТАТИ риси. На початку вивчення мови здається, що це зайве, яка різниця, як писати ієрогліф, головне, щоб було схоже, але це не так. При правильному порядку рис, ієрогліф виходить красивим і писати його легше. У мене багато знайомих, які спочатку «забили» на це і тепер, коли дивишся процес їх написання, відразу звертаєш увагу на це і на саму кострубатість ієрогліфа. До речі варто сказати, що те ж саме стосується тонів, багато спочатку ігнорують їх і не вчать. У ці «багато» входила і я, але як потім важко переучувати, як ніби заново вчиш мову. Також і навчитися по-іншому писати ієрогліф набагато складніше, ніж спочатку просто вчити не так, як зручніше написати, а так як правильніше.

Так ось, я почала писати ієрогліфи у спеціальних призначених для цього зошитах. Писала я дуже багато, після першого півроку вивчення я списала, більше 30 товстих зошитів (якби я їх колекціонувала досі, то навіть боюся уявити скільки їх було б до сьогоднішнього дня). Спочатку це було для мене в тяготу, але потім я почала отримувати задоволення від написання ієрогліфів, особливо щоб заспокоїти нерви, ця справа чудово діє.Пізніше я почала помічати, що моя швидкість написання ієрогліфів стала швидшою, ніж у одногрупників. До кінця третього курсу мені всі говорили, що мою писанину не відрізниш від руки китайця (правда, я думаю, що це говорилося, тому що, коли у мене щось переписували, то не могли нічого розібрати в каракулях).

Все це, звичайно, чудово на першому курсі або ж на початку вивчення мови, коли мотивація вчити мову дуже висока, але пізніше завзяття проходить і не хочеться сидіти і годинами відпрацьовувати ієрогліфи. Тоді я знайшла інше рішення, яким користуюся і по цей день. Я пристрасний кіноман, дуже люблю дивитися фільми і щовечора, сідаючи дивитися новенький фільм, я беру папірець з новими словами і зошит і під час перегляду пишу (до речі писанина ще й благотворно впливає на запам'ятовування нових слів). Всім зрозуміло, що робити дві справи не просто, але з власного досвіду можу сказати, що моторна пам'ять - річ унікальна, ваша рука сама запам'ятовує, як писати той чи інший ієрогліф.

Незважаючи на те, що я вже закінчила інститут, я, так, думаю, і ви прекрасно розумієте, що вивчення ієрогліфіки не має кінця. Навіть китайці сидячи днями за клавіатурою забувають написання ієрогліфів, не кажучи вже про іноземців, так що я до сих пір маючи вільну хвилинку, розмовляючи з приятелями, дивлячись кіно, телевізор, слухаючи музику, пишу ієрогліфи. Повірте, результат очевидний, правда не треба забувати, що всі чудеса вимагають часу.

Висновки:

Якщо ви тільки приступили до вивчення китайської мови, намагайтеся вчити не так, як легше, а так як правильніше. Тобто вчити тони відразу, а не потім, коли прийде усвідомлення у їх потреби, вчити ієрогліф за рисами, адже їх же не просто так придумали, так само, як і положення букв на клавіатурі. Спочатку задаєшся питанням, хто і навіщо їх так розставив, а починаєш друкувати і розумієш, що не дурень був той чоловік.

Дуже багато писати.

Сприймати вашу писанину не в тягар, а в задоволення.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вероніка М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Методика навчання CLIL

Теоретичні засади методики CLIL та як підвищити мотивацію до вивчення іноземної мови за допомогою даної методики?

Автор: Аліна С.

Важливість дихання під час тренування

У цій статті розглянемо, чому правильне дихання під час тренування має велике значення і як воно впливає на ефективність фізичних вправ.

Автор: Наталія Ф.

Інтерактивні методи викладання математики: як залучити учнів до активного навчання

Стаття описує інтерактивні методи викладання математики: використання технологій, гейміфікацію, проектне та колаборативне навчання, і їхню роль у залученні учнів до активного навчання.

Автор: Вадим П.

Зробіть вивчення англійської цікавим та захопливим

Пам'ятайте, що вивчення мови - це марафон, а не спринт.

Автор: Юліана Г.

Поєднання кардіо та силових тренувань

Поєднання силових та кардіо тренувань є ефективним підходом для зниження ризиків серцево-судинних захворювань, покращення загального фізичного стану та досягнення гармонійного розвитку тіла.

Автор: Наталія Д.

Порядок прикметників у реченні

Порядок декількох прикметників у речення в англійській мові.

Автор: Вікторія В.

Інші новини:

;