Спати, щоб досягти успіху

Ернест Хемінгуей колись зауважив, що він любить спати, і що сон сприяє успіхам в його житті. Насправді в житті кожного з нас сон відіграє надзвичайно важливу роль, всі ми отримуємо користь від здорового сну. Сон сприяє пізнанню та покращенню пам’яті, робить навчання легшим, заряджає наші розумові та фізичні батареї та, як правило, допомагає нам максимально використати ресурси нашого організму. За допомогою хорошого сну покращується наше психічне та фізичне здоров’я, зменшується стрес та підтримується рутинний режим, який є критично важливим для якісної щоденної роботи, і, відповідно, для успіху в нашому житті.

Сон відіграє одну з найважливіших ролей в навчанні. Він допомагає нашому тілу та розуму відновитися. Як результат, сон сприяє вдосконаленню навчання, так як допомагає концентруватися на тому матеріалі, що потрібно вивчити. Сон має ще безліч переваг, серед яких:

  • покращення нашої здатності засвоювати нову інформацію та формувати спогади;
  • відновлення нейронних зв’язків;
  • допомога в оптимальному емоційному контролі, прийнятті рішень та соціальній взаємодії.

Оптимальна кількість сну для кожної людини може варіюватися, але, як правило, учням потрібно спати 7-9 годин на ніч. Більшість учнів не отримують рекомендованої кількості сну, відповідно, не користуються його перевагами. А сон особливо важливий для учнів шкіл та студентів, оскільки достатній сон пов’язаний із збільшенням середнього балу. Та і для будь-якої людини, що навчається, сон допоможе кращому засвоєнню матеріалу.

Оскільки сон відіграє таку важливу роль у функціонуванні організму людини, недосип може призвести до ряду наслідків, що впливають на пам’ять, емоції та навчання, коли ми не спимо. Ці наслідки можуть включати неуважність, дратівливість, гіперактивність, порушення пам’яті, порушення навичок математичного обчислення, при крайньому недосипанні наслідками можуть бути навіть перепади настрою та галюцинації.

Коли ми не отримуємо необхідної кількості сну, наш організмнамагається виспатись, коли це можливо, що може призвести до мікроспання.Ви можете не помітити ненавмисного сну вдень (навіть на уроці чи під час навчання), який може тривати лише секунди. Це перешкоджає концентрації та негативно впливає на збереження інформації.Крім того, люди часто вживають кофеїн або інші стимулятори, щоб не спати. Це не тільки ставить їх під загрозу поганого сну, але й має негативні наслідки для здоров’я від збільшення споживання стимуляторів.

Враховуючи те, що ми вже знаємо про сон, є цілий ряд речей, які можна робити і яких варто уникати, щоб покращити свій цикл сну. Цей список не є вичерпним, але він включає багато пропозицій, які допомагають заснути, щоб ви могли отримати 7-9 годин, необхідних вашому тілу та розуму.

  • Виділіть достатньо часу для сну.Поступово лягайте спати раніше, намагаючись налаштувати цикл сну.
  • Вранці вийдіть на вулицю і подихайте свіжим повітрям, що допоможе вам прокинутися.
  • Ваша спальня повинна бути прохолодною, темною та тихою, це допомагає заснути.
  • Займатися регулярно неодмінно важливо, але не робіть цього безпосередньо перед сном.
  • Дотримуйтесь регулярного режиму сну у будні та вихідні.
  • Щоб розслабитись перед сном, можна прийняти теплу ванну, зробити медитацію або щось почитати.

Перегляньте свій щоденний графік і виділіть час на 7-9 годин сну щоночі. Розставте пріоритети та поставте час сну на перше місце. Знайдіть друга, який буде підтримувати та заохочувати вас в цьому, адже обов’язково знайдеться ще хтось, хто буде розуміти важливість сну для успіху в навчанні та у всьому, що ви робите.

Автор: Марина М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Творчість та біографія Миколи Куліша

Микола Гурович Куліш (1892-1937) – український драматург, представник «Розстріляного Відродження».  Народився 18 грудня 1892 року в с. Чаплинка Дніпровського повіту Таврійської…

Автор: Наталія К.

Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина ІІ

Поради для покращення пам'яті.

Автор: Марина М.

Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина І

Від чого залежить хороша пам'ять та поради для її покращення.

Автор: Марина М.

Популярність англійської мови. Звідки вона береться?

Хоча англійською мовою можна говорити практично скрізь, однак, англійська є лише третьою (після іспанської та китайської) мовою, яка найчастіше використовується у світі. Вона використовується в бізнесі, політиці, мистецтві та науці. Чому так відбувається?

Автор: Галина Б.

Необхідний поріг для самостійного вивчення іноземної мови

Коли Ви можете самостійно вивчати англійську мову? Лише після того, як оволодієте необхідним мінімумом для цього!

Автор: Владислав Ю.