Стипендіальні програми в Німеччині та можливості фінансування

Що таке грант і як його отримати?

Стипендія або грант (виплата суми, заробітна плата) - це фінансовий або нематеріальний грант для художників, спортсменів, учнів, студентів або молодих вчених (які потім називаються стипендіатами) і є важливим елементом «просування» талановитих людей.

 

Яким критеріям я повинен відповідати, щоб отримати фінансування?

Перший крок простий: ви повинні бути зараховані до університету, який оголошує стипендію. Закон про програму стипендій визначає подальші критерії фінансування:

Для нових студентів: середній бал атестата. Крім того, індивідуальні оцінки по вашій кваліфікації, що відповідають обраному предмету.

Для студентів, які вже зараховані: попередні навчальні досягнення, особливо бали ECTS, Daff, DSH, проміжний іспит або переддипломний захист. Для студентів, які здобули ступінь магістра, підраховується також підсумкова оцінка попереднього курсу.

Спеціальний потенціал заявників, наприклад через:

  • особливі успіхи, такі як нагороди та призи
  • попередня робота
  • стажування
  • позакласна, соціальна, соціальна, університетська політична чи політична діяльність чи участь у релігійних товариствах, асоціаціях чи клубах
  • спеціальні особисті або сімейні обставини, такі як хронічні захворювання та інвалідність, виховання власних дітей, особливо як одинокий батько, турбота про близьких родичів, робота в сімейному бізнесі, працевлаштування під час навчання або переселення.

Я навчаюсь на кількох факультетах. На який факультет я можу подати заявку на отримання Deutschlandstipendium?

Приймаючи рішення відбору на стипендію, ви завжди будете «закріплені» до викладачів, які вас навчали певний час і зможуть написати вам рекомендацію. Це буде враховуватися при розгляді вашої заявки.

 

Як працює процес подання заявки?

На жаль, тут немає єдиних правил. У деяких університетах абітурієнтам потрібно лише подати форму. Там встановлюються чіткі критерії, такі як оцінки, спеціальна кваліфікація, стажування, необхідність та соціальна відданість. Потім подаються сертифікати. Наприклад, в університеті Лейбніца в Ганновері. Однак більшість університетів мають більш детальний процес відбору. Це можна приблизно розділити на наступні етапи:

Заявка через онлайн-форму:

  • Після закінчення терміну подання заявки буде направлено до відповідного факультету - попередній відбір.
  • Мотиваційний лист, автобиографія та сертифікати.
  • Особисте інтерв'ю з відбором.

Після того як приймальна комісія ухвалить остаточне рішення, всі претенденти отримають лист з позитивною або негативною відповіддю.

 

Як правильно написати мотиваційний лист?

З кожним мотиваційним листом на стипендію виникає питання: що мені написати, щоб вразити комісію і отримати стипендію? Ось наступні рекомендації:

üОпишіть причини подання заявки. Опишіть свою діяльність, зверніть увагу на що ви витратите кошти у разі отримання гранту.

üЩо відрізняє вас від інших претендентів? У вас є незвичайні захоплення? Середня школа, заняття спортому клубі- це все? Часто ви навіть не замислюєтесь про досить непомітні моменти. Наприклад, чи доводилося вам рано брати на себе відповідальність за менших братів і сестер? Або ви, як знавець математики, допомагали всім в класі? Це все речі, які не змінюють світ, але все одно говорять про ваш характер.

üЩо ви можете запропонувати, окрім виших власних інтересів? Чим ви допоможете суспільству? Ви волонтер? Не пишіть лише про поточну діяльність, а й згадуйте про попередню чи майбутню діяльність.

üЩо сформувало вас у житті? Бабусі та дідусі? Певний вчитель? Або історична легенда? Що вам довелось пережили? Ви давно за кордоном? І чому ви обрали цей курс навчання? Ви вивчаєте медицину, тому що доктор Хаус справив на вас незабутнє враження? Чи переконав вас ваш вчитель біології? Або ваша добровільна служба в лікарні?

üЯкі цілі та плани кар’єри ви переслідуєте та в якій мірі підтримуватиме вас стипендія? Гроші не повинні бути табу в цьому питанні. Можна, звичайно, зазначити, що грант дає більше часу на залучення певних ресурсів та навчання поза університетом.

 

Коли закінчується фінансування?

Фінансування закінчується з навчальним семестром чи роком. Все залежить від умов гранту. Також певні умови, які можуть змінити начислення коштів:

üщорічні сертифікати талантів та досягнень подаються пізно або взагалі не надходять

  • ви залишаєте університет
  • ви склали останній іспит і закінчили навчання

 

Як можна продовжити стипендію до максимального терміну?

Так. Однак, лише якщо тривалість вашої діяльності буде продовжена через серйозні причини і матиме уже позитивні зрушення (наприклад ви організували якийсь соціальний проект, але він ще потребує доопрацювань). До таких причин можна віднести інвалідність, вагітність, догляд та виховання дитини або перебування за кордоном.

 

Мене відхилили. Чи можу я подати заявку знову?

Так. Теоретично ви можете подати заявку безпосередньо в наступному семестрі. Це особливо корисно, якщо ваш університет до цього часу знайшов більше спонсорів і тому може призначити більше стипендій. В іншому випадку рекомендується інша заявка, де ви покажете ще один важливий етап у своєму резюме або як ваша ефективність зросла.

 

Який "доказ виконання" я повинен надати?

Записи про результати роботи зазвичай запитуються щорічно і можуть виглядати дуже різними. Наприклад, іспити, стажування, перебування за кордоном, екскурсії або короткий виклад особистого розвитку з моменту отримання гранту.

 

Чи отримаю я додаткове фінансування під час відпустки?

Якщо ви скористаєтесь відпусткою під час навчання, стипендія не буде виплачена. Виняток: Під час перебування за кордоном, пов’язаного з навчанням. Як тільки ви знову почнете навчальний процес, термін затвердження стипендії буде скоригований.

 

Що станеться, якщо ти зміниш університет, предмет або кинеш навчання?

Якщо ви перейдете до іншого університету з цього ж предмету, вам буде наданий так званий «перехідний семестр». Це означає, що стипендія надалі буде виплачуватися протягом семестру. Поки у вас є час подати заявку на отримання гранту у новому університеті. В іншому випадку стипендія закінчується в кінці місяця, в якому ви кинете навчання або змінити фах.

Стипендія - це чудова можливість отримати нові шляхи розвитку до власних цілей.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Світлана Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;