Що треба обов'язково повторити перед тестом ЗНО з хімії?

Вітаю Вас у своєму блозі!

Уже наближається період ЗНО, завершується підготовка до іспитів та навчання у школі. Сподіваюсь, у Вас уже є хороший багаж знань, який дозволить отримати на ЗНО з хімії високий бал. Але, безперечно, кожний порядний учень перед іспитом повторює основні теми, освіжає в пам"яті пройдений матеріал.

Що ж треба повторити?

Що треба обов'язково повторити перед тестом ЗНО з хімії?

Я складала цей план, відштовхуючись від реальних ЗНО, тому сподіваюсь, він стане вам у нагоді.

Перше - це задачі. Попросіть Вашого репетитора, учителя в школі або ж самостійно розгорніть підручник з підготовки до ЗНО або навіть інтернет-сторінку і пройдіться по основним алгоритмам розвязання задач. Повторіть розставлення коефіцієнтів методом електронного балансу (у кожному ЗНО є таке завдання), задачі на знаходження маси\об"єму речовини, якщо відома інша, задачі на знаходження середньої маси суміші (таке теж трапляється чи не кожний рік), як використовувати густину за повітрям або якоюсь речовиною, задачі на визначення органічної сполуки в реакціяї горіння. Це типові задачі, які є кожного року. І до речі, за задачі цього року можна отримати 20 балів, не забудьте про них!

Органічна хімія - це цілий блок, тому йому треба приділити увагу. Повторіть загальні формули, функціональні групи всіх сполук, якісні реакції. Це обов"язково для написання, такі завдання трапляються постійно.

Щодо загальної хімії, приділіть особливу увагу і розберіться із темою "Основні класи неорганічних сполук" : оксиди, кислоти, основи та солі - завдань з цієї теми дуже багато, подивіться, які реакції характерні,а якиї не буває, як забарвлюються індикатори в різних середовищах.

1-2 завдання обов'язково є з питанням : "У якому випадку відбувається реакція". Запам'ятайте : утворення осаду, утворення води, виділення газу - достовірні ознаки, що реакція можлива! 

Перевірте, чи ви знаєте назви основних елементів або речовин, які вони утворюють, у таблиці Менделєєва. Бо на ЗНО дається табличка без наіменувань! 

Повторіть як змінюються властивості елементів по групах та періодах!

Звичайно, якщо Вам дозволяє час, то перечитайте всі конспекти та записи, усі реакції, які є, правила та задачі. Але якщо це останній день перед ЗНО - передивіться попередні 6 пунктів!

Удачі!

 

Автор: Яна П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора