Тайм-менеджмент: як якісно підготуватися до ЗНО?

У сучасному світі досить складно правильно розпоряджатися своїм часом. Особливо коли мова йде про майбутніх абітурієнтів, котрі одночасно повинні думати про кілька надважливих задач. Зокрема, випускний, отримання хороших балів для атестату та найголовніше – підготовка до іспитів. Саме тому продуманий тайм-менеджмент – це запорука успішного складання ЗНО.

Що потрібно мати на увазі при плануванні свого навчальному режиму?

Перш за все, коли ми говоримо про якісну підготовку, ми говоримо про розумний підхід до поставлених завдань. Перша помилка, яку за статистикою допускають фактично усі учні (мова йде не лише про випускників) – намагання охопити якомога більшу кількість матеріалу за мінімальний час. Це однозначно табу. Як же виправити цей недолік?

1. Напиши чек-лист на день/тиждень/місяць/півроку. Таким чином, ти зможеш контролювати та спостерігати за своїм прогресом. Біля виконаних пунктів можна ставити галочки, а взамін отримувати різні «плюшки». Наприклад, за успішно пройдену тему з історії України можна побалувати себе якоюсь приємною покупкою, а за освоєння нової інформації з англійської мови – сходити в кіно з друзями.

ВАЖЛИВО! Графік не повинен бути жорстким. Тому якщо ти не вкладаєшся в дедлайн – не потрібно себе мучити!

2. Виділи місце у квартирі/будинку, де тобі найзатишніше вчитися. Так, це справді працює! Американські вчені довели, що вчитися, приміром, у ліжку – категорично заборонено. Уявімо, що увесь твій житловий простір – це зони. Так-от, кожна з них має чітке призначення. Тому найкраще не плутати зону відпочинку із зоною навчання, аби не «псувати» атмосферу. Проте пам’ятай – ніхто не забороняє тобі читати українську літературу, лежачи у ліжку!

3. Роби регулярні перерви. Не засиджуйся до ночі, намагаючись зазубрити якусь тему. Повір, зранку твій організм не подякує тобі. Пам’ятай, що здоровий сон, збалансоване харчування та відпочинок – невід’ємні складові успіху. Потенціал втомленої людини значно падає, її можливості стрімко йдуть до нуля, а це явно не те, що потрібно під час навчального процесу!

4. Дивись інформативні відео-матеріали. Це може бути, що завгодно! Улюблений Ютуб, ТікТок, Інстаграм – наразі є безліч сторінок блогерів, що концентруються на конкретній тематиці. Скажімо, ти їдеш у метро/автобусі, де зосереджується стовпотворіння людей, і дістати конспекти з рюкзака – не найкраща ідея. Телефон – ось, що завжди під рукою. Однак пам’ятай! Електронними гаджетами не слід зловживати. Особливо, якщо у тебе дистанційне навчання чи онлайн-репетиторство. Очі потребують відпочинку, тому вчимося без «надмірного» ентузіазму!

5. Правильний розподіл днів тижня. Ця порада є досить суб’єктивною, адже зважаючи на досвід попередніх років, абітурієнти розділилися на два табори. Проте спробуємо розібратися! Варіант №1. Зафіксуй за кожним днем тижня різні навчальні предмети. Наприклад, понеділок, четвер – математика; вівторок, середа – українська мова; п’ятниця – фізика. Таким чином, продуктивність роботи покращиться. Вищевикладений підхід знайшов багато прихильників, але є й ті, хто дотримується дещо іншого режиму. Це варіант №2. Коли ти щодня виділяєш, скажімо, по півтори години часу на кожен із предметів, з яких складатимеш вступний іспит (за приклад ми брали вищезгадану українську мову, математику та фізику). Поки не спробуєш – не дізнаєшся, який з варіантів підійде саме тобі!

Хотілося би також уточнити, що тема тайм-менеджменту є актуальною не лише при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання. Рекомендується також застосовувати його при готуванні до шкільних контрольних та в загальному при плануванні розпорядку дня. Окрім цього, слід зазначити, що без ґрунтовної «співпраці» із часом неможливо буде стати успішним студентом у вищому навчальному закладі. Саме тому ось тобі декілька цікавих книг, котрі допоможуть ще глибше зануритися в тайм-менеджмент та досягнути поставлених перед собою цілей!

1. «Як привести справи в порядок: мистецтво продуктивності без стресу» – Девід Аллен. Свою особливу методику автор створював протягом двадцяти років, щоб кожен з нас міг ефективно працювати з інформацією, швидко планувати та контролювати роботу.

2. «Почни з головного! Один дивовижно простий закон феноменального успіху» – Гері Келлер, Джей Папазан.

3. «Візуалізуйте роботу. Як виявити викрадачів часу та оптимізувати процеси» – Домініка Деграндіс.

4. Збірник «Як стати більш продуктивним» – Harvard Business Review. Досить інформативно в даному збірнику представлені різні глави, що описують конкретні життєві ситуації. Зокрема, «Планування дня», «Інвентаризація», «Мотивація», «Поїздки», «Відпочинок» тощо.

5. «Самодисципліна. Розвиток особистості» – Майкл Вілсон.

Наостанок зазначу: яким би складним не було завдання – пам’ятай, для чого ти це робиш. Правильна мотивація здатна принести успіх!

P.S. доречно буде наголосити на тому, що якщо ти складаєш ЗНО з англійської мови – раджу читати усі вищеперераховані книги в оригіналі. Це допоможе засвоїти нову лексику, ознайомитися із граматичними зворотами, котрі є характерними для носіїв мови, та просто розвинути свій словниковий запас. Читання в оригіналі – це завжди хороша ідея!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Алла П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;