Способи покращити англійську та спілкуватися впевнено

Я, як репетитор-практик, знаю, що головне у вивченні будь-чого – це бажання. Без мотивації не може бути прогресу у вивченні англійської, а без впевненості у своїх знаннях не може бути їх практичного використання. Тому я зібрав для свій список порад, що мотивують осягнути іноземні мови, а деякі з них допоможуть вам говорити впевнено.

Слід також сказати, що ці поради не зможуть замінити граматичні підручники, словники та викладачів англійської, а лише доповнити ваші заняття і зробити їх ефективними. Ці поради також будуть корисними для вивчення інших мов.

Фільми. Звичайно ж на першому місці перегляд фільмів та серіалів англійською, бо хто ж зараз не дивиться щось по Інтернету? Тоді чому б не дивитися англійською, щоб провести цей час не тільки приємно, а й корисно? Кожен може знайти те, що йому цікаво.

Коли ви будете добре розуміти всі фільми, ви не зможете перестати дивитися їх в оригінальному дубляжі, тому що чути справжній голос та акцент улюблених акторів – це щось неймовірне. Переглядаючи фільми чи серіали, ви ніби асимілюєтеся з цією культурою та все вам здається близьким і знайомим.

Старайтеся менше дивитися у субтитри та більше сприймати на слух, бо читати ви вмієте, а от сприйняття на слух треба також розвивати. Не відразу буде легко, бо такий перегляд є малоприємним: не в кожного є стільки сил та часу дивитись у словнику купу незрозумілих слів та перемотувати, щоб почути фразу. 

Пісні. Слухайте пісПізніше ви зможете дивитися щось нове, а потім і без субтитрів, а колись пізніше зовсім не буде такого, щоб ви щось прослухали чи не зрозуміли. ні, я впевнений, що ви і так це робите. А чому б не вивчити текст, розібрати всі невідомі слова і не вивчити всі граматичні структури? Чудова ідея! Кожен раз, коли ви будете слухати улюблену пісню, ви пригадаєте все, що вивчали. Головне, щоб після такого зазубрювання улюблена пісня лишилася улюбленою. Також раджу робити аудіювання, де треба вставляти слова в текст пісні, яка грає. Ось чудовий сайт.

Блоги. Читайте, або дивіться блоги, а ще краще – ведіть. Колись мене запитала моя учениця, як краще підтримувати свої знання іноземної мови у формі, а я їй відповів, що найкращий спосіб – це завести блог та щодня писати щось цікавеньке та дотепне. Я, наприклад, коли є час, знімаю відео на YouTube про своє хобі англійською. Таким чином, я завжди пам’ятаю всі слова, пов’язані з ним, а також підробляю диктором BBC. Жартую, просто стараюся чітко вимовляти всі слова, що дуже корисно для підтримки хорошого рівня володіння мовою.

Пен-френд. Логічно, що після того, як ви почнете вести блог англійською, у вас з’являться англомовні друзі. Між іншим пен-френд, тобто друг по переписці, - це ще одна гарна нагода покращити знання мови, а також дізнатися багато чого нового про іншу країну, а ще розказати про свою. Друга по переписці можна знайти у соц. мережі, наприклад, Facebook, або на сайті-форумі, присвяченому вашому хобі.

Чат-рулетка.Чудово мати друга по переписці, але щоб добре та впевнено говорити англійською, слід просто говорити з носіями. Не кожен може дозволити собі заняття з іноземцем або поїздку закордон, тому найкращим рішенням є розмови через чат-рулетку.

Тут все просто, заходите на англомовний сайт чат-рулетки, знаходите співрозмовника, що вам підходить та розмовляєте. Таким чином, ви не тільки практикуєте розмовну мову, а й позбуваєтесь психологічного страху сказати щось з помилкою та відчуваєте себе впевненіше. Перед вами сидить не викладач, який може поставити двійку, і не роботодавець, який може вас не прийняти на роботу, а проста людина, яка хоче спілкування. Наявність практики мови та впевненість – це саме те, що вам знадобиться на будь-якому усному іспиті чи співбесіді, тому починайте працювати над цим зараз!

Подорожі.Сплануйте подорож закордон у країну, де розмовляють англійською. Америка, Британія, Канада, Австралія та багато інших. Звичайно це дорожче, ніж поїхати в Туреччину чи Єгипет, проте це того варте. Прожити декілька тижнів або хоча б днів у англомовному середовищі, де ви не можете ні замовити страву в кафе, ні купити товар у супермаркеті без англійської, змусить розговоритись навіть міцних горішків. Розумію, зараз не час для подорожей у період пандемії, але все ж слід занести такий пункт у блокнот планів на майбутнє та записатися до репетитора.

Читайте статті, що пов’язані з роботою.Важливо не просто виділяти пару годин свого часу на тиждень, щоб вивчити іноземну мову, а всебічно оточити себе нею, потрапити у штучне мовне середовище. Хтось підписує всі предмети у квартирі, а я раджу регулярно читати статті англійською, що стосуються вашої роботи. Якщо ви продавець-консультант у магазині одягу, читайте про моду, тренди та бренди. Якщо програміст – іноземні блоги у сфері IT. А якщо ви працюєте в тур-агентстві, то читайте про подорожі за кордон. Таким чином ви дізнаєтеся нову лексику, що стосується вашої справи та покращуєте свою професійну компетентність.

Книги.Якщо ви хочете розширити свій словниковий запас та краще зрозуміти англійську з усіма її ідіомами та складними виразами, то вам, безперечно, слід читати художню літературу і побільше! Деякі книги видаються у нас із паралельнім перекладом. Я от подарував своїй дівчині "Маленького принца", в якому зліва подано текст українською, а справа – французькою, бо вона її дуже любить і залюбки вивчає.

Якщо ви не змогли знайти свою улюблену книгу на двох мовах одразу, то можете знайти в Інтернеті подібні ресурси, наприклад, Lingualeo. Там ви можете прочитати "Пригоди Аліси у Країні Див" та "Аліса у Задзеркаллі", які містять просто якусь неймовірну кількість дотепних жартів, які є посиланнями на історію та культуру англійців. Також раджу почати читати ці книги:

  • Кентервільський привид
  • Падіння дому Ашерів
  • Форест Ґамп
  • Старий та море

Відео-уроки.Відпрацюйте звичку дивитися онлайн відео-уроки. Зараз існує багато вчителів та тьюторів, які безкоштовно діляться знаннями з аудиторією на YouTube. Серед них є україномовні та англомовні викладачі. Я вам раджу дивитися всіх. Англомовні пояснять граматичну тему з точки зору носія, а наші допоможуть зрозуміти в чому різниця та подібність з українською мовою. Переглядаючи такі відео, ви проводите свій час з користю. З одного боку, ви займаєтеся звичним онлайн-серфінгом, а з іншого – повторюєте або вивчаєте щось нове.

На сьогодні це все. Сподіваюся, я вам підказав декілька нових способів підтягнути знання іноземної мови. Пишіть у коментарях, як ви вчили та вчите мови. На все добре, бувайте! 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Андрій Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;