Take English easy

Усім англійська потріна для різних цілей – хтось вчить її виключно для здачі тестів, хтось хоче використовувати її для подорожей, комусь вона потрібна для роботи, а хтось приходить вчити для себе.

Проте усі, хто приходять вчити анлійську, зазвичай мають одне стандартне питання: «Як швидко вивчити англійську?» або «Як швидко почати говорити?» чи «Як перебороти свій страх говорити і не забути слово, коли розповідаєш?». Впізнали себе? :)

Тоді читайте відповідь всередині

 

 

Усім англійська потріна для різних цілей – хтось вчить її виключно для здачі тестів, хтось хоче використовувати її для подорожей, комусь вона потрібна для роботи, а хтось приходить вчити для себе.

 

Проте усі, хто приходять вчити анлійську, зазвичай мають одне стандартне питання: «Як швидко вивчити англійську?» або «Як швидко почати говорити?» чи «Як перебороти свій страх говорити і не забути слово, коли розповідаєш?». Впізнали себе? J

 

Відповідь – дуже проста, просто оточіть себе англійською всюди.

 

Ви можете скільки завгодно вчити слова, дивитись фільми, читати граматичні правила, робити тести, АЛЕ: якщо ви не будете використовувати англійську в повсякденному житті, ви ніколи не зможете нею спілкуватись вільно.

 

Дуже часто трапляється так, що тести здаються на upper, і всі правила знаються напамять, і помилки при чужому мовленні помічаються, а страх не переборюється і сказати шось самому – ніяк. Як цього позбутись раз і назавжди? Відповідь та ж сама - оточіть себе англійською.

 

Основою нашого мовлення є наша лексика: які слова ми знаємо, якими синонімами володіємо, які конструкції використовуємо...

 

Здається, що це дуже просто сісти і почати вчити слова по темах, чи по алфавіту, чи знайти у фейсбуці статтю «2500 слів, з якими ви зможете легко говорити англійською», проте так вчитись нудно, важко і тугувато. І якщо ще на початку ви заряджені ентузіазмом і проскакуєте перші теми\літери алфавіту на ура, то потім заставити себе вчитись все дедалі важче, заняття виходять все рідше і в кінці все обмежується словами на букви «А», «Б», «В», «Г», (ну максимум є герої, які доходять до «К»), ну або темами «Одяг», «Їжа» та «Школа» 

-  Що робити, аби не знудитись і довести це діло до кінця?

-  Не заставляти себе спеціально, по максимуму вчити англійську під час чогось (дедальніше нижче).

Take English easy


Лайфхаки:

1. Змінити мовні налаштування телефону

Згодьтесь, важко вчити англійську, тримаючи у руках книжку, у переповненій маршрутці, чи по дорозі додому, але у нас є телефо-о-о-о-он. Найпростіше, що ми можемо зробити, це перевести телефон на англійську мову (так, спочатку це не зручно, і все нервує, але зате ви вичите такі слова, як «перенести», «поширити», «прийняти запит», «відправити», «налаштування», «купити», «перейменувати» і т.д.

 

2. Спробуйте обирати собі тему на тиждень і описувати її просто словами, без речень.

Наприклад, обираєте тему «Одяг» і пробуєте щодня, одягаючись, називати усі елементи одягу – jeans, jacket, socks, trainers, underwear, pants, tights, skirtetc. Додатково розглядайте людей по дорозі до зупинки/супермаркету і описуйте якийсь один елемент одягу, який вас вразив чи зацікавив. Таким чином ви краще запамятовуєте слова, бо маєте візуалізацію перед очима. Усі елементи одягу, які для вас невідомі, але ви на них звернули увагу, можна швидко перекласти в словнику. Не потрібно їх спеціально завчовувати, 90%, що це слово ще попадеться вам декілька разів протягом тижня.

Наступного тижня обираєте тему Food, називаєте усе, що ви їсте, спочатку інгредієнти, а потім можна переходити до страв і їх опису (варений, на грилі, смажений, запечений), а також столових приборів і т.д.

У такий спосіб ви обираєте теми не так, як вони вказані у книжці, а по актуальності саме для Вас і звертаєте увагу не як буде картопля фрі, а гречка, буряк і т.п.

 

3. Цікавитесь спортом/модою/літературою/мистецтвом? Прекрасно! А чому б не поцікавитись тим самим, але на англійській мові?

Є тисяча і одне відео, які можна переглядати з субтитрами і регулювати швидкість відтворення (якщо ви не встигаєте за nativespeaker). Таким чином ви не лише починаєте впізнавати слова візуально, але й на слух, особливо, якщо у відео йде мова про 1 предмет, і слово повтотрюється декілька десятків разів. Навчальні відео – це не завжди про студентів, школу і нецікаві історії. Вони можуть бути і про макіяж, і про трансфер відомого футболіста в інший клуб, і про забуті місця на планеті, чи вимираючі види тварин, і про монтаж чи акторське мистецтво – whateverJ

 

4.  Музика і все, що повязано з listen TO music J

Важливо не просто слухати музику, а спробувати зрозуміти слова, потім прогуглити текст, спробувати проспівати під текст, і наспівувати собі кожен раз, коли слухаєш. А ще краще завантажити додаток і співати під фонограму :))

5. Знайти собі хоча б одного друга по переписці

Не обов’язково пробувати зразу писати мемуари, але прості фрази, наприклад, «Як справи?», «Що робиш?», «Ти де?» потрібно писати, а далі все прийде.

Найголовніше правило, НЕ треба себе перевантажувати. Це не означає, що ви маєте себе жаліти і халявити, але все повинно бути в міру. Не потрібно одразу читати книжку англійською мовою, дивитись всі серії «Друзів», називати всі предмети, слухати всі пісні англійською. Оберіть для себе найцікавіші 2-3 завдання і слідуйте за ними. Наприклад, пункт 2 і 3, чи 1, 2 і 4. Коли Ви думаєте про англійську, у Вас має появлятись ентузіазм, як перед подорожжю чи покупкого чогось, що давно хотіли, але аж ніяк, як перед уроком з хімії/біології\математики (потрібне підкреслити) в 10 класі.

Take it easy, be keen on what you do and you will definitely see how fast you become an incredibly happy and positive person. 

Автор: Анастасія Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Інші статті викладача