ТОП-10 порад, як поліпшити свою вимову з французької

Для кожної мови характерний свій спосіб функціонування органів мови. З цієї причини і виникають труднощі в освоєнні фонетики іноземної мови, у тому числі й української для іноземців. Проте не варто засмучуватися, що вимова може вас "видати". Насправді вимова і акцент усього лише питання багаторазової та регулярної практики.

1. Слухайте, як говорять французи, і мова зараз не лише про учбові матеріали. У вашому розпорядженні фільми, YouTube канали, аудіокниги і подкасти для будь-якого рівня і на будь-який смак. Наслідуйте носіїв буквально як папуга. Крім того, намагайтеся усвідомлено звертати увагу на вимову й інтонацію у своїй вимові.

2. Спробуйте вселити самому собі, що ви є носієм. У цьому вам допоможе дзеркало, широка артикуляція, активна жестикуляція і чітке вимовляння звуків. Правильна вимова це передусім коректна артикуляція. Від точного положення язика та губ залежить те, наскільки по-французьки ви вимовляєте звуки. Станьте перед ним і почніть вимовляти різні слова і речення. Стежте за тим, наскільки правильно працює ваша міміка і вдосконалюйте її, копіюючи носіїв (Також я рекомендую вибрати улюбленого французького актора, ведучого або політика, чия манера вам імпонує для прикладу наслідування).

3. Звертайте увагу на паузи, підвищення і пониження інтонації, особливо це стосується вигуків і питальних речень. Наполегливо рекомендую вибирати "фонетичний орієнтир" тільки серед категорій, перелічених вище, адже і серед французів можна наштовхнутися на "брудну" мову.

4. Під час виконання фонетичних вправ прослуховуйте диктора по кілька разів, а також записуйте себе на диктофон, щоб порівняти та виділити звуки, які у вас "шкутильгають". Саме так ви зрозумієте, в якому напрямі вам працювати над фонетикою.

5. Скоромовки – досить складний, але напрочуд ефективний спосіб, який вимагає від вас ламати язик у спробах швидко вимовити потрібні фрази. Виберіть скоромовки з найскладнішими для вас звуками і буквами для того, щоб відпрацювати і навчитися вимовляти їх без зусиль.

6. Техніка «Риби» : ворушіння губами без звуку також допоможе вам поліпшити вашу вимову. Цей спосіб використовують диктори для того, щоб деформувати м'язи мови з української на іноземну. Для цього варто розслабити лице, включити французьку пісню і співати її, не видаючи ні єдиного звуку, просто ворушивши губами.

7. А ви чули про RosettaStone? У веб версії цього додатка є функція прослуховування і коригування мови. На графіці можна наочно проаналізувати профіль вимови та зрозуміти свої слабкі сторони. Rosetta також у відсотках оцінює відповідність носієві мови.

8. Читайте вголос, так ви зможете удосконалити дві навички одночасно, та ще й отримати задоволення від прочитання цікавої інформації або історії. Промовляючи слова та речення вголос, ви на практиці відпрацьовуєте усі фонетичні навички і знання.

9. Вчіть слова правильно, тобто виписуючи слово і його значення в зошит або на стікер, не забувайте прослухати його. Можливо ви навіть не здогадувалися про те, як насправді воно повинно звучати.

10. Доведений факт, що люди з хорошим музичним слухом і почуттям ритму набагато краще сприймають все, що пов'язано з фонетикою у вивченні іноземних мов. Саме тому вони мають кращу вимову та можуть артикулювати нарівні з носіями. Прослуховування пісень французькою також допомагає покращити навички аудіювання. Якщо ще підспівуватимете улюбленим артистам, то точно зможете поліпшити свою вимову.

Правильна вимова й ідеальний акцент – це навички, які неможливо завчити напам'ять. Це більше інтуїтивна дія, яку треба розвивати, удосконалювати. Головне пам'ятаєте, що фонетика французької мови не так страшна, як може здатися на перший погляд. Докладаючи зусилля, у вас просто не може не вийти. La pratique rend parfait!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Світлана Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;