Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Уявімо, що я взяла хлібину, порізала по середині і сказала, що маю 1 половину. Чи ви погодитеся зі мною? Більш усього, що ні, і Ви будете праві, адже ми не в Гоґвортсі і друга половина не могла просто розчинитися у повітрі! У рівняннях так само, атоми (знаходяться в табличці Менделєєва і мають свої назви) утворюють нові зв'язки, але їхня кількість до реакції і після однакова. Даний принцип базується на законі збереження маси "Маса речовин, що вступають в реакцію, завжди дорівнює масі речовин, які утворюються в результаті реакції". Давайте розберемо на прикладах нижче:

Ca + O2 = CaO

Оє молекулою , яка складається з двох атомів Оксигену (О) . Пам'ятаємо, що наше завдання урівняти кількість атомів усіх елементів. До реакції атомів О є 2, після - 1. Отже ставимо перед СаО коефіцієнт 2 (їх так і називають, оскільки вони ставляться перед формулою і впливають на всі елементи, які є в ній). 

Ca + O2 = 2CaO 

Але тепер 2 впливає і на Кальцій (Са). Чому? Тому що СаО є молекула, уявіть її в коробці і клонуйте її. Вміст коробки також подвоїться, тобто сумарно ми побачимо 2 атоми Кальцію (Са) і 2 атоми Оксигену (О), просто в різних коробках.

Якщо все ж не зрозуміло, давайте згадаємо трохи математики. х+х можна по іншому записати 2*х , але простіше 2х. Тобто СаО + СаО можна простіше записати 2СаО. Рухаємося далі, Оксиген урівняний, тепер залишилося розібратися з Кальцієм (Са). Ставимо перед ним коефіцієнт 2 і рівняння готове ! 

2Ca + O2 = 2CaO

NH3 + O2 = NO + H2O

В складніших випадках краще починати з елемента, кількість якого до реакції парна, а після - непарна, ну чи навпаки. Гідрогену (Н) до реакції є 3 атоми, а після 2. Знаходимо найменшу кількість атомів, яка ділиться на 2 і на 3, це буде 6. Тобто перед амоніаком (NH3) ставимо коефіцієнт 2, а перед водою (H2O) - 3:

2NH3 + O2 = NO + 3H2O. Відповідно тепер це вплинуло на Нітроген (N), тому щоб урівняти ставимо 2 перед NO .

2NH3 + O2 = 2NO + 3H2O. Залишився тільки Оксиген (О), але тепер до реакції його 2 атоми, а після - 2+3, тобто сумарно 5 атомів. О ні ... то що виходить тепер все з початку? 

Не переймайтеся, ось тут вже є чарівна паличка. Просто все що є подвойте:

4NH3 + O2 = 4NO + 6H2

Тепер до реакції Оксигену (О) 2, а після - 4+6, тобто сумарно 10. І тепер ми можемо зробити в лівій частині також 10 атомів О, просто поставивши перед киснем (О2) коефіцієнт 5.І рівняння готове!

4NH3 + 5O2 = 4NO + 6H2

K2SO4 + AgNO3 = Ag2SO4 + KNО3

Починаємо з Калію (К). До реакції його 2 атоми, після - 1. Тому ставимо коефіцієнт 2:

K2SO4 + AgNO3 = Ag2SO4 + 2KNО3

Це вплинуло на кількість N і О. Нітрогену (N) до реакції 1 атом, після - 2. Тому ставимо перед аргентум нітрат (AgNO3) коефіцієнт 2:

K2SO4 + 2AgNO3 = Ag2SO4 + 2KNО3

Оксигену (О) до реакції 4 атоми (в складі молекули K2SO4) і 6 атомів (в складі двох молекул AgNO3), тобто разом 10 атомів. Тепер перевіряємо його кількість після реакції. 4 атоми (в складі молекули Ag2SO4) та 6 атомів (в складі двох молекул KNО3), тобто разом 10 атомів також! 

Тепер залишилося перевірити тільки Аргентум (Аg). До реакції 2 атоми і після реакції також 2. Просто на початку це коефцієнт, а вже після знаку дорівнює це індекс, але головне що кількість атомів однакова. Рівняння готове!

Якщо підсумувати, то нам необхідно керуватися двома наступними речами: урівняти всі атоми кожного елемента та у разі складної хімічної реакції починати урівнювати з непарно-парної кількості. У разі якщо все збігалося, але останній елемент ніяк не урівнюється або до реакції парна кількість, а після непарна, то необхідно просто всі коефіцієнти подвоїти. Я сподіваюся цей допис допоміг у ваших питаннях.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Анна Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;