Словниковий запас - з пасивного в активний!

Словниковий запас - це основа вивчення будь-якої мови. Але чи знаєте ви, що навички, які ми використовуємо для читання текстів та прослуховування аудіозаписів називаються рецептивними. І саме при виконанні цих завдань задіяний пасивний словниковий запас. Тобто, наш мозок реагує на знайомі слова і ми розуміємо про що йде мова. Як правило, цей словниковий запас є більшим, ніж активний. Наприклад, пасивний словниковий запас носія мови складає 40 000 одиниць. Але володіючи лише 3 000, можна розуміти 95% текстів на загальну тематику, адже для різних цілей необхідний запас лексики. Перевірити пасивний словниковий запас ви можете за посиланням: https://puzzle-english.com/vocabulary?utm_source=partner-pe&utm_medium=cpa&utm_campaign=954792 або знайти інші в інтернеті. У таких тестах необхідно чесно відмітити ті слова, які ви знаєте. 

NB! У кількість враховуються також однокореневі слова від тих, які ви відмітили правильно. 

Для того, щоб тренувати письмо або говоріння, тобто продуктивні навички, необхідний саме активний словниковий запас. І саме з цим можуть виникати труднощі. Ми начебто знаємо багато слів, але не можемо їх використовувати, коли хочемо щось сказати або написати. Тож, як активувати пасивний словниковий запас? Давайте розглянемо найпоширеніші способи запам'ятовування слів:

  1. По-перше, заведіть словник. Так, незнайомі слова та вирази необхідно ідентифікувати під час читання текстів, прослуховування аудіо або під час перегляду відео. І потім вчити. Це можуть бути картки замість словника, встановлена у телефоні програма, тощо - але повторювати треба регулярно. Спробуйте скласти план повторювання нових слів і слідувати йому.

  2. По-друге, тренуйтеся у письмі. Заведіть звичку писати речення з кожним новим словом (можна декілька слів або словосполучень в одному реченні). Це можуть бути прості речення, але краще складні або у різних часах - так ви потренуєте ще й граматику. Цей спосіб також буде дуже корисним особливо для тих, хто готується до іспиту де є письмова частина.

  3. Не менш важливим є говоріння. Придумайте розповідь, використовуючи всі нові слова, що ви вивчили за урок. Розкажіть її вчителю, партнеру по говорінню на уроці або самому собі під час виконання домашнього завдання (так, це також працює!).

  4. Не забувайте про поповнення. Кожного разу працюйте над поповненням свого словниковий запасу. Записуючи нове слово у словник, напишіть поряд з ним декілька синонімів. Або антонім. Також хороша ідея записувати не окреме слово, а словосполучення з ним. Якщо рівень дозволяє, замість перекладу краще записати значення слова цією ж мовою (його можна знайти у словнику або інтернеті).

  5. Зворотній зв'язок - це необхідна частина у навчанні, тому що саме так ви зможете бачити свій прогрес навіть у вивченні слів. Якщо ви займаєтеся з вчителем - він обов'язково буде перевіряти як ви вчите нову лексику. Ви також можете попросити когось зі знайомих вас перевірити або записувати свою розповідь на диктофон (дивись п.3). Прослуховуючи запис раз на місяць, ви побачите різницю і кожного разу будете пишатися своїми досягненнями!

Як бачите, просто читати або прослуховувати тексти з новими словами і сподіватися на те, що вони самі з часом запам'ятаються - не є ефективним. Необхідно не тільки вивчати нові слова та вирази, але й постійно практикувати їх у письмі або говорінні. А краще комбінувати ці завдання і якомога частіше. Practice makes perfect, як говорять англійці, що підтверджує наші слова. Тож, не відкладайте вивчення слів на потім - краще відкрийте свій словник і розпочніть роботу вже зараз.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Світлана К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;