Спогади про перше ЗНО з історії України в 2008 році

У 2008 році вперше випускникам шкіл необхідно було обов’язково складати ЗНО для вступу у заклади вищої освіти. Зважаючи на мою тягу до історії та історії України зокрема, я, звичайно, зареєструвався і почав готуватися.

У той час ще не була розвинена активна системи підготовки, помічні матеріали тощо. Відверто кажучи, моя підготовка звелася до системного опрацювання маленького довідника з історії України майже кишенькового формату.

Багато подій з історії України ХХ століття я знав завдяки спілкуванню із своїм дідусем. Звідси і перша порада – намагайтеся спілкуватися про минуле зі своїми батьками, дідусями та загалом людьми поважного віку. Принаймні, у Вас відкладеться загальне враження про період в який вони жили. Хоча, конкретних дат, необхідних для складання ЗНО з історії України, Ви від них можете і не почути але, скажімо, дізнаєтеся про те, що історики називають «духом епохи» – характерними рисами того чи іншого періоду. Подібні розмови допоможуть Вам краще зрозуміти, як мінімум, радянську дійсність і впевнено себе почувати серед тих тестів, які будуть зорієнтовані на відзначення характерних рис періоду.

Я працював у подібному стилі і завдяки цьому мені лишалося запам’ятати опорні дати із ХХ століття. Про НЕП, колективізацію, Голодомор, життя українців у складі Другої Речі Посполитої, причини, перебіг і наслідки Другої світової війни, відбудову, відлигу, застій, перебудову я дізнавався саме завдяки подібному спілкуванню. Варто пам’ятати, що ХХ століття – це половина тестових балів і найважливіші теми.

Окрім спілкування із родичами я читав багато історичних романів з історії України, що стосувалися різних періодів: Київської Русі, козацьких походів, а особливо ХІХ століття. Звичайно, у них Ви не зустрінете системного викладу матеріалу але подібні речі допоможуть Вам також орієнтуватися в загальних аспектах суспільно-політичного та економічного життя населення українських земель.

По-третє дати. На жаль, їх дійсно потрібно вчити. Звичайно, трапляються лайфхаки на кшталт 1569 і 1596 років (Люблінської і Берестейської уній) але це, як правило, виключення із правил. Дати потрібно вчити системно і часто повторювати, особливо якщо ЗНО з історії України не за горами.

Загалом, щоб позитивно скласти ЗНО з історії України варто освоїти характерні риси кожного із періодів, а також спробувати вивчити необхідні дати. На самому ж тестуванні я б радив спочатку розв’язувати більш простіші завдання, а зі складними трохи почекати. Якщо Ви не знаєте правильної відповіді то намагайтеся виключити зайве.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Сергій Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ведення логопедичного YouTube каналу з завданнями українською мовою

Ведення YouTube каналу з розвиваючими завданнями українською мовою може принести значні переваги для логопеда, особливо у взаємодії з батьками. Запрошую до перегляду розвивальних відео.

Автор: Марина К.

Онлайн заняття з використанням інтерактивних завдань, ігор та без них

Інтерактивні презентації та завдання відіграють ключову роль у сучасних методиках логопедії, особливо під час онлайн занять.

Автор: Марина К.

Коли очікувати перших результатів від логопедичних занять?

Ця стаття описує, коли можна очікувати перших результатів від логопедичних занять, наголошуючи на унікальності кожної дитини та впливі різних факторів на швидкість прогресу.

Автор: Марина К.

Показникові рівняння

Де можна зустріти, практичне застосування

Автор: Сергій Б.

Множина, її елементи

Різноманітні приклади

Автор: Сергій Б.

Куля та сфера

В чому різниця, приклади, застосування в житті

Автор: Сергій Б.

Інші новини:

;