Секрети вивчення іноземних мов

Позиції, щодо методів і вікового періоду для вивчення іноземної мови, різняться. Чіткої відповіді на це немає. Але насправді діти навчаються легше в дуже ранньому віці. Крім того, малюки ще не сприймають вивчення мови як навчання, а як щось цілком природне. Пізніше, коли діти починають вчитися, подорожувати чи працювати, знання мови є лише перевагою. Тим не менш - навіть для дітей мова пов'язана з навчанням. Але зусилля того варті.

Деякі діти вже можуть чітко вимовляти свої перші слова в десять місяців, інші - лише в 20 або 30 місяців. Це ще одна причина, чому не існує науково доведеного оптимального періоду, в який діти особливо добре вивчать іноземні мови.

Діти можуть вивчати кілька мов одночасно, а також спочатку одну, а потім іншу мову. На думку експертів, це природний талант.Все більше дітей зростають двомовними чи багатомовними. Якщо ж у вашій сім’ї не має носіїв різних мов, тоді потрібно звертатися до вчителя. І тут будуть потрібні наступні аспекти розглянути.

Поєднання слів за певними правилами, оволодіти складною структурою речень і граматикою – такою здатністю володіємо тільки ми, люди. Мова - це когнітивна висока продуктивність нашого мозку.

Коли учень вивчає іноземну мову, процеси в мозку подібні до тих, коли дитина вивчає рідну мову. Спочатку ми намагаємося зрозуміти значення слів за допомогою міміки та жестів і зберегти новий словниковий запас – наприклад, «яблуко» для яблука.

Якщо ми вже опановуємо базовий словниковий запас, то приділяємо більше уваги особливостям і граматичній структурі в реченнях. У дітей, які ростуть двомовними, ці процеси відбуваються паралельно для двох мов. Малюкам вдається розділяти обидві мови і не змішувати їх. Дослідники мозку поки не можуть пояснити, як саме діти досягають цієї максимальної продуктивності. Проте одне можна сказати напевно: якщо батьки розмовляють з дитиною рідною мовою (наприклад, батько розмовляє лише німецькою, а мати лише французькою), йому буде легше розрізняти мови.

Вивчення мов - цільові методи

Під час вивчення мов також важливо враховувати типи учнів. Якщо ви вже знаєте найкращий спосіб навчання, ви можете відповідно адаптувати методи вивчення мови.

Метод Біркенбіля

Цей метод заснований на інтуїтивному навчанні через слухання. Подібно до того, як діти вивчають рідну мову.Мова йде не про вивчення лексики та граматики напам’ять, а про розвиток гарного почуття мови та розширення свого словникового запасу, слухаючи або «занурюючись у мову».

1. Метод Birkenbihl складається з 4 етапів навчання:

Декодування: Зрозумійте значення слів за допомогою дослівного перекладу

Активне слухання: прослуховування тексту цільовою мовою під час читання перекладу

Пасивне слухання: слухання тексту під час виконання інших видів діяльності

Подальша навчальна діяльність: наприклад, власне говоріння

2. Принцип Парето або правило 80-20 стверджує, що 80% результатів можна досягти за допомогою 20% загальних зусиль.

Це правило можна застосувати для словникового запасу під час вивчення мови. Як правило, ви можете зрозуміти близько 80% мови з 20% словникового запасу.Вся справа працює не з будь-яким словником, а з тими, які найчастіше вживаються в мові. Тому існують списки частот для багатьох мов.

3. Метод супернавчання спирається на так звану концентровану релаксацію. У цьому стані мозок людини особливо сприйнятливий. Акцент робиться не тільки на простому засвоєнні інформації, а й на розслабленні та гармонізації тіла та розуму. Чергування фаз розслаблення та активації підвищує мотивацію до навчання.

Підсумовуючи вище сказане, сформуємо такі поради для ефективного вивчення іноземних мов:

üвикликати інтерес. Не потрібно «примушувати» дитину вивчати нову мову.

üвизначити цілі.

üмовні поїздки.

üвбудуйте мову у повсякденне життя.

üбудьте креативні.

üвчіться разом і вимірюйте прогрес.

üвикористовуйте ігри та програми.

 Для отримання максимального ефекту від навчання всі учасники мають перебувати у комфортній, відкритій і позитивній атмосфері, яка надає впевненості у собі, відчуття спокою і не дає відчуття невдачі, навіть якщо ми помиляємся чи погано засвоюємо матеріал.  Учні не повинні відчувати себе стривожено чи навпаки занадто розкуто. Має бути повага і взаєморозуміння.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Світлана Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;